پارکینگ آپارتمان های تهران چقدر می ارزد؟

به گزارش هولی، خبرنگاران: خانه های بدون پارکینگ سخت به فروش می فرایند. این را یکی از مشاوران املاک محله هفت تیر می گوید. قیمت خانه های پارکینگ دار و فاقد پارکینگ در این منطقه متری 200 تا 300 هزار تومان متفاوت است.

پارکینگ آپارتمان های تهران چقدر می ارزد؟

جهت دریافت خدمات بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

به گزارش گروه رسانه های خبرنگاران،به گفته این فعال بازار مسکن هم خانه نوساز بدون پارکینگ در فایل فروش وجود دارد و هم خانه های قدیمی با عمر بنای بالای 30 سال. اما خریداران بیشتر تمایل دارند خانه هایی را خریداری نمایند که دارای پارکینگ باشد، مگر مشتریانی که به دنبال سرمایه گذاری هستند و خانه های فاقد پارکینگ را برای سکونت نمی خرند.

او ادامه می دهد: آپارتمان های فاقد پارکینگ زمانی به راحتی به فروش می رسند که تا 30 میلیون زیر قیمت منطقه باشند. این کارشناس املاک اضافه می نماید: در حال حاضر سازندگان آپارتمان های نوساز کوشش می نمایند تمام واحدهایشان دارای پارکینگ باشد حتی با ایجاد دو طبقه پارکینگ در زیر زمین.

او معتقد است: شهر تهران به اندازه کافی پارکینگ کم دارد و امکان جای پارک در خیابان های تهران محدود است. او قیمت خانه هایی را که دارای دو پارکینگ هستند 18 میلیون بیش از خانه هایی که دارای یک پارکینگ هستند می داند.

اما قیمت پارکینگ در همه مناطق به یک میزان نیست. در منطقه ظفر قیمت هر پارکینگ از 50 میلیون تومان آغاز می گردد و خانه های فاقد پارکینگ متری یک تا 2 میلیون ارزان تر است. او اضافه می نماید: در منطقه ظفر و میرداماد پارکینگ بسیار مهم است و در مشخص نرخ آپارتمان ها تاثیر زیادی دارد.

این فعال بازار مسکن می گوید: خانه هایی با متراژ بالا کمتر مشکل پارکینگ دارند و بیشتر آپارتمان هایی کوچک با عمر بنای بالای هفت سال چنین مسئله ای دارند.

بعضی آپارتمان ها دارای پارکینگ هستند اما این جای پارک برای دیگران دچار مزاحمت می نماید. یک مشاور املاک از این نوع پارکینگ ها با عنوان پارکینگ مزاحم یاد می نماید و می گوید: از آنجا که در مقررات شهرداری، استانداردی برای مساحت پارکینگ وجود دارد، اگر این استاندارد در خصوص پارکینگ آپارتمانی قابل اجرا نباشد و راه عبور باقی پارکینگ ها باز باشد، شهرداری با توافق اعضای ساختمان و دستورالعملی که در این مورد وجود دارد، پارکینگ مزاحمی در آن فضا پیش بینی می نماید که برای مثال، دو ماشین بتوانند پشت سر هم پارک نمایند. مشکل این نوع پارکینگ این است که هر زمان یکی از مالکان بخواهد، خودرو خود را حرکت دهد، مالک پارکینگ مزاحم هم باید خودرو خودش را جابه جا کند.

این مشاور املاک تاکید می نماید: قیمت این نوع پارکینگ از باقی پارکینگ ها کمتر است. نام این پارکینگ به این علت مزاحم است که با اینکه شخص، صاحب پارکینگ می گردد، اما مزاحمت هم ایجاد می نماید. نحوه تقسیم پارکینگ مزاحم هم با توافق همه اعضای ساختمان است.

منبع: روزنامه دنیای اقتصاد

خبرنگاران: انتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه ای بازنشر می گردد.

منبع: تسنیم
انتشار: 19 اسفند 1398 بروزرسانی: 28 شهریور 1400 گردآورنده: huli.ir شناسه مطلب: 746

به "پارکینگ آپارتمان های تهران چقدر می ارزد؟" امتیاز دهید

2 کاربر به "پارکینگ آپارتمان های تهران چقدر می ارزد؟" امتیاز داده اند | 4.5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پارکینگ آپارتمان های تهران چقدر می ارزد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید