بهترین خودرو زیر 50 میلیون تومان کدام است؟

به گزارش هولی، در این مطلب به معرفی و آنالیز بهترین خودرو زیر 50 میلیون تومان خواهیم پرداخت. در واقع انتخاب بهترین خودرو زیر 50 میلیون تومان از اهمیت فراوانی برای بسیاری از خودرو دوستان برخوردار است. چرا که طیف گسترده ای از آنها را افرادی تشکیل می دهند که از بودجه ای بیش از رقم یاد شده برای خرید یک خودروی جدید بهره مند نیستند.

بهترین خودرو زیر 50 میلیون تومان کدام است؟

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ ساعت اینترنتی بیشتر بدانید.

برخلاف ظاهر امر، انتخاب یک محصول واحد به عنوان بهترین خودرو زیر 50 میلیون تومانی موجود در بازار کار چندان راحتی نیست. چرا که بیشتر خودروهای زیر 50 میلیون تومانی حاضر در بازار از مشخصات فنی و امکانات تقریبا مشابهی برخوردار هستند و در کل از کیفیت چندان مناسبی بهره نمی برند. در واقع انتخاب در بازه قیمتی مذکور به طور عمده میان بد و بدتر است و مهمتر از آن این که گزینه های قابل توجهی نیز برای رقابت در این بازه قیمتی وجود ندارد. حال آن که با توجه به شرایط مالی کشور، تعداد این گزینه ها روز به روز هم نسبت به قبل کاهش می یابد.

معرفی بهترین خودرو زیر 50 میلیون

بر این اساس در متن پیش رو به معرفی تعدادی از خودروهای موجود در بازار می پردازیم که همگی از قیمتی کمتر از 50 میلیون تومان برخوردارند و هر کدام از آنها به نوعی می تواند بهترین خودرو زیر 50 میلیون تومانی موجود در بازار لقب گیرد. شاید اگر این مقاله چند ماه پیش تر از این تاریخ نوشته می شد، تعداد گزینه های قابل انتخاب به عنوان بهترین خودرو زیر 50 میلیون تومانی موجود در بازار می توانست بسیار بیشتر از حال حاضر باشد.

همچنین باید به این نکته توجه داشت که در این مطلب ما تنها قیمت خودروهای صفر کیلومتر و کار نکرده را مد نظر قرار داده ایم. بنابراین قیمت مدل های دست دوم از خودروهای گوناگون در انتخاب گزینه های مورد نظر برای کسب لقب بهترین خودرو زیر 50 میلیون تومانی لحاظ نشده است. افزون بر آن باید به این نکته اشاره نمود که در متن پیش رو قیمت معامله شدن این خودروها در بازار خودرو مد نظر بوده و به دلیل خصلت واسطه گری حاکم بر بازار، به قیمت کارخانه ای این محصولات توجه نشده است.

دانگ فنگ H30 کراس

در شرایطی که طیف گسترده ای از خودروهای زیر پنجاه میلیون تومانی حاضر در بازار ایران را محصولات ساخت داخل (که البته بسیاری از آنها هم به صورت صد در صد ساخت داخل نیستند) تشکیل می دهد، خودروی H30 کراس از این قابلیت برخوردار است که به عنوان یک محصول چینی بهترین خودرو زیر 50 میلیون تومانی حاضر در این بازار لقب بگیرد. محصولی که موتور و جعبه دنده آن از قطعات با کیفیت و نام آشنا ساخته شده است و نسبت به قیمت خود از وجود امکانات قابل قبولی بهره می برد. این در حالی است که ظاهر این خودرو نیز از شکل و شمایلی کراس اور محور برخوردار است که سلیقه روز بازار به شمار می رود.

در حال حاضر خودروی H30 کراس با قیمتی حدود 49 میلیون تومان در بازار خودرو معامله می گردد و می تواند یکی از جدی ترین گزینه های موجود برای کسب لقب بهترین خودرو زیر 50 میلیون قلمداد گردد.

رنو ساندرو از خانواده رنو

هم اکنون شاهد حضور تعداد قابل توجهی محصول از تبار رنو در بازار ایران هستیم که بیشتر آنها خودروهای مونتاژ شده به شمار می فرایند و حرف های فراوانی برای گفتن در برابر رقبا دارند. شاید یکی از شایسته ترین خودروهای حاضر در بازار ایران برای یدک کشیدن لقب بهترین خودرو زیر 50 میلیون تومانی، رنو ساندرو باشد.

در حال حاضر مدل دنده ای رنو ساندرو با متوسط قیمتی حدود 48.5 میلیون تومان در بازار ایران معامله می گردد و مدل دنده ای مجهز به جعبه دنده جی اچ کیو این خودرو نیز از قیمتی حدود 49.7 میلیون تومان برخوردار است. البته مدل های استپ وی و اتوماتیک ساندرو هم اکنون در بازار ایران بیش از 50 میلیون تومان معامله می شوند و از همین رو نمی توان آنها را در لیست بهترین خودرو زیر 50 میلیون تومانی موجود در بازار طبقه بندی کرد.

در کنار خودروی ساندرو، بسیاری از مدل های موجود از تندر نیز در ردیف خودروهای رنو تباری قرار می گیرد که از قیمتی کمتر از 50 میلیون تومان برخوردار است. به عنوان مثال شما هم اکنون می توانید خودروی تندر پلاس دنده ای را در قالب کامل ترین مدل آن با حدبیشتر قیمتی معادل 48 میلیون تومان در اختیار داشته باشید. هر چند که مدل مبتنی بر جعبه دنده جی اچ کیو این خودرو اندکی بیشتر از رقم یاد شده قیمت دارد.

همچنین می توان خودروی تندر E2 (مدل مجهز به جعبه دنده جی اچ کیو) را با متوسط قیمتی حدود 43.6 میلیون تومان خریداری کرد. علاوه بر آن خودروی تندر 90 نیز (با بهره مندی از جعبه دنده یاد شده) از حدبیشتر قیمتی معادل 44.5 میلیون تومان در بازار خودرو برخوردار است.

به طور کل خودروهای مختلف رنو تبار حاضر در بازار ایران از کیفیت قابل قبولی بهره می برند و در صورت خرید آنها می توان مدعی سوار شدن بر بهترین خودرو زیر 50 میلیون تومانی بازار بود.

پژو 207 به نمایندگی از خانواده پژو

علاوه بر خانواده رنو، خانواده هم وطن پژو نیز با نمایندگان زیر 50 میلیون تومانی متعددی در بازار خودروی ایران حضور دارد. خودروهایی که تعدادی از آنها شایستگی کسب لقب بهترین خودرو زیر 50 میلیون تومانی را دارا هستند. مسلما گل سرسبد این خودروها پژو 207 است که می توان آن را شایسته ترین عضو خانواده پژو برای کسب لقب بهترین خودرو زیر 50 میلیون تومانی حاضر در بازار لقب داد. اگرچه مدل اتوماتیک این خودرو با قیمتی بیش از 50 میلیون تومان معامله می گردد، اما مدل دنده دستی پژو 207 از قیمتی حدود 46.7 میلیون تومان برخوردار است.

پس از مدل دنده ای پژو 207 هم می توان روی پژو 206 صندوق دار و سایر تیپ های موجود از خودروی 206 حساب کرد. محصولاتی که تمام آنها از قیمتی زیر 50 میلیون تومان برخوردار هستند و گزینه های قابل قبولی برای انتخاب به شمار می فرایند.

در این میان اگر قصد دارید یک خودروی پژو تبار با قیمتی کمتر از 40 میلیون تومان را در اختیار داشته باشید، می توانید به سراغ رانا LX بروید. این خودرو که در عمل نسخه ایرانیزه شده از پژو 206 صندوق دار به شمار می رود و از وجود موتور TU5 بهره می برد، در حال حاضر از متوسط قیمتی حدود 35.5 میلیون تومان برخوردار است.

علاوه بر موارد یاد شده تمام مدل های موجود از پژو پارس و پژو 405 نیز با قیمتی کمتر از 50 میلیون تومان (اغلب پایین تر از 40 میلیون تومان) در بازار معامله می شوند. خودروهایی که اگرچه نسبت به قیمت خود محصولاتی کم و بیش قابل اتکا به نظر می رسند، اما در قیاس با سایر رقبای هم خانواده و غیر هم خانواده نمی توان لقب بهترین خودرو زیر 50 میلیون تومانی را به آنها نسبت داد.

برلیانس H330

در حال حاضر مدل دنده ای از خودروی برلیانس H330 با متوسط قیمتی حدود 48.5 میلیون تومان در بازار معامله می گردد و از جمله خودروهای چینی حاضر در بازار برای کسب لقب بهترین خودرو زیر 50 میلیون تومانی به شمار می رود.

این خودرو که به لحاظ برخورداری از امکانات و مشخصات فنی کم و بیش به خودروهای ساخت داخل و سایر همتایان زیر 50 میلیون تومانی خود شباهت دارد، برادر تنی مدل H320 محسوب می گردد و در عمل مدل صندوق دار این خودرو به شمار می رود. با این اوصاف شما می توانید مدل دنده ای خودروی برلیانس H320 را نیز به عنوان یکی از شایسته ترین گزینه های موجود در بازار خودرو برای کسب لقب بهترین خودرو زیر 50 میلیون تومان برگزینید. در واقع این دو خودرو در بحث قیمت نیز تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند و حول و حوش یک بازه قیمتی مشابه معامله می شوند.

البته افزون بر دو مدل یاد شده از خانواده برلیانس، می توان دو مدل H220 و H230 از همین خانواده را نیز برای انتخاب مد نظر قرار داد. در حالی که نسخه های اتوماتیک این دو خودرو از قیمتی کم و بیش مشابه با H320 و H330 دنده ای برخوردار هستند، نسخه های دستی آنها از قیمت کمتری برخوردارند و در بازار خودرو حول و حوش رقم 41 تا 42 میلیون تومان (به طور متوسط) معامله می شوند.

در مجموع می توان خودروی H330 را به نمایندگی از خانواده برلیانس به عنوان بهترین خودرو زیر 50 میلیون تومان حاضر در بازار انتخاب کرد.

ام وی ام 315

در کنار سایر رقبای نسبتا ارزان قیمت حاضر در بازار ایران، خودروی ام وی ام 315 نیز حرف های قابل توجهی برای گفتن دارد و می تواند نام خود را به عنوان یکی از گزینه های جدی قابل انتخاب برای کسب لقب بهترین خودرو زیر 50 میلیون تومانی حاضر در بازار مطرح کند.

اگرچه این خودروی اسپورت و هاچ بک در سیستم ترمز خود تنها از وجود تکنولوژی ای بی اس بهره می گیرد، اما در مجموع از شتاب قابل قبولی برخوردار است و با توجه به توان خود یک خودروی نسبتا چالاک جلوه می نماید.

سوای آن ام وی ام 315 به لحاظ برخورداری از شکل و شمایل چشم نواز نیز عملکرد قابل قبولی دارد و از طراحی بخش بیرونی و داخلی مناسبی بهره می برد. به این ترتیب می توان این خودرو را از معدود اعضای خانواده ام وی ام لقب داد که از قیمتی پایین تر از 50 میلیون تومان برخوردارند و در میان گزینه های موجود در لیست بهترین خودرو زیر 50 میلیون تومانی بازار قرار می گیرند.

لیفان X50

به عنوان آخرین گزینه شایسته برای قرار دریافت در لیست بهترین خودرو زیر 50 میلیون تومانی موجود در بازار ایران می توان به سراغ لیفان X50 رفت. اگر خودروی لیفان X50 را در کنار سایر خودروهایی که در متن پیش رو به آنها اشاره شد قرار دهیم، خواهیم دید که این خودرو در ظاهر و باطن قادر به رقابت شانه به شانه با آنها است و کاملا دوشادوش سایر رقیبان هم رده خود حرکت می نماید.

از جمله نکات مثبت این خودرو می توان به ظاهر قابل قبول و میزان بهینه مصرف سوخت توسط آن اشاره نمود. همچنین به لحاظ برخورداری از امکانات و مشخصات فنی نیز لیفان X50 شباهت های فراوانی به رقبای خود دارد و در یک رده با آنها قرار می گیرد.

منبع: setare.com
انتشار: 29 بهمن 1399 بروزرسانی: 29 بهمن 1399 گردآورنده: huli.ir شناسه مطلب: 1458

به "بهترین خودرو زیر 50 میلیون تومان کدام است؟" امتیاز دهید

1 کاربر به "بهترین خودرو زیر 50 میلیون تومان کدام است؟" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین خودرو زیر 50 میلیون تومان کدام است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید