اهدای 12 میلیارد ریال کتاب به کتابخانه های استان ها در هفته کتاب

به گزارش هولی، مدیرکل چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: بیش از 12 میلیارد ریال کتاب به مناسبت فرارسیدن بیست و هفتمین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران، در سراسر کشور اهدا و توزیع می گردد.

اهدای 12 میلیارد ریال کتاب به کتابخانه های استان ها در هفته کتاب

به گزارش گروه فرهنگی هولی، مهرزاد دانش گفت: هیات انتخاب خرید کتاب به صورت مستمر و در نوبت های مشخص در طول سال اقدام به اهدای کتاب به مراکز مختلف فرهنگی می نماید، اما گاهی بعضی از این اهدا ها با عقد تفاهم نامه ها متناسب است که مهم ترین طرف های قرارداد های ما، ادارات کل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ها هستند.

وی اضافه نمود: ادارات کل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ها هرکدام به تناسب میزان تعداد کتاب خانه هایشان، کوشش هایی که توسط نهاد های ذی ربط جهت ترویج کتاب و کتاب خوانی انجام شده است و البته درجه محرومیت فرهنگی هر استان بر مبنای تقسیم بندی ها و بضاعت بودجه وزارت خانه سهمیه بندی شده و با مراجعه نمایندگان استان ها به انبار کتاب، کتاب هایی را جهت تجهیز کتاب خانه های استانی دریافت خواهند کرد.

دانش با اشاره به اجرای دومین سال اهدای کتاب به استان ها در هفته کتاب یادآور شد: برای دومین سال اهدای کتاب از سوی دفتر چاپ و نشر در هفته کتاب انجام می گردد. ما درصدد هستیم تا این رویه را تداوم ببخشیم و علاوه بر سهمیه های سالانه به هر استان، به میزان 400 میلیون ریال حواله اهدای کتاب به هر استان اهدا کنیم. گستره تنوعی کتاب ها، ترکیبی از کتاب های کودک، علوم انسانی، ادبی، دینی و هنری است.

مدیرکل چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین تاکید نمود: کتاب خانه ها اصلی ترین و مهم ترین مراکز فرهنگی در حوزه کتاب است و هدف ما از انجام این فعالیت ها تجهیز این کتاب خانه ها است، ولی برای رشد این موضوع احتیاج به سیاست های دیگری نیز است که باید با همکاری دیگر نهاد ها نیز صورت بگیرد.

دانش در خاتمه گفت: ما به عنوان نهادی که وظیفه اهدای کتاب را دارد، به این شکل انجام وظیفه خواهیم کرد، اما دیگر سازمان ها نیز باید برای ترویج این قطب فرهنگی اقدامات دیگری را انجام بدهند.

بیست و هفتمین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران با شعار حال خوش خواندن از تاریخ 23 تا 30 آبان ماه در سراسر کشور برگزار می گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 9 دی 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: huli.ir شناسه مطلب: 568

به "اهدای 12 میلیارد ریال کتاب به کتابخانه های استان ها در هفته کتاب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اهدای 12 میلیارد ریال کتاب به کتابخانه های استان ها در هفته کتاب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید