برگزاری مجازی دهمین الگوی ایرانی- اسلامی پیشرفت از فردا

به گزارش هولی، دهمین دوره از کنفرانس الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت با موضوع الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت؛ تبیین و بایسته های اجرا در روزهای 29 و 30 اردیبهشت ماه جاری برگزار می شود.

برگزاری مجازی دهمین الگوی ایرانی- اسلامی پیشرفت از فردا

به گزارش خبرنگاران، کنفرانس الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت؛ تبیین و بایسته های اجرا بعد از دریافت و جمع آوری مقالات، از فردا به مدت دو روز با نظارت اعضای کمیته کنفرانس و جمعی از اساتید دانشگاه های برتر به صورت مجازی برگزار می شود.

با تلاش چندین ساله جمع زیادی از اندیشمندان، پژوهشگران، نخبگان دانشگاهی و حوزوی و شخصیت های راهبردی کشور، سند الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت طراحی و به مرحله ابلاغ و اجرا نزدیک شده است. از آنجا که در کنفرانس های پیشین، نقد و ارزیابی و تکمیل و ارتقای محتوای سند در دستور کار بود، در این کنفرانس تبیین و تشریح ابعاد و بایسته های اجرای الگو در موضوع مباحث است.

تبیین هر یک از فرازهای مبانی، اصول، آرمان و رسالت یعنی بیان مستدل و علمی مفاهیم، ضرورت، اهمیت، دامنه اثرگذاری و پشتوانه علمی. تبیین هر یک از فرازهای افق اضافه بر موارد فوق، ابعاد نوآورانه و تحول آفرینی فراز را نیز دربر می گیرد. تبیین هر گزاره تدبیر اضافه بر موارد مندرج در افق، مباحثی از قبیل توانایی تدبیر در حل مسایل اساسی کشور، اغتنام فرصت های راهبردی، بسترسازی برای دیگر تدابیر و تناظر با افق را نیز شامل می شود.

بایسته های اجرای هر تدبیر یعنی واکاوی الزامات مورد نیاز برای تحقق آن تدبیر از قبیل تقسیم کار و نگاشت نهادی مناسب، زیرساخت ها و منابع انسانی و اقتصادی و تمهیدات قانونی مورد نیاز، نحوه بهره برداری از مدل ها و نظریه های جدید برای تبدیل این تدبیر به سیاست و برنامه اجرایی، تمهیدات لازم برای تبلور عینی این تدبیر در دو برنامه پنج ساله هفتم و هشتم و بالاخره نحوه مشارکت مردم و نخبگان علمی و اجرایی و نهادهای غیردولتی در فرآیند اجرای این تدبیر.

در این کنفرانس 70 مقاله در 12 پنل تخصصی در چارچوب محورهای ذیل به صورت برخط به تبیین و بایسته های اجرای سند الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت خواهند پرداخت: ساختار کلان سند الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت، حوزه حکمرانی سیاسی و امنیتی، حوزه اجتماعی،دینی و فرهنگی، حوزه علم، فناوری و نوآوری، حوزه اقتصادی و آمایش سرزمین، حوزه محیط زیست، کشاورزی و امنیت غذایی، حوزه جمعیت، خانواده و سلامت.

مقالات پوستری این کنفرانس به صورت آفلاین ارائه خواهند شد.

علاقمندان جهت شرکت در این کنفرانس مجازی می توانند به لینک http://conference10.olgou.ir مراجعه کنند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 25 خرداد 1400 بروزرسانی: 25 خرداد 1400 گردآورنده: huli.ir شناسه مطلب: 1670

به "برگزاری مجازی دهمین الگوی ایرانی- اسلامی پیشرفت از فردا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری مجازی دهمین الگوی ایرانی- اسلامی پیشرفت از فردا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید