عددی که غول های فناوری از آن دوری می نمایند!

به گزارش هولی، اگر شما نیز از کاربران محصولات اپل و مایکروسافت هستید، ممکن است متوجه شده باشید که هم سازنده آیفون اپل و هم رقیبش مایکروسافت از عدد 9 چشم پوشی نموده اند. تا به حال فکر نموده اید علت این موضوع چیست؟

عددی که غول های فناوری از آن دوری می نمایند!

تینا مزدکی-اپل و مایکروسافت دو غول دنیای فناوری هستند که برای چندین دهه با نوآوری مستمر بر صنعت تسلط داشته اند و هر سال، با راه اندازی محصولات و رویدادهایی که میلیون ها نفر در سراسر دنیا منتظر آن هستند، محصولات و خدمات نوی را راه اندازی می نمایند. اگر شما نیز از محصولات آنها مطلع هستید یا آنها را دارید، ممکن است متوجه شده باشید که هم سازنده آیفون اپل و هم رقیبش مایکروسافت از عدد 9 چشم پوشی نموده اند.

نه مایکروسافت ویندوز 9 را معرفی کرد و نه اپل آیفون 9 را معرفی کرد و هر دو ویندوز 10 و اپل X را پس از نسخه 8 راه اندازی کردند. اپل آیفون X را در سال 2017 عرضه کرد، سالی که دهمین سالگرد تاسیس اپل را رقم زد. بنابراین، آنها تصمیم گرفتند مدل Xth آیفون را در دهمین سالگرد عرضه نمایند. به هر حال، شاید داشتن یک گوشی دهمین سالگرد با نام آیفون 9 گیج نماینده باشد. این تمام ماجرا نیست. اپل بعلاوه می خواست این نام گذاری به معنای شروع نو طراحی محصول باشد.

اما چرا مایکروسافت ویندوز 9 را کنار گذاشت؟

ویندوز 8 به طور گسترده به عنوان یک آشفتگی در نظر گرفته شد. آن نسخه از ویندوز به علت تغییراتی که ارائه کرد، با نقدها زیادی روبرو شد که به شدت مورد انتقاد نهاده شد. به همین علت است که مایکروسافت برای نمادی از تغییر، به نظر می رسد تصمیم گرفت به این نکته اشاره کند که نسخه بعدی ویندوز، آخرین به روزرسانی مهم ویندوز خواهد بود. به علاوه، در گذشته ویندوز 95 و 98 نیز وجود داشت، بنابراین یک ویندوز 9 مشابه ممکن است باعث سردرگمی و همپوشانی کدها شده باشد. از این رو، مایکروسافت نیز تصمیم گرفت و ویندوز 10 را در سال 2015 راه اندازی کرد.

  • یک سری آی پد نو در راه است/ عکس

  • این بروزرسانی کاربران سامسونگ را عصبانی کرد!

البته نباید نادیده گرفت که اعتقاد بر این است که عدد 9 در بسیاری از فرهنگ ها مانند عدد 13 بدشانس در نظر گرفته می گردد. بعلاوه، اعتقاد بر این است که عدد نه در بسیاری از کشورها و فرهنگ ها مورد استقبال قرار نمی گیرد. این عدد در زبان های آسیایی معانی منفی دارد، یکی از ترجمه ها به معنای نفرین تحت اللفظی در چینی و شکنجه یا عذاب در ژاپنی است. با این حال بنظر نمی رسد این غول های فناوری برای چنین دلایلی عدد 9 را نادیده گرفته باشند و علت توجیه پذیر داشته اند.

منبع: indiatimes

323

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 19 مهر 1402 بروزرسانی: 19 مهر 1402 گردآورنده: huli.ir شناسه مطلب: 2310

به "عددی که غول های فناوری از آن دوری می نمایند!" امتیاز دهید

2 کاربر به "عددی که غول های فناوری از آن دوری می نمایند!" امتیاز داده اند | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عددی که غول های فناوری از آن دوری می نمایند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید