آغاز سکوت انتخاباتی در اردن در آستانه انتخابات پارلمانی فردا

به گزارش هولی، بر اساس قوانین اردن که 24 ساعت قبل از رای گیری باید تبلیغات انتخاباتی پایان یابد، سکوت انتخاباتی در این کشور برای انتخابات پارلمانی که از فردا صبح سه شنبه آغاز می شود، برقرار شده است.

آغاز سکوت انتخاباتی در اردن در آستانه انتخابات پارلمانی فردا

به نقل از خبرگزاری آناتولی، بر اساس ماده 20 قانون انتخابات اردن انجام تبلیغات انتخاباتی 24 ساعت قبل از روز رای گیری ممنوع است و در صورت انجام تحت پیگرد قانونی قرار می گیرد.

در همین حال، هیئت مستقل انتخابات اردن در بیانیه ای بر لزوم پایبندی به اجرای این قانون و توقف هرگونه تبلیغات انتخاباتی در رسانه های مختلف و شبکه های اجتماعی و پایبندی تاکید کرد.

در ژوئیه گذشته، عبدالله دوم، پادشاه اردن خواستار برگزاری انتخابات پارلمانی شد. هیئت مستقل انتخابات نیز دهم نوامبر جاری را به عنوان زمان انتخابات مشخص کرد.

وی همچنین خواستار اتخاذ همه تدابیر لازم برای تضمین برگزاری انتخابات شفاف در عین حفظ سلامتی شهفرایندان در سایه شیوع کرونا شده بود.

شمار رای دهندگان اردنی 4.5 میلیون نفر از مجموع 10 میلیون جمعیت این کشور است که در انتخابات پارلمانی آینده 130 کننده را از میان 1674 نامزد از جمله 360 کاندید زن انتخاب خواهند کرد.

برای برگزاری این انتخابات 45 هزار نیروی امنیتی در 1880 مرکز رای گیری در سراسر اردن مستقر خواهند شد.

در انتخابات پارلمانی اردن که هر 4 سال یکبار برگزار می شود، حزب جبهه اسلامی کار به عنوان شاخه سیاسی اخوان المسلمین و مهمترین حزب مخالف اردن به همراه نامزدهای عشایر بزرگ، کاندیداهای مستقل و چپ گرا و شمار زیادی از بازرگانان اردنی در آن شرکت می کنند.

در انتخابات پارلمانی این دوره اردن اغلب نامزدها شعارهایی با محتوای معیشتی و مرتبط با مسائل اقتصادی این کشور انتخاب کرده اند.

در همین رابطه، اقتصاد اردن به شدت از منازعات عراق و سوریه تاثیر پذیرفته است و صدها هزار پناهنده سوری در این کشور زندگی می کنند و بار مضاعفی بر دوش اقتصاد ضعیف این کشور به شمار می فرایند. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 21 آذر 1399 بروزرسانی: 21 آذر 1399 گردآورنده: huli.ir شناسه مطلب: 1327

به "آغاز سکوت انتخاباتی در اردن در آستانه انتخابات پارلمانی فردا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آغاز سکوت انتخاباتی در اردن در آستانه انتخابات پارلمانی فردا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید