ضرورت انتقال پیام بچه ها به مسئولان

به گزارش هولی، خبرنگاران آنلاین:رئیس کمیسیون اجتماعی و فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران گفت: نمایشگاه شهری که من دوست دارم، این فرصت را فراهم کرده تا پیام بچه ها به لایه های تصمیم گیرنده جامعه منتقل شود.

ضرورت انتقال پیام بچه ها به مسئولان

محمد جواد حق شناس در بازدید از نمایشگاه شهری که من دوست دارم در گفت وگو با شهرنوشت گفت: این نمایشگاه بسیار اتفاق خوبی است. بی تردید این نقاشی ها حال تمام افرادی را که در این نمایشگاه حضور پیدا می کنند، خوب می کند.

او افرود: مسئولانی که شهر را اداره می کنند و برای شهر تصمیم می گیرند، در این نمایشگاه با دغدغه ها، رویاها و علایق فرزندان شهر روبرو می شوند. بچه هایی که بین 4 تا 14 سال سن دارند و در این شهر را زندگی می کنند، آنچه را برای شهر آرزو داشته اند با کمک مدادرنگی و ابزار نقاشی بدون هیچ مزاحمت و دغدغه ای نقاشی کرده اند.

این عضو شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به این که بیش از 9 هزار اثر به این جشنواره ارسال شده است، مطرح نمود: هیئت محترم داوران 140 اثر را انتخاب کرده اند. این آثار مجموعه بسیار ماندگاری را شکل داده است.

حق شناس با تشکر از اداره کل آموزش های شهروندی شهرداری تهران افزود: این جشنواره شهر را مهمان لحظات و دغدغه های بچه ها کرده است. از مسئولین مربوطه درخواست دارم، آثار برگزیده این جشنواره را چاپ کرده و این امکان را برای تصمیم سازان و مدیران این شهر فراهم کنند تا با مروری مبتنی بر پژوهش و تحلیل محتوایی این آثار برای شکل دادن به شهری که زندگی بهتر و امن تر را برای شهروندان به ارمغان می آورد، فراهم کنند.

او مطرح نمود: امیدوارم بتوانیم این رویداد را به یک مسابقه سالانه تبدیل کنیم تا هر سال بتوانیم با این مخاطبان، یک همکاری جدی تر و علنی تری داشته باشیم. اشخاصی که از تصمیمات آن ها میلیون ها نفر متاثر شوند، باید بدانند که نمی توانند برای جامعه و کشور تصمیمی بگیرند که بچه ها و تصمیم سازان آینده در آن دیده نشوند.

رئیس کمیسیون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران شرح داد: نمایشگاه شهری که من دوست دارم این فرصت را فراهم می کند که پیام بچه ها به لایه های تصمیم گیرنده جامعه منتقل شود. البته مهم ترین قسمت این نمایشگاه انتقال پیام های آموزشی است. اگر این آثار برای بچه ها به پوستر، نقاشی دیواری و ... تبدیل شود و در رسانه ها و تلویزیون منتشر شود، آثار آموزشی کم نظیری دارد.

حق شناس افزود: باید امکانی فراهم کنیم که بین نسل در حال رویش و نسلی که آرام آرام جایش را به جوانان و نسل آینده می دهد، پلی برقرار شود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 22 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: huli.ir شناسه مطلب: 460

به "ضرورت انتقال پیام بچه ها به مسئولان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضرورت انتقال پیام بچه ها به مسئولان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید