کاروانسراهای خراسان جنوبی احیا شد

به گزارش هولی، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان جنوبی از احیای کاروانسراهای استان خراسان جنوبی اطلاع داد.

کاروانسراهای خراسان جنوبی احیا شد

به گزارش هولی به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان جنوبی، حسن رمضانی گفت: کاروانسراها ازجمله ابنیه تاریخی است که اساس شکل گیری آن برای ارائه خدمات میان راهی به کاروان های تجاری و غیرتجاری بوده است.

او ادامه داد: استان خراسان جنوبی به دلیل واقع شدن در مسیرهای تجاری قدیم که مال التجاره را از شرق دور و شبه قاره به ایران منتقل می کرد، از رباط ها و کاروانسراهای بین راهی برخوردار است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان جنوبی گفت: در دو سال اخیر با پیگیری های اجرا شده، تعداد زیادی از این کاروانسراها در اختیار سرمایه گذاران بخش خصوصی قرارگرفته و با استقرار تأسیسات گردشگری، زمینه جذب گردشگران زیادی در استان فراهم شده است.

رمضانی اعلام کرد: در حال حاضر کاروانسراهای شهرستان های سرایان، طبس (کاروانسراهای جوخواه، کلمرد، ده محمدو چاه گنبد) و فردوس (رباط خوشاب) در اختیار سرمایه گذاران قرارگرفته و با کاربری های اقامتی و پذیرایی به ارائه خدمت به گردشگران اشتغال دارند.

منبع: میراث آریا
انتشار: 15 آذر 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: huli.ir شناسه مطلب: 513

به "کاروانسراهای خراسان جنوبی احیا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاروانسراهای خراسان جنوبی احیا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید