حرکت قطار های گردشگری متوقف شد

به گزارش هولی، تعطیلی تور های گردشگری گریبان سفر های خاص با قطار های گردشگری را هم گرفت و این تور ها هم متوقف شدند.

حرکت قطار های گردشگری متوقف شد

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران، تازه سبک جدیدی از سفر های خاص در حال شکل گیری بود که کرونا جلوی آن ها را هم گرفت. شرکت راه آهن ایران با همکاری بخش خصوصی قطار هایی را در اختیار مردم قرار می داد که مانند روال همواره قرار نبود بلیتی بخرند و سوارش شوند و به مقصدی برسند بدون اینکه اطلاعی از جهت داشته باشند. این بار قطار هایی در اختیار گردشگران نهاده شد که خاص بودند و مخصوص به گردشگرانی که فقط می خواستند بدانند راه آهن چیست و جاذبه های جهتی که همواره آن را در تاریکی شب نمی دیدند چه چیز هایی بوده است. گاهی از قطار پیاده شوند و عکسی یادگاری با پل ها و آثار باقی مانده از ریل قطار بگیرند و گاهی هم اطلاعی به دست آورند از تاریخچه جهتی که سال ها پیش ساخته شده است.

این قطار ها معمولاً در جهت شمال کشور به حرکت در می آمد و به تازگی هم جهت لرستان به آن اضافه شده بود، ولی هنوز مشکلاتی را در برگزاری داشت، اما کج دار و مریز پیش می رفت و تازه داشت خودش را به گردشگرانش معرفی می کرد. استان های دیگر هم درگیر شده بودند و می خواستند جاذبه های پنهان و دور از چشم خود را به مسافران معرفی نمایند. اما حالا شرکت های برگزار نماینده ترجیح داده اند که این تور ها را لغو نمایند. در این مدت هم گاهی با رعایت تمام پروتکل های بهداشتی برگزار می شد، اما حالا حداقل تا سه هفته دیگر قطار گردشگری راه نمی افتد.

این را محمد محسنیان مجری یکی از این تور ها به خبرنگار مهر بیان نمود و گفت: از اول خرداد به مدت یک ماه کار کردیم، اما دوباره لغو شد. ما حتی مجبور به تعدیل تعدادی از نیروهایمان شدیم.

برای سفر های قزوین نیز سعی کردیم کوپه ها را با رعایت فاصله حداکثری برگزار کنیم استقبال خوبی نیز از آن ها شد. چون شهرداری قزوین به یاری می آمد و حتی اتوبوس گردشگری را نیز در اختیارمان قرار داد. برای کرانه ارس و حدفاصل جلفا تا ماکو نیز برنامه داشتیم، اما لغو شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 مهر 1399 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: huli.ir شناسه مطلب: 1172

به "حرکت قطار های گردشگری متوقف شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حرکت قطار های گردشگری متوقف شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید