جو بایدن 15 درصد از ترامپ پیش افتاد

به گزارش هولی، در این نظرسنجی 55 درصد از رای دهندگان گفته اند به بایدن رای خواهند داد و تنها 40 درصد گفته اند رای آنها به ترامپ خواهد بود.

جو بایدن 15 درصد از ترامپ پیش افتاد

جو بایدن رقیب اصلی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا، پیشتازی خود در نظرسنجی های انتخاباتی را به 15 درصد رسانده است.

به گزارش خبرنگاران به نقل از وب سایت هیل (پایگاه خبری کنگره آمریکا) در جدیدترین نظرسنجی اجرا شده از سوی روزنامه واشنگتن پست و شبکه خبری ای بی سی آمریکا، بایدن با 15 درصد اختلاف از ترامپ پیش افتاده است.

نظرسنجی مشابه این دو نهاد خبری در ماه مارس گذشته حاکی از پیشتازی 2 درصدی بایدن بر ترامپ و در ماه می حاکی از پیشتازی 10 درصدی او بوده است.

نتیجه این نظرسنجی که روز یکشنبه (دیروز) منتشر شده، بدان معناست که در صورت برگزاری انتخابات در شرایط فعلی ترامپ شکست سختی از رقیب دموکرات خود خواهد خورد.

در این نظرسنجی 55 درصد از رای دهندگان گفته اند به بایدن رای خواهند داد و تنها 40 درصد گفته اند رای آنها به ترامپ خواهد بود.

این میزان اختلاف آرا بیشترین فاصله آرای بایدن از ترامپ 4 ماه مانده به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا در اوایل آبان ماه امسال است.

در این نظرسنجی همچنین تنها 39 درصد گفته اند ترامپ در مقام ریاست جمهوری عملکرد و مدیریت خوبی داشته در حالی که 57 درصد گفته اند او نتوانسته به درستی مسئولیت ها و وظایف ریاست جمهوری را به انجام برساند. این نتیجه در حالی است که در نظرسنجی مشابهی در ماه مارس گذشته (فروردین 99) این نسبت بسیار به هم نزدیک و 48 به 46 درصد به نفع ترامپ بود.

همچنین در این نظرسنجی 60 درصد از آمریکایی ها معتقد بودند عملکرد ترامپ در مواجهه با بحران کرونا نامناسب و تنها 38 درصد از عملکرد او در مدیریت بحران کرونا ابراز رضایت نموده اند.

به گفته کارشناسان در هفته های گذشته دو موضوع اعتراضات ضد نژادپرستی و مساله سوء مدیریت دولت ترامپ در مواجهه با بحران کرونا از محبوبیت او در افکار عمومی به نحو محسوسی کاسته است.

با این حال ترامپ از نحوه عملکرد خود در زمینه بحران کرونا بسیار راضی است و دیروز در مصاحبه با شبکه خبری محبوب خود فاکس نیوز از عملکرد دولت خود در خصوص بحران کرونا دفاع کرد و آن را عالی دانست.

ترامپ با کم اهمیت توصیف کردن افزایش موارد ابتلا به کرونا در آمریکا طی روزهای گذشته (به بالای 70 هزار نفر ابتلای روزانه)، دلیل افزایش موارد ابتلا را ظرفیت تست گیری بالای کشورش دانست. او گفت: موارد ابتلا بالاست چون ما بهترین نمونه گیری را در دنیا داریم و بیشترین تست گیری را انجام دادیم.

او همچنین به بایدن حمله کرد و رقیب انتخاباتی خود را فاقد صلاحیت برای اداره آمریکا دانست و گفت او حتی قادر نیست در یک سخنرانی عمومی دو کلمه درست پشت هم سرهم بندی کند و در صورتی که به ریاست جمهوری برسد، کشور را ویران خواهد نمود.

ترامپ همچنین نتایج نظرسنجی هایی که نشان می دهد او به طور قابل ملاحظه ای از بایدن عقب است را هم به چالش کشید و این نظرسنجی ها را ساختگی توصیف کرد و گفت: من نخواهم باخت چون آنها نظرسنجی های ساختگی هستند. ما در 2016 هم نظرسنجی های ساختگی مشابهی داشتیم وحالا نظرسنجی ها ساختگی تر هم شده اند. من هم نظرسنجی هایی دارم که پیشتاز هستم. یک نظرسنجی دارم که نشان می دهد من در تمام ایالت های چرخشی پیشتاز هستم.

او همچنین تعهد دادن به پذیرش نتیجه انتخابات در صورت شکست در انتخابات آینده را رد کرد و گفت: او شکست را دوست ندارد. او همچنین بار دیگر از ایده برگزاری انتخابات الکترونیکی به دلیل بحران کرونا انتقاد کرد و گفت این کار به تقلب گسترده در نتیجه انتخابات منتهی خواهد شد.

لازم به ذکر است بایدن ماه گذشته در سخنانی از اینکه ممکن است ترامپ نتیجه شکست در انتخابات آینده را نپذیرد و حاضر به خروج از کاخ سفید نشود، ابراز نگرانی نموده و تلویحا تهدید نموده بود در صورت سماجت ترامپ به عدم پذیرش شکست انتخاباتی، فرماندهان عالی رتبه نظامی آمریکا او را به بیرون کاخ سفید راهنمایی خواهند کرد.

پروفسور آمریکایی که انتخابات قبلی را درست پیش بینی نموده بود: شانس پیروزی ترامپ در انتخابات 91 درصد است

هشدار پلوسی درباره نپذیرفتن نتایج انتخابات از سوی ترامپ

بایدن: ترامپ مثل یک توله سگ در قفس پوتین است

منبع: عصر ایران
انتشار: 23 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: huli.ir شناسه مطلب: 1145

به "جو بایدن 15 درصد از ترامپ پیش افتاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جو بایدن 15 درصد از ترامپ پیش افتاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید