5 اپلیکیشن اندروید برای تغییر کاربری دکمه های فیزیکی

به گزارش هولی، آیا تابه حال به فکر تغییر کاربری دکمه های فیزیکی گوشی اندرویدی خود افتاده اید؟ دو دکمه مربوط به صدا و دکمه پاور فقط وظیفه موردنظر خود را انجام می دهند و حتی اگر گوشی شما دکمه های بیشتری داشته باشد، معمولاً نمی توانید رفتار آن ها را تغییر دهید. به همین خاطر بهتر است که برای تغییر کارکرد آن ها، به بهره گیری از این اپلیکیشن های جذاب روی بیاورید.

5 اپلیکیشن اندروید برای تغییر کاربری دکمه های فیزیکی

Button Mapper

در این حوزه اپلیکیشن Button Mapper شهرت زیادی دارد و از امکانات گسترده ای بهره می برد. این اپلیکیشن، با انواع و اقسام دکمه ها- حتی دکمه های هدفون-سازگار است. علاوه بر این، مثلاً از آنجایی که پیکسل 3 از بدنه حساس به فشار بهره می برد، می توانید این قابلیت را شخصی سازی کنید. البته باید بگوییم که در این اپلیکیشن برای این گوشی امکان تغییر کارکرد دکمه پاور وجود ندارد.

با بهره گیری از این اپلیکیشن، می توانید با استفاده از دکمه های فیزیکی و مجازی مانند دکمه هوم، انواع و اقسام کارهای مختلف را انجام دهید. علاوه بر این، باید به امکانات گسترده برای مواردی مانند تنظیم شدت قدرت ویبره، تأخیر مربوط به فشردن طولانی مدت و دیگر موارد اشاره کنیم. لازم به ذکر است که اگر گوشی شما روت شده نباشد، تنها زمانی می توانید از این میان برها بهره ببرید که نمایشگر روشن شده باشد. در نهایت باید بگوییم که بسیاری از امکانات موجود در آن رایگان است، ولی با استفاده از نسخه پولی، می توانید از امکانات بیشتری بهره ببرید.

Keyboard/Button Mapper

اگرچه در نگاه اول این اپلیکیشن شباهت زیادی به گزینه قبلی دارد، ولی نباید تفاوت های مهم بین آن ها را از قلم بیندازیم. مهم ترین تفاوت آن ها، در زمینه امکان ترکیب دکمه های مختلف برای انجام کار موردنظر است. به عنوان مثال، برای روشن کردن چراغ قوه، می توانید ترکیب فشردن دکمه افزایش صدا و سپس کاهش صدا را تعریف کنید. باید خاطرنشان کنیم که برای این کار حداکثر می توانید از ترکیب دو ضربه بر دکمه بهره ببرید.

به غیر از دکمه های سخت افزاری خود گوشی، این اپلیکیشن به شما اجازه می دهد که از کیبورد اکسترنال و حتی ماوس هم برای ایجاد میان بر بهره ببرید. به عنوان مثال با فشردن همزمان دکمه های K و B می توانید کاری کنید که عبارت موردنظر شما تایپ کنید. مانند اپلیکیشن اولی، اگر گوشی خود را روت کرده باشید، این اپلیکیشن می تواند امکانات بیشتری را ارائه دهد.

Trainer Stopwatch

این اپلیکیشن اندروید در وهله اول یک کرنومتر ساده محسوب می شود. ولی از آنجایی که می توان با استفاده از دکمه های تنظیم صدا آن را کنترل کرد، نام آن را در این فهرست قرار داده ایم. برای انجام کارهای مختلف با این کرنومتر، می توانید از دکمه های تنظیم صدا بهره ببرید. علاوه بر این، اپلیکیشن مذکور رابط کاربری بسیار ساده ای دارد و در کنار ایجاد زمان بندی های مختلف، می توانید موارد مهم را ذخیره کنید.

Frinky Music Controller

این اپلیکیشن مواردی مانند توقف، پخش و پخش آهنگ بعدی را با استفاده از دکمه های تنظیم صدا امکان پذیر می کند. خوشبختانه بدون نیاز به روت کردن گوشی حتی در صورت خاموش بودن نمایشگر هم می توانید از امکانات این اپلیکیشن بهره ببرید و تعریف وظایف مربوط به فشردن چند دکمه یا فشردن طولانی دکمه ها هم امکان پذیر است. Frinky از حدود 200 اپلیکیشن پخش موسیقی پشتیبانی می کند و از بین آن ها می توانیم به Google Play Music، اسپاتیفای و SoundCloud اشاره کنیم.

Oops! AppLock

این اپلیکیشن قابلیت جالبی دارد و به شما اجازه می دهد که با استفاده از دکمه تنظیم صدا، برای گوشی یا اپلیکیشن های موردنظر قفل تعریف کنید. این یعنی به جای کارهای مرسومی مانند اثر انگشت یا رمز عبور، با فشردن دکمه های افزایش و کاهش صدا به یک ترتیب خاص، گوشی یا اپلیکیشن های از پیش تعیین شده را آنلاک کنید. در ضمنً باید بگوییم که برای فشردن این دکمه ها نهایتا می توانید تا 5 گام را تعریف کنید و برای افزایش حریم خصوصی، این اپلیکیشن در app drawer خود را به عنوان یک برنامه ساده در زمینه یادداشت برداری نشان می دهد.

بهره گیری از ژست های حرکتی گوشی

در نهایت برای این موضوع قصد نداریم اپلیکیشنی معرفی کنیم و بلکه می خواهیم بگوییم که به جای آن ها می توانید از برخی ژست های حرکتی از پیش تعیین شده بهره ببرید. برخی از گوشی ها، ژست های حرکتی خاصی را ارائه می دهند که با بهره گیری از آن ها می توانید کارهایی مانند باز کردن اپلیکیشن دوربین، فعال سازی حالت سایلنت و دیگر موارد را انجام دهید. این روزها بسیاری از گوشی ها چنین مشخصه ای را ارائه می دهند و به عنوان مثال اگر از گوشی های پیکسل استفاده می کنید، برای فعال سازی آن باید در Settings به بخش System و در نهایت Gestures مراجعه کنید.

بهترین برنامه های مدیریت دانلود برای گوشی و کامپیوتر

منبع: Make Use Of

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 2 مرداد 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: huli.ir شناسه مطلب: 205

به "5 اپلیکیشن اندروید برای تغییر کاربری دکمه های فیزیکی" امتیاز دهید

1 کاربر به "5 اپلیکیشن اندروید برای تغییر کاربری دکمه های فیزیکی" امتیاز داده است | امتیاز: 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 اپلیکیشن اندروید برای تغییر کاربری دکمه های فیزیکی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید