بزرگترین اسکلت یک دایناسور 200 میلیارد تومان فروش رفت

به گزارش هولی، اسلکت بزرگترین تریسراتوپس یا دایناسو رِ سه شاخ چهره که تا به امروز کشف شده روز پنجشنبه در پاریس به مبلغ 6 میلیون و ششصد هزار یورو (با احتساب همه هزینه ها) به فروش رسید.

بزرگترین اسکلت یک دایناسور 200 میلیارد تومان فروش رفت

به گزارش یورونیوز، اسکلت این تریسراتوپس که از آن به عنوان جان بزرگ هم نام برده می گردد پیش تر اوایل ماه شهریور در مرکز فرانسه به حراج گذاشته شده بود و در نهایت به یک فرد آمریکایی فروخته شد.

فرانس پرس با انتشار گزارشی به نقل از مسئول حراجی شهر پاریس از این معامله به عنوان رکوردی اروپایی در فروش فسیل دایناسورها یاد نموده است.

این تریسراتوپس 66 میلیون سال قدمت دارد و قیمت کارشناسی برای فروش آن حدود 1 میلیون و دویست تا 1 میلیون پانصد هزار یورو تخمین زده شده بود.

خانه بینوش و ژیکلو که هر سال مجموعه داران ثروتمند و مشتاق به خرید نمونه های نادر و چشمگیر طبیعی را از سراسر دنیا به سوی خود جلب می نماید سازمان دهنده این حراجی بود که به عنوان بخشی از حراج ناتورالیا در هتل درو واقع در پاریس برگزار گردید.

تریسراتوپس یا سه شاخ چهره ها گونه ای از دایناسورهای پرنده کفلِ سراتوپسید هستند که گیاه خوار بوده و در آخرین عصر دورهٔ کرتاسه، حدود 68 تا 66 میلیون سال پیش زندگی می کردند.

بزرگی قامت ویژگی اصلی جان بزرگ است که این تریسراتوپس را نسبت به دیگر همتاهای کشف شده آن در گذشته متمایز می نماید.

گفته می گردد که این دایناسور هشت متر طول دارد و جمجمه آن نیز در ابعادی به طول 2.62 متر و عرض 2 متر عنوان شده است.

قطعات مختلف اسکلت جان بزرگ ابتدا در پی حفاری های متوالی در ایالات متحده کشف و سپس به یک تیم ایتالیایی فروخته شد؛ محققان ایتالیایی سپس استخوان ها را در کنار یکدیگر قرار داده و اسکلت اصلی جان بزرگ را بازسازی کردند.

منبع: فرارو
انتشار: 21 آبان 1400 بروزرسانی: 21 آبان 1400 گردآورنده: huli.ir شناسه مطلب: 1874

به "بزرگترین اسکلت یک دایناسور 200 میلیارد تومان فروش رفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بزرگترین اسکلت یک دایناسور 200 میلیارد تومان فروش رفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید