اُمگا3 ,و تقویت عملکرد ماهیچه ای زنان

به گزارش هولی، تهران (پانا) - مطالعه محققان انگلیسی نشان می دهد مصرف مکمل های روغن ماهی موجب بهبود کیفیت زندگی زنان در سنین بالا می گردد.

اُمگا3 ,و تقویت عملکرد ماهیچه ای زنان

به گزارش مهر، محققان دریافته مصرف مکمل های اُمگا-3 می تواند موجب بهبود عملکرد ماهیچه ها در زنان مسن گردد و از سقوط و افتادن آنها در دوران پیری جلوگیری می نماید.

تیم تحقیق یک برنامه تمارین ورزش استقامتی را به مدت 18 هفته اجرا کرد و اندازه ماهیچه، عملکرد ماهیچه و کیفیت ماهیچه را قبل و بعد از برنامه ورزشی اندازه گیری کرد.

نتایج نشان داد مردانی که 3g مکمل روغن ماهی مصرف نموده بودند هیچ گونه اتفاقی در اندازه، عملکرد یا کیفیت ماهیچه ها ایجاد نشد. اما بعد از 18 هفته، زنانی که همین مقدار مکمل ماهی مصرف نموده بودند، شاهد افزایش عملکرد ماهیچه ها، در مقایسه با زنان گروه دارونما بودند، البته در اندازه ماهیچه ها تغییری ایجاد نشده بود.

دکتر استوآرت گری، عضو تیم تحقیق، در این باره می گوید: این یافته ها برای زنان بسیار مهم است چراکه زنان معمولا چهار سال بیشتر از مردان عمر می نمایند، ولی آستانه ناتوانی شان، یعنی از بین رفتن توانایی های عملکردی شان، 10 سال زودتر از مردان است.

به قرص های روغن ماهی، ویتامین های اُمگا-3 هم گفته می گردد چرا که این مکمل ها منبع غنی دو اسیدچرب ضروری اُمگا-3 هم هستند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 7 فروردین 1400 بروزرسانی: 7 فروردین 1400 گردآورنده: huli.ir شناسه مطلب: 1537

به "اُمگا3 ,و تقویت عملکرد ماهیچه ای زنان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اُمگا3 ,و تقویت عملکرد ماهیچه ای زنان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید