رمز ارزها هزار مگاوات برق مصرف می کنند که زیاد نیست ، دلیل اصلی قطعی برق در کشور

به گزارش هولی، عضو کمیسیون انرژی گفت: در بحث رمز ارز ها باید دقت شود که طبق قانون انجام شود، اما خلاف قانون اتفاق می افتد مثلا مجموع اعداد برقی که در رمز ارز ها استفاده می شود زیر هزار مگاوات است و در مجموع 60 هزار مگاوات نیاز کشور است پس ...

رمز ارزها هزار مگاوات برق مصرف می کنند که زیاد نیست ، دلیل اصلی قطعی برق در کشور

مالک شریعتی عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در مصاحبه با خبرنگار پارلمانی خبرنگاران درباره خاموشی دوباره کشور، اظهار کرد: مشکل اصلی برای تامین برق مشکل امسال یا سال گذشته نیست بلکه یک مشکل مزمنی در مجموعه وزارت نیرو از سال های قبل بوده است.

وی ادامه داد: یعنی طبق قانون برنامه و طبق ضوابط و قوانین موجود، وزارت نیرو می بایست اقدامی برای افزایش ظرفیت تولید می کرد و همچنین نیروگاه های حرارتی به سیکل ترکیبی تبدیل می شدند که این اتفاق رخ نداده است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه اصل موضوع کوتاهی در افزایش ظرفیت تولید است، گفت: در بحث رمز ارز ها باید دقت شود که طبق قانون انجام شود، اما خلاف قانون اتفاق می افتد مثلا مجموع اعداد برقی که در رمز ارز ها استفاده می شود زیر هزار مگاوات است و در مجموع 60 هزار مگاوات نیاز کشور است پس این عدد هزار در زمان پیک مصرف عدد قابل توجهی نیست.

شریعتی اضافه کرد: یعنی همین استفاده را قبلا صنایعی که تعطیل نشده اند استفاده می کردند که اکنون با تعطیلی این صنایع صاحبان آن ها به جای تولید دست به استخراج رمز ارز می زنند که اگر آن صنایع فعال بودند وزارت نیرو می بایست برای این صنایع برق مورد نیاز را تامین می کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 22 مرداد 1400 بروزرسانی: 22 مرداد 1400 گردآورنده: huli.ir شناسه مطلب: 1775

به "رمز ارزها هزار مگاوات برق مصرف می کنند که زیاد نیست ، دلیل اصلی قطعی برق در کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رمز ارزها هزار مگاوات برق مصرف می کنند که زیاد نیست ، دلیل اصلی قطعی برق در کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید