موزه ملی ایران، میزبان همایش اسپانیایی ها

به گزارش هولی، مدیر کل موزه ملی ایران از برگزاری همایش میراث باستان شناسی اسپانیا به میزبانی موزه مادر کشور، سه شنبه 12 آذر با حضور استادان دانشگاه آلیکانته و کارشناسان موزه باستان شناسی آلیکانته اطلاع داد.

موزه ملی ایران، میزبان همایش اسپانیایی ها

جبرئیل نوکنده - مدیر کل موزه ملی ایران این همایش را که به دنبال نمایشگاهِ میراث باستان شناسی اسپانیا که آثارِ تاریخی-فرهنگی این منطقه از اسپانیا را به نمایش درآورده، زمینه ساز ایجادِ بستری مناسب برای آشنایی با فرهنگ و تمدن سایر ملل دانست و گفت: همایش میراث باستان شناسی اسپانیا نیز در راستای آن نمایشگاه برگزار می گردد و به معرفی ابعاد و وجوه مختلف تمدن باستانی و غنی اسپانیا می پردازد.

به اعتقاد او، این برنامه علمی فرصت شناخت ویژگی های فرهنگی و هنری و گذر تاریخ در تمدن های مختلف این بخش از مدیترانه را ایجاد می نماید.

وی با اشاره به این که حضور پژوهشگران و صاحبنظران در این همایش آزاد است، اظهار کرد: این همایش 12 آذر در دو نوبت صبح 10 تا 12 و بعد از ظهر 14 تا 16 با حضور اساتید دانشگاه آلیکانته و کارشناسان موزه باستان شناسی آلیکانته در سالن نشست موزه ایران باستان برگزار می گردد.

نمایشگاه میراث باستان شناسی اسپانیا با نمایشی از تمدن شرق مدیترانه از موزه باستان شناسی آلیکانته یکشنبه 31 شهریور در موزه ملی ایران کار خود را شروع کرد و قرار است تا 26 فروردین ماه سال آینده در سالن نمایشگاه های موقت موزه باستان شناسی و هنر دوره اسلامی برپا باشد.

300 اثر اسپانیایی در چهار گالری دوران پارینه سنگی تا دوره مفرغ، گالری دوره های آهن، فنیقی، رومی، اسلامی، قرون وسطی، عصر مدرن و معاصر و اسناد روابط سیاسی ایران و اسپانیا در سده هفدهم میلادی در موزه ملی ایران به نمایش گذاشته شده اند و هر روز به جز روزهای دوشنبه از ساعت 9 تا 17 پذیرای علاقمندان است. بهای بلیت 5000 تومان در نظر گرفته شده و به منظور ایجاد تسهیلات بیشتر برای علاقمندان و تشویق بازدیدهای خانوادگی در تعطیلات آخر هفته، روزهای پنج شنبه و آدینه بازدید رایگان است.

همچنین دانش آموزان و دانشجویان گرامی در قالب اردوهای آموزشی می توانند بدون پرداخت وجهی با فرهنگ و هنر اسپانیا آشنا شوند.

منبع: دنیای سفر
انتشار: 27 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: huli.ir شناسه مطلب: 605

به "موزه ملی ایران، میزبان همایش اسپانیایی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موزه ملی ایران، میزبان همایش اسپانیایی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید