آخرین خبرها از ضرر و زیان پالایشی ها

به گزارش هولی، به گزارش خبرنگاران، محمدعلی دهقان دهنوی، رئیس سازمان بورس در جمع خبرنگاران درباره بعضی از صف های فروش و 7 مصوبه جلسه با سران قوا اظهار کرد: مصوبات سران قوا یک فرآیند اداری دارد که پس از تصویب در شورای عالی بورس به دفتر رهبری ارجاع داده می گردد، پس از تایید دفتر رهبری به ابلاغ می رسد و هنوز چیزی از این مصوبات ابلاغ نشده است.

آخرین خبرها از ضرر و زیان پالایشی ها

وی با اشاره به تزریق منابع به بازار سرمایه گفت: تزریق منابع از یکی از مصوبه جلسه سران قوا بوده که البته سه مصوبه ستاد هماهنگی دولت هم در این باره داشتیم. طبق مصوبات باید معادل 200 میلیون دلار از صندوق توسعه به صندوق تثبیت بازار سرمایه تزریق گردد که تا به امروز معادل ریالی 50 میلیون دلار آن واریز شده است که امیدواریم بتوانیم از مابقی آن استفاده کنیم.

رئیس سازمان بورس ادامه داد: ضرر و زیان پالایشی هم جزو موارد 7 مصوبه با سران قوا است که هنوز ابلاغ نشده است.

دهقان دهنوی درباره سامانه بومی معاملات اظهار کرد: این سامانه معاملات یک دستاوردهای علمی و فناوری برای کشورمان است که عملیات آن نهایی شده و تا یک الی دو ماه دیگر مراسم استقرار آن برگزار می گردد و این سامانه جدید بومی مستقر خواهد شد که آغاز به کار آن با اوراق خواهد بود.

دهقان دهنوی گفت: سال گذشته سامانه معاملات با مشکلاتی روبرو شد و به دلیل تحریم ها نتوانستیم این سامانه موجود را به روز کنیم به همین دلیل سامانه بومی طراحی و به اجرا رسید که امکان تراکنش حجم بالایی دارد و به زودی مستقر خواهد شد.

وی همچنین با اشاره به رونمایی محیط آزمون تنظیم گری گفت: موضوع محیط تنظیم آزمون بحث پذیرش ریسک است. بسیاری ایده ها به دلیل ریسکی که دارند فرصت اجرا را پیدا نمی نمایند و ما می دانیم که به طور قطع در بین آنها ایده های ارزشمندی وجود دارد که می تواند زمینه ساز تحول باشد.

دهقان دهنوی اضافه نمود: از این رو محیط آزمایشی فراهم آوردیم که تفاوتی با محیط واقعی نداشته باشد اما تحت نظارت این ایده ها در آن به اجرا برسد و فرصت رشد پیدا کند.

وی تاکید نمود: همچنین از سوی دیگر ما هم آماده می شویم تا با پدیده های جدید روبرو شویم تا بدانیم با روبرو با آنها چه مقرراتی را اعمال کنیم.

دهقان دهنوی با بیان اینکه نوآوری نقش مهمی در صنعت مالی دارند و یکی از مهمترین اعضای صنعت مالی بازار سرمایه است گفت: در بحث تنظیم گری به دنبال این هستیم که دولت خود را از تصدی گری و دخالت دور کند و سایر ذینفعان بتوانند در تنظیم گری ها مشارکت داشته باشند.

رئیس سازمان بورس تاکید نمود: هدف محیط آزمون تنظیم گری این است که دولت به تنهایی مقررات گذار نباشد و سایر ذینفعان هم در این محیط حضور داشته باشند و واکنش تمام ذینفعان به ابزار جدید ارزیابی و نتیجه آن مقررات گذاری جدید باشد.

منبع: ایلنا

آخرین اخبار مالی را از کانال تلگرام خبرنگاران دنبال کنید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 10 تیر 1400 بروزرسانی: 10 تیر 1400 گردآورنده: huli.ir شناسه مطلب: 1698

به "آخرین خبرها از ضرر و زیان پالایشی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین خبرها از ضرر و زیان پالایشی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید