آمریکا کنترل یک پایگاه نظامی کلیدی را به دست نیروهای افغان سپرد

به گزارش هولی، فرماندهی ارشد ناتو در افغانستان گفت که کنترل یک پایگاه نظامی کلیدی در کابل به دست نیروهای افغان سپرده شده است.

آمریکا کنترل یک پایگاه نظامی کلیدی را به دست نیروهای افغان سپرد

به نقل از خبرگزاری آناتولی، این خبر از سوی ژنرال اسکات میلر، فرمانده نیروهای ناتو در افغانستان در حالی اعلام شده که آمریکا به خروج نیروهایش از این کشور در بحبوحه افزایش خشونت ها در افغانستان ادامه می دهد.

وزارت دفاع افغانستان گفت: کنترل پایگاه نظامی کلیدی کابل در مراسمی به نیروهای افغان منتقل شد. ژنرال میلر تاکید کرد که تعهدات جامعه بین الملل برای کمک های مالی و امنیتی به نیروهای افغانستان ادامه می یابد.

پنتاگون از زمان تصمیم جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا برای خروج کامل نیروهای این کشور از افغانستان 160 هواپیمای سی-17 پر از تجهیزات را از افغانستان خارج کرده است. همچنین در چند روز گذشته آمریکا به صورت رسمی پنج تاسیسات را به وزارت دفاع افغانستان تحویل داده که شامل 25 درصد از فرایند خروج کامل از این کشور می شود.

اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان در جریان سخنرانی در دانشگاه کابل گفت که توافق امنیتی با آمریکا و ناتو به قوت خود باقی است و شکل همکاری و حمایت آن وارد مرحله جدیدی از روابط پس از خروج نیروهای خارجی از افغانستان می شود.

وی به پاکستان تاکید کرد تا اقدامات بنیادی برای از بین بردن بی اعتمادی انجام دهد و از فرصت صلح برای دوستی با مردم افغانستان استفاده کند.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 21 تیر 1400 بروزرسانی: 21 تیر 1400 گردآورنده: huli.ir شناسه مطلب: 1718

به "آمریکا کنترل یک پایگاه نظامی کلیدی را به دست نیروهای افغان سپرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا کنترل یک پایگاه نظامی کلیدی را به دست نیروهای افغان سپرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید