تلاش مترو برای برگشت راستا شمالی متروی خط 5 تا عصر، آخرین شرایط آزادسازی واگن های مترو

به گزارش هولی، مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو درباره آخرین شرایط آزادسازی واگن های مترو که در حادثه صبح امروز برخورد دو قطار دچار سانحه شده بودند، توضیحاتی را ارائه کرد.

تلاش مترو برای برگشت راستا شمالی متروی خط 5 تا عصر، آخرین شرایط آزادسازی واگن های مترو

به گزارش خبرنگاران، شایسته اصل در مورد آخرین شرایط حادثه صبح امروز مترو گفت: از ابتدای حادثه کارشناسان فنی تلاش کردند که هرچه سریع تر واگن های آسیب دیده را از خط خارج کنند تا خدمت رسانی به روال عادی برشود.

وی با بیان این که تلاش خواهیم کرد تا عصر خط شمالی آماده شود، اظهار کرد: امیدواریم برای ساعت پیک عصر که شهفرایندان می خواهند از ایستگاه صادقیه به کرج بفرایند حداقل خط شمالی را آماده کنیم هرچند که شهرداری مسیرهای جایگزین در نظر گرفته و با دستور شهردار تهران تاکسیرانی و اتوبوسرانی فعال شده و در ایستگاه هایی که مردم می خواهند از تهران به کرج بفرایند، آماده خدمت رسانی هستند.

مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و جومه با بیان این که از شهفرایندانی که قصد عزیمت از تهران به کرج را دارند می خواهیم که در فواصل زمانی متفاوت این کار را انجام دهند و بار ترافیک سبک شود، در مورد مصدومان حادثه گفت: مسائل بیمه ای از طریق مترو از قبل پیش بینی شده بود اما شهردار تهران دستور دادند که رسیدگی به شرایط مصدومان برعهده شرکت شهر سالم باشد تا شرکت مترو بر روی آزادسازی خطوط متمرکز شود.

شایسته اصل در مورد جلسه زاکانی در محل حادثه اظهار کرد: بخش عمده اظهارات من نتیجه این جلسه بود اما شهردار از ما خواستند که تلاش کنیم هرچه سریع تر برای عصر مترو آزاد شود به خصوص خط شمالی مترو. هرچند که سازمان اتوبوسرانی نیز 130 دستگاه اتوبوس معمولی و تندرو به ناوگان اضافه کرده است تا خدمت رسانی به مردم سرعت گیرد.

وی اضافه کرد: کارشناسان فنی مترو با روش های مختلف سعی دارند خط را از واگن های حادثه دیده تخلیه کنند تا خدمت رسانی از سر گرفته شود و تلاش می کنیم حداقل تا عصر خط شمالی فعال شود.

مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و جومه اضافه کرد : همکاران من تلاش می کنند خط شمالی را هرچه زودتر باز کنند تا مسافران ایستگاه صادقیه به گلشهر می رود جابجاییشان در بعد از ظهر انجام شود البته این موضوع یه فرایند عملیات بستگی دارد.

وی گفت: راههای جایگزینی با استفاده از ظرفیت اتوبوسرانی و تاکسیرانی فراهم شده تا جابجای شهفرایندان انجام شود البته از شهفرایندان خواهش می کنم زمان بندی ترد خود را کمی تغییر دهند و از حمل و نقل جایگزین از ایستگاه صادقیه به گلشهر استفاده کنند. 130 دستگاه اتوبوس تندرو نیز با دستور شهردار تهران برای جابجایی مسافران از صادقیه به گلشهر آماده شده است.

شایسته اصل با اشاره به حضور شهردار تهران در محل حادثه و جلسه ای که در همین خصوص برگزار شد گفت: شهردار دستور دادند هرچه سریعتر کمیته عالی سوانح برگزار و نتایج اولیه به اطلاع شهردار و شهفرایندان برسد. همچنین شهردار تهران دستورات دیگری در مورد فرایند عملیات ساماندهی موضوع و همچنین تردد شهفرایندان در این جلسه دادند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 فروردین 1401 بروزرسانی: 21 فروردین 1401 گردآورنده: huli.ir شناسه مطلب: 2022

به "تلاش مترو برای برگشت راستا شمالی متروی خط 5 تا عصر، آخرین شرایط آزادسازی واگن های مترو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تلاش مترو برای برگشت راستا شمالی متروی خط 5 تا عصر، آخرین شرایط آزادسازی واگن های مترو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید