اشتباهاتی که در محیط کار مرتکب می شویم

به گزارش هولی، خبرنگاران - ترجمه از پردیس بختیاری: همه ما ممکن است که در محیط کارمان مرتکب اشتباه شویم، اما تکرار بعضی اشتباهات می توانند نه به آینده شغلی خود ما بلکه به کل سیستم و کوشش کارکنان دیگر هم آسیب وارد کند. در این شرایط، باید چاره ای بیندیشیم تا از شر این مسائل خلاص شویم. اگر شما هم نگران موقعیت شغلی تان هستید و نمی خواهید آن را به راحتی از دست بدهید، از اشتباهاتی که در ادامه برایتان آورده ایم، خودداری کنید.

اشتباهاتی که در محیط کار مرتکب می شویم

مسئولیت های زیادی را به گردن می گیرید

شاید شما برای این که خودتان را به مدیرتان ثابت کنید، مسئولیت های زیادی را به عهده بگیرید، اما مراقب باشید، زیرا این کار نه تنها موجب پیشرفت شما نمی گردد، بلکه احتمال اشتباه در کارتان را هم بیشتر می نماید. زمانی که شما چند مسئولیت را با هم به عهده می گیرید، تمرکزتان را از دست می دهید، از این رو از کیفیت کارهایتان کم می گردد؛ بنابراین این اشتباه را نکنید و دورتان را خیلی شلوغ نکنید. این که شما بتوانید در آن واحد چندین عمل را با هم انجام دهید، تحسین برانگیز است، اما بهتر است که به اصطلاح لقمه بزرگ از دهان تان برندارید، زیرا احتمال این که در کارتان خطا کنید، زیاد می گردد. پس به مرزهایتان احترام بگذارید و در حد توان تان در محیط کار مسئولیت بپذیرید.

از سوال پرسیدن فراری هستید

مطمئنا شما در حین کار، به خصوص اگر تازه وارد محیط کار شده اید، سوالات و مسائل زیادی برایتان رخ می دهد که باید آن ها را به زبان آورید. اگر فکر می کنید که با سوال کردن، دانش و توانایی هایتان را به زیر سوال برده اید، اشتباه نموده اید. البته در این کار نیز افراط نکنید، زیرا هم دیگران را با سوالات تان کلافه می کنید و هم تمرکزشان را بهم می زنید. بهترین کار این است، زمانی که سوالی در ذهن تان بوجود آمد، چند ثانیه با خودتان تفکر کنید. آیا واقعا هیچ راهی برای رسیدن به جواب سوال تان ندارید؟ اگر واقعا جواب شما منفی ست، بهتر است که از دیگران یاری بگیرید. سوال کردن نه تنها چیزی از ارزش شما کم نمی نماید، بلکه باعث می گردد که نزد مدیرتان هم در کار جدی تر به نظر آیید.

از افراد جدی و سرسخت دوری می کنید

شاید شما در محیط محبت آمیز ترجیح دهید که با افراد سرسخت و جدی ارتباط برقرار نکنید، اما در محیط کار نباید اینگونه باشد. در واقع شما می توانید با برقراری ارتباط با چنین افرادی، چیز های زیادی از آن ها بیاموزید. به عنوان مثال شما نباید فقط با افرادی که در موقعیت شما هستند در تماس باشید، ارتباط با کارمندانی که تخصص های مختلف دارند یا حتی در مقام های بالاتری هستند، می تواند به شما ایده های تازه ای دهند؛ بنابراین حصار هایی که دورتان پیچیده اید را پاره کنید و با افراد جدید در تماس باشید. همین ارتباط ها در محیط کار می تواند فرصت هی تازه ای را در اختیارتان قرار دهد.

مانند دیگران لباس می پوشید

شاید شما هم مانند بسیاری از افراد دیگر خیلی به لباس محل کارتان اهمیت ندهید، اما بدانید که استایل شما هم می تواند در محیط کار تاثیرگذار باشد. اگرچه دیگران شما را از روی لباس هایی که به تن می کنید قضاوت نمی نمایند، اما لباس هایی که شما در محیط کار می پوشید، بسیار روی دیگران به خصوص مدیرتان تاثیر می گذارد. چیزی که شما باید بدان توجه کنید این است که سعی کنید از دیگران متفاوت باشید. همین متفاوت بودن باعث می گردد که شما در مرکز توجه قرار گیرید. علاوه بر آن، این تصور را در ذهن مدیرتان ایجاد می کنید که شما به جزییات اهمیت می دهید و به تبع می توانید در کارتان دقیق تر و خلاق تر باشید.

سعی می کنید کامل باشید

هیچکس کامل نیست، بنابراین اگر شما جزو آن دسته از افرادی هستید که دوست دارید در همه زمینه ها کامل باشید، بدانید که راه اشتباهی را انتخاب نموده اید. هر فردی ممکن است که در کارش خطا کند، این که شما بیش از حد به خودتان فشار بیاورید تا به همه ثابت کنید بی عیب و نقص هستید، اشتباه محض است. در این مورد کارشناسان پیشنهادی داده اند، این که سعی نکنید کاری را به عهده بگیرید سپس به آن علاقمند شوید، به جای آن به دنبال کاری باشید که بدان علاقه دارید. به جای این که سعی کنید خودتان را در هر زمینه خوب نشان دهید، یک حرفه را انتخاب کنید و سعی کنید که در آن بدرخشید.

ارزش تان را در محیط کار نمی دانید

شما چه ارزشی برای شرکت تان دارید؟ به راستی وجودتان چه تاثیری در مجموعه یا حتی در جامعه دارد؟ اگر شما جواب این سوالات را بدانید، مطمئنا در محیط کارتان مفیدتر خواهید بود. ابتدا روی برگه ای وظایف تان، سپس کار هایی را که شما را از دیگران متمایز می نماید، بنویسید. به کار هایی فکر کنید که می تواند شما را موثرتر نشان دهد. اگر صندلی و ارزش تان را در مجموعه پیدا کنید، نه تنها راه پیشرفت را برای خودتان باز نموده اید، بلکه اهداف تان را نیز در بلند مدت پیدا و می توانید بر اساس آن ها برنامه ریزی کنید.

برای کارتان هیچ ایده ای ندارید

شرکت ها عاشق کارمندانی هستند که با خلاقیت خود ایده های تازه ای را مطرح نمایند. اگر شما بنشینید و تنها کار هایی را که کارفرما به شما محول می نمایند انجام دهید، یا به بیان دیگر، هیچ ایده ای از خودتان نداشته باشید، از نظر دیگران یک رباطی بیش نیستید؛ بنابراین سعی کنید که در کارتان خلاق باشید و اگر ایده ای به ذهن تان رسید، آن را به زبان آورید. البته باید شرایط محیط کارتان را در نظر بگیرید و در زمانی مناسب آن ها را مطرح کنید. سعی کنید که انرژی تان را بالا نگه دارید و با اعتماد به نفس زیاد عمل کنید. هر از گاهی نیز خودتان را به چالش بکشید. در همین چالش هاست که می توانید توانایی هایتان را شناسایی و آن ها را در جهت بهتری رشد دهید.

منبع: lifehack

منبع: برترین ها
انتشار: 12 مرداد 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: huli.ir شناسه مطلب: 225

به "اشتباهاتی که در محیط کار مرتکب می شویم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اشتباهاتی که در محیط کار مرتکب می شویم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید