قطعنامه سازمان ملل متحد در خصوص پیشگیری از غرق شدگی تصویب شد

به گزارش هولی، سازمان ملل متحد در نشست مجمع عمومی اخیر خود قطعنامه ای با موضوع پیشگیری از غرق شدگی تصویب و 25 ژوئن برابر با 3 مردادماه را به این عنوان نامگذاری کرد.

قطعنامه سازمان ملل متحد در خصوص پیشگیری از غرق شدگی تصویب شد

به گزارش خبرنگاران و به نقل از روابط عمومی فدراسیون نجات غریق و غواصی، پیشگیری از غرق شدگی یکی از محورهای مورد بحث در جریان هفتاد و پنجمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک بود که با تصویب قطعنامه ای در این زمینه همراه شد. این قطعنامه بر قابل پیشگیری بودن غرق شدگی تاکید دارد.

به همین دلیل سازمان ملل متحد کشورهای عضو را ترغیب می نماید که برنامه های پیشگیری از غرق شدگی را مطابق با توصیه های سازمان بهداشت جهانی توسعه دهند. همچنین فدراسیون بین المللی نجات غریق نیز همه اعضا را تشویق کرد تا قطعنامه سازمان ملل را مورد آنالیز قرار داده و توصیه های آن را در برنامه ریزی و فعالیت های داخلی مد نظر داشته باشند.

این مصوبات سازمان ملل متحد در حالی صورت گرفته که در فدراسیون نجات غریق و غواصی ایران و توسط کمیته پیشگیری از غرق شدگی این فدراسیون، چشم انداز بلندمدت پیشگیری از غرق شدگی با الگوبرداری از دستورالعمل های فدراسیون جهانی، سازمان بهداشت جهانی و کشورهای پیش رو در این زمینه در حال تدوین و آماده سازی می باشد.

بر همین اساس تصویب قطعنامه سازمان ملل متحد در خصوص پیشگیری از غرق شدگی و نامگذاری یک روز جهانی با این عنوان مورد استقبال و حمایت رئیس فدراسیون نجات غریق و غواصی کشورمان قرار گرفته است.

مهدی حیدری با تاکید بر اینکه قطعنامه سازمان ملل متحد می تواند در پیگیری فعالیت های مرتبط و داخلی فدراسیون مفید و راهگشا باشد، مطرح نمود که می توان از این اقدام به عنوان فرصتی برای تقویت زیرساخت های نجات غریق ایران جهت کاهش تعداد مغروقین استفاده کرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 3 خرداد 1400 بروزرسانی: 3 خرداد 1400 گردآورنده: huli.ir شناسه مطلب: 1641

به "قطعنامه سازمان ملل متحد در خصوص پیشگیری از غرق شدگی تصویب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قطعنامه سازمان ملل متحد در خصوص پیشگیری از غرق شدگی تصویب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید