ثبت نام 700 جدیدالورود ارشد دانشگاه تهران از امروز، ظرفیت پذیرش استعدادهای درخشان نهایی نیست

معاون آموزشی دانشگاه تهران از پذیرش بیش از 700 دانشجو در دوره ارشد این دانشگاه خبر داد و گفت: پذیرفته شدگان بدون آزمون استعدادهای درخشان در مقطع کارشناسی ارشد سال تحصیلی 99-98 می توانند امروز شنبه 30 و فردا یکشنبه 31 شهریور ماه نسبت به ثبت نام حود اقدام کنند.

ثبت نام 700 جدیدالورود ارشد دانشگاه تهران از امروز، ظرفیت پذیرش استعدادهای درخشان نهایی نیست

دکتر حسین حسینی در گفت وگو با خبرنگاران ضمن بیان این مطلب به شیوه های مختلف پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد در دانشگاه تهران اشاره و اظهار کرد: اصلی ترین راه ورود دانشجو در این دوره پذیرش صرفاً از طریق کنکور سراسری است که سالانه توسط سازمان سنجش برگزار می شود. در این روش اسامی پذیرفته شدگان نهایی از سوی سازمان سنجش آموزش کشور به دانشگاه ها اعلام می شود.

وی در ادامه شرح داد: روش بدون آزمون نیز یکی دیگر از روش های پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد در دانشگاه تهران است که در صورت صدور مجوز پذیرش بدون آزمون (از طریق آزمون داخلی، مصاحبه و یا بررسی رزومه علمی) از سوی وزارت علوم، مراتب از طریق سایت دانشگاه به علاقه مندان اطلاع رسانی می شود.

معاون آموزشی دانشگاه تهران در خصوص شیوه پذیرش دانشجو از طریق جذب استعدادهای درخشان نیز یادآور شد: در این روش متقاضیان در صورت داشتن شرایط لازم و رزومه علمی می توانند درخواست خود را به دفتر استعدادهای درخشان اداره کل خدمات آموزشی ارائه کنند.

وی همچنین از پذیرش بیش از 700 دانشجوی کارشناسی ارشد برای مهر سال 98 در دانشگاه تهران خبر داد و گفت: ظرفیت پذیرش دانشجویان استعداد درخشان در دوره ارشد هنوز نهایی نشده است اما این ظرفیت نیز احتمالاً 150 دانشجو خواهد بود.

دکتر حسینی تاکید کرد: پذیرفته شدگان بدون آزمون استعدادهای درخشان در مقطع کارشناسی ارشد در سال تحصیلی 99-98 به دو صورت حضوری و غیر حضوری می توانند نسبت به ثبت نام خود در دانشگاه تهران اقدام کنند.

وی گفت: پذیرفته شدگان حضوری دانشگاه تهران در آزمون کارشناسی ارشد سال 98 می توانند امروز شنبه 30 و فردا یکشنبه 31 شهریور ماه با مراجعه به محل پردیس یا دانشکده های این دانشگاه نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

به گزارش خبرنگاران، نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد سال 98 دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی 15 شهریور ماه بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 آبان 1398 بروزرسانی: 3 آبان 1398 گردآورنده: huli.ir شناسه مطلب: 410

به "ثبت نام 700 جدیدالورود ارشد دانشگاه تهران از امروز، ظرفیت پذیرش استعدادهای درخشان نهایی نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت نام 700 جدیدالورود ارشد دانشگاه تهران از امروز، ظرفیت پذیرش استعدادهای درخشان نهایی نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید