روایت زخم هایی که ایلان ماسک را قوی تر کرد

به گزارش هولی، به گزارش خبرنگاران به نقل از انتشارات سیمون اند شوستر، وقتی ایلان ماسک، کودکی در آفریقای جنوبی بود، قلدرها همواره او را کتک می زدند. روزی گروهی او را از چند پله سیمانی پایین انداختند و با لگد به او زدند تا جایی که صورتش تبدیل به یک گلوله گوشت متورم شد. او یک هفته در بیمارستان بستری بود اما زخم های فیزیکی در مقایسه با زخم های عاطفی که از آدم ها از جمله پدرش خورده بود، ناچیز بودند.

روایت زخم هایی که ایلان ماسک را قوی تر کرد

تاثیر پدرش بر روان او باقی ماند. او به یک مرد-کودک سخت و در عین حال آسیب پذیر تبدیل شد، مستعد تغییرات خلقی ناگهانی، با تحمل بسیار بالا در برابر خطر، میل به نمایش، حس حماسی ماموریت، و قدرتی دیوانه وار که بی رحمانه و گاهی، ویرانگر بود.

در آغاز سال 2022 - پس از سالی که اسپیس ایکس، 31 موشک به مدار پرتاب کرد، تسلا میلیون ها خودرو فروخت- و او تبدیل به ثروتمندترین مرد روی زمین شد- ماسک با تاسف از اجبار خود برای تغییر صحبت کرد. او گفت: باید طرز فکرم را از شرایط بحرانی- که حدود چهارده سال یا احتمالا بیشتر عمرم با آن درگیر بودم- دور کنم.

این یک اظهارنظر غم انگیز بود، نه یک تصمیم. حتی وقتی این را می گفت، داشت مخفیانه سهام توییتر- آخرین زمین بازی جهان- را می خرید. در طول سال ها، او هر بار که در مکانی تاریک قرار می گرفت، خاطره زورگویی به او در زمین بازی برایش زنده می شد. حالا او این شانس را داشت که صاحب زمین بازی شود.

والتر ایزاکسون به مدت دو سال، سایه به سایه ماسک بود، در جلسات او شرکت کرد، با او در کارخانه هایش قدم زد و ساعت ها با او، خانواده، دوستان، همکاران و مخالفانش مصاحبه کرد. نتیجه، داستانی است که درون را آشکار می کند، پر از قصه های شگفت انگیز پیروزی و آشفتگی، کتابی که به این پرسش پاسخ می دهد: آیا شیاطینی که ماسک را هدایت می کنند، همان هایی هستند که نوآوری و پیشرفت را نیز هدایت می کنند؟

والتر ایزاکسون، نویسنده پرفروش زندگی نامه جنیفر دونا، لئوناردو داوینچی، استیو جابز، بنجامین فرانکلین و آلبرت انیشتین است. او استاد تاریخ در تولان است و مدیرعاملی موسسه آسپن، ریاست سی ان ان و سردبیری تایم را در کارنامه دارد. او در سال 2023 مدال ملی علوم انسانی را دریافت کرد.

ایلان ماسک را انتشارات سیمون اند شوستر سپتامبر 2023 (شهریور 1401) در 688 صفحه منتشر می کند.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 31 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 31 اردیبهشت 1402 گردآورنده: huli.ir شناسه مطلب: 2262

به "روایت زخم هایی که ایلان ماسک را قوی تر کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روایت زخم هایی که ایلان ماسک را قوی تر کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید