راه اندازی اپلیکیشنِ سامانه نظارت بر خدمات سفر

به گزارش هولی، اپلیکیشن سامانه نظارت بر خدمات سفر

با نزدیک شدن سال نو و شروع تعطیلات نوروزی خانواده های ایرانی در حال برنامه ریزی برای سفر هستند تا بتوانند از این تعطیلات به بهترین نحو استفاده نمایند. سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برای حمایت و پشتیبانی هرچه بیشتر از مسافران عزیز اقدام به راه اندازی اپلیکیشن نظارت بر خدمات سفر نموده است. با نصب این برنامه کاربردی روی تلفن های هوشمند خود می توانید در هر لحظه از سفر یا بعد از آن، پیشنهادات، گزارش ها و شکایات خود را در خصوص رستوران ها، مراکز اقامتی، مراکز گردشگری، پایانه های مسافربری و …به ثبت برسانید تا در اسرع وقت پیگیری گردد. در ادامه با خبرنگاران همراه باشید تا در خصوص این خبر و جزئیات اپلیکیشن سامانه نظارت بر خدمات سفر بیشتر صحبت کنیم.

راه اندازی اپلیکیشنِ سامانه نظارت بر خدمات سفر

آقای ولی تیموری، رییس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر و معاون گردشگری با اعلام خبر راه اندازی اپلیکیشن سامانه نظارت بر خدمات سفر گفت: گردشگران نوروزی می توانند با نصب و استفاده از اپلیکیشن سامانه نظارت بر خدمات سفر هر گونه پیشنهاد، گزارش یا شکایت از خدمات گردشگری را در کوتاه ترین زمان ممکن به متولی مربوطه منتقل و از فرایند نتایج حاصل آگاه شوند.

به گزارش خبرگزاری های رسمی کشور از جمله ایسنا و به نقل از روابط عمومی معاونت گردشگری، سامانه نظارت بر خدمات سفر با هدف تکریم گردشگران و رعایت حقوق شهفرایندی ضمن برقراری ارتباط همزمان دریافت نمایندگانِ خدمات حوزه گردشگری با اعضای ستاد هماهنگی خدمات سفر راه اندازی شده است تا به این وسیله گزارش ها (شکایات) و پیشنهادات خود را در زمینه های متنوع به ثبت برسانند. گردشگران و مسافران عزیز نوروزی به وسیله این اپلیکیشن می توانند هرگونه نارضایتی از مراکز پذیرایی، مراکز اقامتی، مراکز گردشگری، دفاتر خدمات مسافرتی، خاتمهه های مسافربری، مراکز درمانی و نیز کالاها و خدمات را در قالب گزارش و پیشنهاد به ثبت برسانند تا در اسرع وقت پیگیری گردد.

به گفته آقای ولی تیموری:

علت شکایات در بخش مراکز گردشگری شامل نوع برخورد، کیفیت خدمات، نرخ و سایر موارد است تا گردشگران ضمن پر کردن فرم اطلاعات شخصی و نیز نام استان و شهر مربوطه با انتخاب نوع نارضایتی و انتقال مستندات از جمله عکس و تصویر، ارتباط آنلاین با متولی و مسئول بخش دولتی مورد نظر برقرار نمایند. رسیدگی به گزارش های دریافتی و پاسخگویی به هموطنان عزیز در کوتاه ترین زمان ممکن انجام می گردد. در حال حاضر 22 دستگاه دولتی و اجرایی عضو ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر کشور هستند. از این رو بر مبنای تعامل و ارتباط فرابخشی موجود امکان شکایت از سایر بخش های مرتبط با حوزه گردشگری نیز در اپلیکیشن (نرم افزار کاربردی) سامانه نظارت بر خدمات سفر فراهم شده است که بخشخاتمهه های مسافربری یکی از آن موارد به شمار می آید. ارائه گزارش یا شکایت از شرکت های هواپیمایی، خاتمهه های اتوبوسرانی، فرودگاه ها، خاتمهه های راه آهن و نیز خاتمهه های بندری در بخش خاتمهه های مسافربری اپلیکیشن سامانه نظارت بر خدمات سفر امکان پذیر شده است.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی در ادامه سخنانشان اضافه کردند: بخش کالاها و خدمات نیز در راستای تعامل دستگاه های دولتی، در زیر چتر ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر، امکان ثبت تخلف در زمینه های گران فروشی، کم فروشی، عدم درج قیمت، تقلب، احتکار، عدم صدور صورتحساب، عرضه خارج از شبکه، فروش اجباری کالا و خدمات و نیز حمل و نقل، نگهداری و فروش کالای قاچاق را در اپلیکیشن (نرم افزار کاربردی) سامانه نظارت بر خدمات سفر فراهم آورده است.

ایشان در خاتمه اظهار کردند: علاوه بر این امکان ثبت نارضایتی و شکایات از بیمارستان ها و درمانگاه ها نیز در بخش مراکز درمانی این نرم افزار ایجاد شده است تا در صورتی که هر یک از بخش های مذکور اصول مربوط به هزینه ها، خدمات، نوع برخورد و سایر موارد را رعایت نکردند، گردشگران بلافاصله به دستگاه متولی مربوطه گزارش دهند.

سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در خصوص این اپلیکیشن این طور شرح داده است:

اپلیکیشن سامانه نظارت بر خدمات سفر به منظور ارتباط آنلاین گیرندگان خدمات حوزه گردشگری با اعضای ستاد هماهنگی خدمات سفر راه اندازی شده است. به یاری این سیستم مسائل و شکایات مرتبط با نحوه عرضه خدمات به گردشگران به صورت آنلاین آنالیز و در صورت معتبر بودن شکایات مطرح شده هماهنگی های لازم به منظور بهینه سازی ارائه خدمات انجام می گردد. جهت نصب نرم افزار می توانید به آدرس زیر مراجعه کنید:

https://app.ichto.ir/

منبع: الی گشت
انتشار: 5 تیر 1399 بروزرسانی: 21 مهر 1399 گردآورنده: huli.ir شناسه مطلب: 1017

به "راه اندازی اپلیکیشنِ سامانه نظارت بر خدمات سفر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه اندازی اپلیکیشنِ سامانه نظارت بر خدمات سفر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید