کتاب دن براون برطرف توقیف شد

به گزارش هولی، یک ناشر از برطرف توقیف و انتشار کتاب منشأ دن براون اطلاع داد.

کتاب دن براون برطرف توقیف شد

جمال خداپناهی – مدیر انتشارات بهنام - که پیش تر از غیرمجاز اعلام شدن کتاب منشأ آخرین نوشته دن براون خبر داده بود، به هولی گفت: بعد از درخواست مجدد ما از دفتر توسعه کتاب و کتاب خوانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای آنالیز دوباره اثر، این کتاب برطرف توقیف گردیده و در روز سه شنبه سوم مهرماه منتشر خواهد شد.

به گفته او، این کتاب مانند کارهای دیگر دن براون داستانی بسیار هیجان انگیز و پرکشش دارد، این نویسنده همواره به هزارتویی سر می زند یا با یک مضمون رمزآلود داستان خود را شروع می نماید. در این داستان فردی تئوری از کجا آمده ایم و به کجا می رویم؟ را مطرح می نماید. شعری از بلیک دستاویز این کتاب است. براون در این کتاب درباره از کجا آمده ایم؟ می گوید: در کلاس، دانشجویی از استاد می خواهد درباره زمان صفر شرح بدهد، که استاد می گوید ما راجع به بعد از صفر صحبت می کنیم، اگر پرسشی درباره شروع یا همان صفر دارید باید به بخش دینی مراجعه کنید. یعنی می خواهد بگوید علم برای قبل از پیدایش تعریفی ندارد و فقط دین است که برای آن تعریف دارد.

در نوشته پشت جلد کتاب نیز آمده است: پروفسور لانگدون، از طرف دانشجوی سابقش، ادموند کرش به مراسمی مرموز دعوت می گردد. در این مراسم قرار است ادموند شاهد پاسخ به دو کهن پرسش بشر باشد: از کجا آمده ایم و به کجا می رویم؟ این دو پرسش فورا با واکنش های گروه های مختلف روبرو می گردد. و در این میان ادموند به قتل می رسد و به ناگزیر لانگدون وارد ماجرایی خطرناک می گردد. همه شخصیت های داستان در مظان اتهام به قتل قرار می گیرند: رقبا، رهبران مذهبی یا حتی شخصیت های تراز اول کاخ سلطنتی. لانگدون با هدف تحقق بخشیدن به آرزوی دانشجوی سابقش، یعنی ارائه نتیجه پژوهش ها، با بانوی اول کاخ سلطنتی اسپانیا همراه می گردد و آنچه رخ می دهد حوادث شورانگیزی است که لحظه لحظه های خواننده را آکنده از هیجان و اضطراب و همدلی با قهرمانان قصه می گرداند.

منشأ نوشته دن براون با ترجمه سوگند رجبی نسب در قطع رقعی و جلد شومیز در 632 صفحه و با قیمت 60000 تومان روز سه شنبه (3 مهرماه) منتشر می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 دی 1397 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: huli.ir شناسه مطلب: 52

به "کتاب دن براون برطرف توقیف شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کتاب دن براون برطرف توقیف شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید