آب های گرم سرعین باید به کلینیک آبدرمانی تبدیل گردد

خبرنگاران/اردبیل رئیس هیئت مدیره سرمایه گذاران آب های گرم معدنی استان اردبیل گفت: آب های گرم سرعین که شباهتی به استخرها دارد باید از حالت فعلی به سمت تبدیل شدن به کلینیک مجهز آبدرمانی حرکت کند.

آب های گرم سرعین باید به کلینیک آبدرمانی تبدیل گردد

رضا آستانی امروز 13 بهمن در جلسه شورای راهبری اقتصاد مقاومتی در شهرستان سرعین اظهار کرد: نیازی به مجوزهای جدید برای احداث آبدرمانی در سرعین وجود ندارد و با نظر مسئولان و مجامع آب های درمانی استان باید از استخرسازی به سمت توسعه کلینیک های آبدرمانی مجهز و مفید به فایده حرکت کنیم که مقدمات این کار شروع شده است.

وی گفت: با تاکید استاندار اردبیل چندین پزشک در کشور ترکیه دوره های آبدرمانی را سپری می نمایند که قطعا با حضور آنها در سرعین مجوز لازم برای احداث کلینیک های آبدرمانی و کلنگ زنی پروژه های مرتبط با این حوزه به انجام می رسد تا شهروندان از این منابع غنی و ارزشمند به شکل مفید استفاده نمایند.

مدیریت جوان شرکت توسعه گردشگری تحول ایجاد نموده است

رئیس هیئت مدیره سرمایه گذاران آب های گرم معدنی استان اردبیل اضافه کرد: انتقاد ما از سوءمدیریت در مجموعه آبدرمانی سبلان مربوط به گذشته بوده و مدیریت جوان و لایق شرکت توسعه گردشگری در استان اردبیل با تعامل و کوششی جدی سعی می نماید تا کارها به شکل شایسته به پیش برود.

آستانی بیان نمود: با روی کار آمدن مدیریت جدید این شرکت دیدگاه های توسعه ای و برنامه های عملیاتی شکل حقیقی به خود گرفته و امیدواریم با کوشش و جدیت این مجموعه آبدرمانی سبلان بتواند به فعالیت ارزشمند خود به عنوان یکی از بزرگترین و مجهزترین آبدرمانی های سرعین ادامه دهد.

وی ادامه داد: معافیت مصوب در مجلس در دریافت مالیات ارزش اضافه کرده برای مراکز اقامتی و خدماتی در سرعین ابلاغ خواهد شد تا هتل ها و مراکز اقامتی تا سه ستاره بتوانند از مزایای آن استفاده نمایند.

رئیس هیئت مدیره سرمایه گذاران آب های گرم معدنی استان اردبیل توضیح داد: ما تعامل خوبی را با مدیریت شرکت آب منطقه ای استان داریم و مسئله ای که اخیرا برای یکی از آبدرمانی ها از بابت عدم پرداخت آب بها به وجود آمده بود، برطرف شده و سعی بر این است تا با تعامل مناسب کارها به شایستگی به پیش برود.

آستانی بیان نمود: آبدرمانی های سرعین باید حق و حقوق آب منطقه ای را پرداخت نمایند که به طور میانگین به ازای هر لیتر در ثانیه آب واگذار شده شرکت آب منطقه ای سالانه 150 میلیون تومان دریافت می نمایند.

وی تفاوت قیمت را در این زمینه به عنوان یک عامل شبهه انگیز در اذهان فعالان این بخش یادآور شد و گفت: به چه دلیل باید آبدرمانی در مشگین شهر نرخ پائین تری نسبت به آبدرمانی در سرعین پرداخت کند و یا در خود سرعین نیز تفاوت در نرخ ها تامل برانگیز است.

رئیس هیئت مدیره سرمایه گذاران آب های گرم معدنی استان اردبیل اظهار کرد: ما از وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خواسته ایم تا تولیت آبدرمانی ها را برعهده بگیرند و ما به جای اخذ مجوز و سایر برنامه های تعاملی و ارتباطی با شرکت آب منطقه ای با سازمان میراث فرهنگی طرف حساب باشیم.

آستانی از تجهیز تمامی آبدرمانی های سرعین به نیروهای آموزش دیده احیاگر اطلاع داد و گفت: با توجه به اینکه فضای آبدرمانی های ما متفاوت از استخر است نیازی به نجات غریق نیست و به جای آن در همه آبدرمانی ها احیاگر زبده و توانمند فعالیت می نمایند.

وی ضرورت تجهیز آبدرمانی های استان را هم راستا با هتل ها به تجهیزات و امکانات استاندارد در ارائه خدمات کیفی تر و مطلوب تر یادآور شد و گفت: یکی از بزرگترین مسائل شهر سرعین و فعالان بخش گردشگری اعمال مالیات بر ارزش اضافه کرده از مراکز اقامتی و خدماتی بوده که از سال آینده معافیت ها در این زمینه اعمال خواهد شد.

بهای آبدرمانی ها سال آینده افزایش نمی یابد

رئیس هیئت مدیره سرمایه گذاران آب های گرم معدنی استان اردبیل با تاکید بر ضرورت یکسان سازی آب بها در بین آبدرمانی های استان گفت: در صورتی که آب منطقه ای نرخ خود را برای سال آینده افزایش ندهد ما نیز مصمم هستیم تا هیچ افزایشی را در بهای آبدرمانی ها اعمال نکنیم.

آستانی در سرانجام گفت: نیازی نیست در سرعین مجوزهای متعدد برای احداث مجتمع های تفریحی موج های آبی صادر گردد بلکه با حمایت از سرمایه گذاران در یک بسته کامل گردشگری می توان حمایت های لازم را انجام داد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 2 فروردین 1399 بروزرسانی: 2 فروردین 1399 گردآورنده: huli.ir شناسه مطلب: 775

به "آب های گرم سرعین باید به کلینیک آبدرمانی تبدیل گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آب های گرم سرعین باید به کلینیک آبدرمانی تبدیل گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید