پیشنهاد زمان مرخصی سفر

به گزارش هولی، ایسنا/ براساس اخبار بدست رسیده، اعیاد فطر و قربان برای زمان مرخصی سفر بعد از اتمام بحران کرونا، پیشنهاد شدند.

پیشنهاد زمان مرخصی سفر

زمان مرخصی سفر پیشنهاد شد

وزیر بهداشت برای تشویق مردم به سفر پس از تعطیلات نوروز قبلا گفته بود: بعد از تمام شدن بحران کرونا، کوپن تسهیلاتی به مردم داده شود تا سفر بروند. معاون گردشگری هم توضیح داده بود که منظور از کوپن سفر، ایجاد مرخصی و یا فرصت تعطیلات همگانی برای سفر است. اینک کمیته گردشگری و فضاهای ورزشی در ستاد مدیریت کرونا، درباره ایجاد فرصت سفر همگانی و تخفیف هتل ها و تاسیسات گردشگری به توافق رسیده و این پیشنهاد را برای تصویب به همراه دیگر مصوبات کمیته، توسط وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به سعید نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و رییس ستاد ملی مدیریت کرونا فرستاده است. دومین نشست این کمیته که به میزبانی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و با حضور نمایندگان وزارتخانه های بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ورزش و جوانان، راه و شهرسازی، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی (سازمان حج و زیارت) و پلیس اطلاعات و امنیت عمومی ناجا و معاونت های این وزارتخانه برگزار گشت، موضوعات مختلف مرتبط با حوزه گردشگری در شرایط شیوع بیماری کرونا را بررسی کرد. اعضای این کمیته مصوب کردند: بدنبال ابلاغ پروتکل های مربوط به پیشگیری و کنترل ویروس کرونا نظارت های لازم برای اجرایی شدن در واحدهای تابعه و تحت پوشش دستگاه های عضو کمیته انجام شود، همچنین ایجاد فرصت سفر همگانی بعد از دوره بحران کرونا و تشویق مردم به سفر در اعیاد فطر و قربان با لحاظ کردن بنزین سفر و تخفیف در هزینه های سفر مانند تور، اقامت، پذیرایی و... به عنوان پیشنهاد این کمیته به هیأت دولت ارائه شود. با توجه به اعلام آمادگی پلیس اماکن عمومی ناجا برای انجام امور مربوط به ضدعفونی تاسیسات گردشگری، مقرر شد جزئیات کار سریعاً بررسی و برای اجرا به دبیرخانه کمیته اعلام شود. در این جلسه پیرامون زمان مرخصی سفر مصوب شد: تاسیسات گردشگری به دلیل کمبود اقلام بهداشتی و ضدعفونی، امکان رعایت پروتکل های پیشگیری و کنترل کرونا را ندارند که تا عادی شدن شرایط، اقدامات لازم برای جبران آسیب های مربوط به شیوع ویروس کرونا، در تاسیسات گردشگری و ورزشی و حمل و نقل و اماکن زیارتی تا حصول نتیجه، متوقف می شوند. لغو مراسم نوروزگاه ها با توجه به ضرورت اتخاذ تدابیر احتیاطی لازم برای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا نیز از دیگر مصوبات این کمیته بود. همچنین دستگاه های عضو موظف شدند برنامه هایی را برای پر کردن اوقات فراغت مردم، برنامه ریزی و به اجرا درآورند که از آن جمله می توان به گردشگری مجازی و ورزش های خانگی در محیط منازل و همچنین لیگ بازی های رایانه ای و ادعیه و زیارت های مجازی و... اشاره کرد. اعضای این کمیته تصویب کردند که دستگاه های عضو، با اتخاذ تدابیر لازم مراجعات حضوری مردم را به حداقل ممکن کاهش دهند. در این راستا مقرر شد تمدید مجوزها و پروانه های فعالیت ذی نفعان به انتها اردیبهشت ماه موکول شود و تا آن تاریخ مجوزهای موجود، معتبر قلمداد شود. در این نشست، اقدامات سایر دستگاه ها در زمینه پیشگیری و کنترل شیوع بیماری کرونا، همکاری پژوهشکده های وزارتخانه های علوم و بهداشت برای سرعت بخشی به تولید مواد، اقلام و ملزومات ضدعفونی کننده محیط های عمومی و اهتمام به آموزش از طریق فضاهای مجازی و نیز همکاری صدا و سیما در برگزاری گردشگری مجازی در موزه ها و جاذبه های تاریخی با همکاری معاونت میراث فرهنگی کشور مورد بررسی قرار گرفت.

تشدید ایران هراسی به بهانه ویروس کرونا

بنابر این گزارش که روابط عمومی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی منتشر کرده، ولی تیموری، معاون گردشگری و دبیر کمیته گردشگری و فضاهای ورزشی ستاد ملی مدیریت کرونا با اشاره به ضرورت اتخاذ تدابیر لازم برای کنترل و کاهش آسیب های ویروس کرونا با همکاری دستگاه های مسئول، بر ضرورت هوشیاری دستگاه ها برای جلوگیری از سوءاستفاده برخی کشورها به منظور تشدید ایران هراسی به بهانه ویروس کرونا و خدشه دار کردن خصلت مهمان نوازی ایرانی ها تاکید کرد و رعایت اصول اخلاقی و اخلاق حرفه ای را در مواجهه با هموطنان و حتی مبتلایان احتاقتصادی به بیماری کرونا لازم و ضروری دانست. او اظهار کرد: پیشنهادهای اقتصادی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برای جبران خسارات واحدها و اماکن عمومی که به معاونت اقتصادی ریاست جمهوری ارسال شده، در آن نهاد در دست بررسی قرار گرفته که امیدواریم منتج به تصمیم های خوبی شود.

منبع: همگردی
انتشار: 13 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: huli.ir شناسه مطلب: 900

به "پیشنهاد زمان مرخصی سفر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشنهاد زمان مرخصی سفر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید