کیفیت هوای تهران ناسالم شد

به گزارش هولی، تهران (پانا) - کیفیت هوای بیشتر مناطق پایتخت امروز پنج شنبه 16 بهمن ماه در محدوده ناسالم و ناسالم برای گروه های حساس خواهد بود. این در حالیست که بهبود کیفیت هوا طی فردا دور از انتظار نیست.

کیفیت هوای تهران ناسالم شد

پیش بینی های اجرا شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران حاکی از آن است که در صبحگاه امروز (16 بهمن ماه) کیفیت هوای بیشتر مناطق در محدوده ناسالم و ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از حاکمیت جو آرام و پایدار و انباشت آلاینده ها طی ساعات گذشته است.

طی روز نیز عدم وزش باد مؤثر پراکندگی آلاینده ها را محدود خواهد نمود و کیفیت هوا در بیشتر مناطق در شرایط نامطلوب باقی خواهد ماند. این شرایط جوی تا اواخر وقت تداوم دارد، بنابراین پیش بینی می گردد با افزایش ترافیک شامگاهی بر غلظت ذرات معلق افزوده گردد و در بیشتر مناطق پایتخت، کیفیت هوا در محدوده ناسالم و ناسالم برای گروه های حساس قرار بگیرد.

صبح فردا (17 بهمن ماه) با رشد نسبی ناپایداری جوی، وزش باد مؤثر طی ساعات گذشته و نیز کاهش تردد خودروها در روز تعطیل تاحدودی از غلظت آلاینده ها کاسته خواهد شد و انتظار می رود کیفیت هوا در بیشتر مناطق در شرایط قابل قبول قرار بگیرد.

افزایش تدریجی ناپایداری جوی، رشد ابرناکی و همچنین افزایش تندی باد طی روز شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها را فراهم خواهد نمود. شایان ذکر است با حاکمیت شرایط جوی مساعد تا ساعات پایانی فردا (17 بهمن ماه) همراه با احتمال بارش، برقراری شرایط قابل قبول کیفیت هوا دور از انتظار نخواهد بود.

آلاینده شاخص هوای پایتخت طی 24 ساعت گذشته ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون با میانگین 136 بود و هوای پایتخت در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت. آلاینده شاخص هم اکنون ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون با میانگین 135 است و هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس واقع شده است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 20 اسفند 1399 بروزرسانی: 20 اسفند 1399 گردآورنده: huli.ir شناسه مطلب: 1501

به "کیفیت هوای تهران ناسالم شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کیفیت هوای تهران ناسالم شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید