فرایند صعودی بیکاری در اروپا

به گزارش هولی، نرخ بیکاری هم در سطح اتحادیه اروپا و هم در منطقه یورو افزایش یافت.

فرایند صعودی بیکاری در اروپا

با ما سفر کنید و با تور اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از مرکز آمار اتحادیه اروپا، تا انتها ژوین 2020 نرخ بیکاری در منطقه یورو و اتحادیه اروپا با 0.4 درصد افزایش نسبت به مدت مشابه ماه قبل و به ترتیب در سطح 7.8 درصد و 7.1 درصد رسید. این نرخ بیکاری بالاترین نرخ بیکاری ثبت شده در کشورهای عضو اتحادیه اروپا در پنج ماه اخیر بوده است.

تخمین زده می گردد تا انتها ماه ژوین 15 میلیون و 23 هزار مرد و زن در سطح اتحادیه اروپا بیکار باشند که از این تعداد، 12 میلیون و 685 هزار نفر ساکن کشورهای عضو منطقه یورو بوده اند. در مقایسه با ماه می، شمار افراد بیکار در اتحادیه اروپا 281 هزار نفر و در سطح منطقه یورو 203 هزار نفر افزایش یافته است.

همچنین در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، شمار بیکاران در سطح اتحادیه اروپا 681 هزار نفر و در سطح منطقه یورو 523 هزار نفر افزایش پیدا نموده است.

در بین کشورهای عضو، بالاترین نرخ بیکاری متعلق به اسپانیا با 15.6 درصد بوده است و پس از این کشور، لتونی با 10.1 درصد و قبرس با 9.8 درصد قرار دارند. از سوی دیگر کمترین نرخ بیکاری در جمهوری چک با 2.6 درصد مشاهده شده است و پس از این کشور، لهستان با سه درصد، آلمان با 4.2 درصد، هلند با 4.3 درصد و مالت با 4.4 درصد قرار دارند.

نرخ بیکاری طی این مدت در بلژیک 5.5 درصد و فرانسه 7.7 درصد بوده است. در بین کشورهای اروپایی که عضو اتحادیه اروپا نیستند نیز نرخ بیکاری در ایسلند 4.5 درصد و در نروژ 4.3 درصد اندازه گیری شده است.

همچنین تا انتها ماه ژوین دو میلیون و 962 هزار جوان زیر 25 سال در اتحادیه اروپا بیکار بوده اند که از این میزان، دو میلیون و 360 هزار نفر ساکن منطقه یورو بوده اند. در مقایسه با مدت مشابه ماه قبل، نرخ بیکاری جوانان در سطح اتحادیه اروپا 0.6 و در سطح منطقه یورو 0.5 درصد افزایش داشته است. کمترین نرخ بیکاری جوانان مربوط به آلمان با 5.6 درصد بوده است و پس از این کشور نیز جمهوری چک با 8.2 درصد و بلغارستان با 10.1 درصد قرار دارند. از طرف دیگر بیشترین نرخ بیکاری جوانان مربوط به یونان با 40.8 درصد، سوید با 28.7 درصد و ایتالیا با 27.6 درصد بوده است.

منطقه یورو شامل 19 کشور بلژیک، آلمان، استونی، ایرلند، یونان، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، قبرس، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، اتریش، پرتغال، اسلوونی، اسلواکی و فنلاند است که از یورو به عنوان واحد پولی خود استفاده می نمایند. اتحادیه اروپا نیز دارای 27 عضو است که شامل 19 کشور عضو منطقه یورو به علاوه، بلغارستان، مجارستان، لهستان، دانمارک، سوئد، کرواسی، جمهوری چک و رومانی است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: huli.ir شناسه مطلب: 1160

به "فرایند صعودی بیکاری در اروپا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرایند صعودی بیکاری در اروپا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید