ورود سامانه بارشی تازه به کشور، کاهش دمای 10 تا 15 درجه ای در استان های ساحلی خزر

به گزارش هولی، شنبه(12 فروردین) در شمال غرب سواحل شمالی، شمال شرق استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز و استان های واقع در دامنه های زاگرس مرکزی بارش ادامه خواهد داشت.

ورود سامانه بارشی تازه به کشور، کاهش دمای 10 تا 15 درجه ای در استان های ساحلی خزر

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از ورود سامانه بارشی تازه از شمال غرب کشور و بارش های پراکنده بعلاوه کاهش 10 تا 15 درجه ای در استان های ساحلی خزر اطلاع داد.

صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا درباره شرایط جوی کشور اظهار کرد: براساس تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی سامانه بارشی به تدریج از شمال غرب وارد کشور شده و در استان های واقع در شمال غرب، غرب و جنوب غرب استان های ساحلی خزر، استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز مرکزی و استان های واقع در دامنه های زاگرس مرکزی سبب بارش برف و باران، رعد و برق، وزش باد شدید موقت و در نقاط مستعد سبب بارش تگرگ خواهد شد.

وی ادامه داد: شنبه(12 فروردین) در شمال غرب سواحل شمالی، شمال شرق استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز و استان های واقع در دامنه های زاگرس مرکزی بارش ادامه خواهد داشت.

به گفته رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا یکشنبه (13 فروردین) در ارتفاعات البرز، سواحل دریای خزر و شمال شرق و دوشنبه (14 فروردین) در شمال شرق کشور بارش پراکنده پیش بینی می گردد. سه شنبه (15 فرودین) نیز در اغلب منطقه ها کشور جوی آرام حاکم خواهد بود.

وی اضافه کرد: طی دو روز آینده در شمال غرب غرب استان های ساحلی خزر، استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز و نواحی مرکزی کشور و شنبه و یکشنبه علاوه بر این منطقه ها در شمال شرق و شرق کشور کاهش محسوس دما رخ خواهد داد و بارش در شمال غرب، برخی نقاط غرب و ارتفاعات البرز به صورت برف و کولاک خواهد بود و بیشترین کاهش دما در استان های ساحلی خزر و اردبیل بین 10 تا 15 درجه است. در سایر منطقه ها ذکر شده نیز بین 4 تا 9 درجه کاهش دما پیش بینی می گردد.

ضیاییان گفت: طی دو روز آینده در غالب منطقه ها کشور وزش باد شدید و در نقاط مستعد گردوخاک پیش بینی می گردد.

وی اضافه کرد: خلیج فارس و تنگه هرمز روزهای شنبه تا دوشنبه مواج و طوفانی است. دریای خزر نیز تا یکشنبه مواج خواهد بود.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره شرایط جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران فردا (12 فروردین) نیمه ابری و وزش باد شدید و کاهش محسوس دما، گاهی بارش پراکنده و از اواخر وقت کاهش ابر با حداقل دمای 8 و حداکثر دمای 15 و روز یکشنبه (13 فروردین) صاف تا قسمتی ابری و در برخی ساعت ها وزش باد شدید با حداقل دمای 4 و حداکثر دمای 14 درجه سانتیگراد پیش بینی می گردد.

ضیائیان در انتها گفت: طی امروز و فردا (11 و 12 فروردین) بندرعباس با دمای 28 و 29 درجه سانتیگراد گرمترین امروز همدان با دمای 4- درجه سانتیگراد و فردا شهرکرد با دمای 7- سردترین مراکز استان کشور هستند.

منبع: عصر ایران
انتشار: 11 فروردین 1402 بروزرسانی: 11 فروردین 1402 گردآورنده: huli.ir شناسه مطلب: 2241

به "ورود سامانه بارشی تازه به کشور، کاهش دمای 10 تا 15 درجه ای در استان های ساحلی خزر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود سامانه بارشی تازه به کشور، کاهش دمای 10 تا 15 درجه ای در استان های ساحلی خزر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید