نقد و آنالیز کتاب روایت جنگ در دل جنگ در باغ کتاب

به گزارش هولی، به گزارش خبرنگاران ، به نقل از روابط عمومی باغ کتاب تهران، در این نشست مریم امینی، همسر شهید آوینی و مدیر نشر واحه، محمد مهدی شاکری، مترجم کتاب، محمد حسن مهدویان، کارگردان و منتقد سینما و سید علی میر فتاح، نویسنده و روزنامه نگار، به نقد و آنالیز کتاب می پردازند. پخش زنده این برنامه از اینستاگرام باغ کتاب تهران به نشانی @baghe-ketab و همچنین اینستاگرام موسسه شهید سید مرتضی آوینی به نشانی @mortezaavini.ir قابل مشاهده است.

نقد و آنالیز کتاب روایت جنگ در دل جنگ در باغ کتاب

جهت دریافت خدمات طراحی پلان ویلا با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

کتاب روایت جنگ در جنگ نوشته دکتر انیس دوویکتور، استاد دانشگاه سوربن است که محمدمهدی شاکری، مترجم و مریم امینی، سرویراستار آن بوده اند و ترجمه و انتشار این کتاب در چارچوب همکاری بنیاد سینمایی فارابی، انتشارات واحه و انجمن ایران شناسی فرانسه در ایران (ایفری) به انجام رسیده است.

در پیش درآمد این کتاب آمده است: در تاریخ سینما به ندرت پیش آمده است که جنگی که در بیرون سالن های سینما روی می دهد در قالب فیلم داستانی روی پرده سینما برود. بدین ترتیب این مطالعه بافت محور به آن چشم انداز سینمایی می پردازد که اثر مرتصی آوینی در آن جای خواهد گرفت.

این کتاب می کوشد تا پژوهش در محتوای این فیلم ها و با نظرداشت شرایط ساخت آن ها از زمان تصویربرداری تا تفسیر با فاصله از رویداد، نشان دهد چگونه این فیلم ها منبعی گران بها برای مشارکت در تاریخ نگاری این جنگ و تاریخ جهانی سینمای جنگ محسوب می شوند.

نشست نقد و آنالیز کتاب روایت جنگ در جنگ با نگاهی به مستند های سید مرتضی آوینی، آدینه 21 شهریور ماه به صورت مجازی در باغ کتاب تهران برگزار می گردد.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 21 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: huli.ir شناسه مطلب: 1140

به "نقد و آنالیز کتاب روایت جنگ در دل جنگ در باغ کتاب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقد و آنالیز کتاب روایت جنگ در دل جنگ در باغ کتاب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید