راهنمای کامل لباس پوشیدن به سبک استایل مینیمال

به گزارش هولی، احتمالا در خصوص هنر مینیمالیستی چیزی شنیده اید، اما مد و استایل مینیمالیستی چطور؟ در دید اول ممکن است به نظر برسد که تنها مسئله مهم در این استایل سادگی پوشش است؛ اما در واقع استایل و مد مینیمال کمی فراتر از لباس های ساده است. با رعایت المان های مهم در این استایل شما می آموزید که چطور در عین سادگی، شیک و امروزی لباس بپوشید.

راهنمای کامل لباس پوشیدن به سبک استایل مینیمال

در این مطلب ابتدا به پیشینه و معرفی استایل مینیمال خواهیم پرداخت و پس از آن درباره آیتم های انتخابی در این استایل و ترکیب آن ها شرحاتی را ارائه می دهیم. در ادامه با مجله خبرنگاران همراه باشید.

استایل مینیمال چیست؟

در مد مینیمالیستی یک اصل اولیه وجود دارد: همه چیز را ساده نگه دارید! اشکال ساده، انتخاب رنگ هایی محدود و حتی تعداد کمی لباس در کمد شما؛ سادگی کلید اصلی این سبک است.

استایل مینیمال درواقع یک سبک کلاسیک جهانی و جذاب اما فاقد هر گونه زرق و برق است. زمانی که به سبک مینیمال لباس می پوشید لباس هایتان متناسب با اولویت هایتان هستند. گستره دید شما در انتخاب لباس هایتان فاقد محدودیت های زمانی است و در کمدتان از دهه های قبل نیز آیتم هایی در اختیار دارید، اما هیچ کس این مطلب را حدس نمی زند. حتی اگر یک تی شرت و شلوار جین برتن داشته باشید، از نظر دیگران آراسته و مرتب به نظر می رسید. شما نظم را دوست دارید و داشتن یک استایل جمع و جور، هماهنگ و مینیمالیستی در سبک زندگی تان ارزشمند است. دو واژه کلیدی در استایل مینیمال وجود دارد:مرتب و چشمگیر

  • 15 ترفند مهم و کاربردی برای آراستگی بیشتر و شیک پوشی خانم ها

پیشینه استایل مینیمال

پس از چندین دهه فراز و فرود در صنعت مد، در دهه نود میلادی، مفاهیم جدیدی از زیبایی شناسی در صنعت مد وارد شد؛ مفاهیمی که بر خطوط و برش های ساده و متناسب و طرح های متوازن متمرکز شده بودند.

به لطف طراحان مطرح ژاپنی، برخی از اولین ترندهای مد مینیمالیستی در اواخر دهه هشتاد میلادی ظهور کردند. آنها بر استفاده از طرح های تمام مشکی و همچنین طرح های سایه روشن در طراحی های لباس تاکید می کردند و تمرکز بر روی سادگی و تناسب خطوط و برش ها، زیبایی سنتی ژاپنی را در اذهان تداعی می کرد.

پس از مدتی در اروپا نیز برخی طراحان فرایندی مینیمالیستی را در طراحی مد پیش گرفتند و پس از آن در امریکا نیز طراحانی مانند کلوین کلاین این فرایند را ادامه دادند.

المان های مهم در استایل مینیمال

اگر می خواهید به سبک مینیمال لباس بپوشید، جزییات در استایل تان اهمیت ویژه ای پیدا می نماید. کیفیت پارچه و دوخت، ثبات، کیفیت و نوع رنگ ها، تناسب و کیفیت طرح های روی لباس ها مواردی هستند که باید به آنها توجه کنید. ممکن است کمی خسته نماینده به نظر برسد، اما در این مقاله به شما نشان می دهیم که توجه به این مسائل در انتخاب آیتم های استایل مینیمال هم می تواند جالب باشد و هم یاری تان کند تا آیتم ها را به خوبی انتخاب و با یکدیگر ترکیب کنید.

نوع پارچه و دوخت

در انتخاب آیتم های استایل مینیمال پارچه و دوخت باکیفیت اهمیت زیادی دارد، چرا که باید به نحوی کمال گرایانه و دقیق عمل کنید. در لباس هایی که پارچه یا دوخت مناسبی ندارند احساس راحتی نخواهید داشت. زمانی که استایل مینیمال را انتخاب می کنید باید آیتم هایی را خریداری کنید که دوام مناسبی داشته باشند. انتخاب هایتان محدود و در عین حال کارآمد و با کیفیت هستند. برای یک آیتم باکیفیت و خوش دوخت مبلغ مناسبی را پرداخت می کنید تا هم ظاهرتان آراسته و تمیز به نظر برسد و هم بتوانید آن لباس ها را تا مدت ها بهره ببرید.

رنگ

رنگ های پایه همچون آبی، قرمز و زرد به راحتی با یکدیگر ترکیب می شوند و با هم مطابقت دارند و می توانید آنها را با لباسهای مختلفی ست کنید. همچنین با استفاده از این رنگ ها می توانید نوعی هارمونی با محیط اطراف خود ایجاد کنید.

رنگ های خنثی نیز پایه و اساس استایل مینیمال محسوب می شوند؛ به ویژه مشکی و سرمه ای که برای هر شرایطی کاملاً مناسب هستند. علاوه بر این، سفید، کرم، طیف های مختلف قهوه ای، طوسی و سایر رنگ های خنثی می توانند ترکیب هایی شیک، مینیمال و مناسب برای استایل شما محسوب شوند.

خطوط و طرح های مناسب

خطوط متناسب و منظم در با لباس تان منعکس نماینده زندگی متناسب، مطلوب و منظم است. گاهی اوقات که دچار بی نظمی ذهنی می شوید و یا افکار آشفته دارید، پوشیدن لباس هایی با خطوط منظم و متناسب، ذهن و فکرتان را آرام تر می نماید.

هماهنگی لباس با فرم بدن

بسیار مهم است که لباس کاملا اندازه اندام تان باشد. اگر گشادتر و یا تنگ تر باشد احساس ناراحتی خواهید کرد. در زمان خرید خیلی با دقت پرو کنید، تمامی برش های لباس را آنالیز کنید تا بدن تان را به بهترین شکل ممکن نشان دهند و دقیقا برازنده اندام تان باشند. اگر به شکل اینترنتی خرید می کنید سایز های خود را با دقت اندازه گیری و طبق همان سایزها آیتم های مورد نظرتان را سفارش دهید. هماهنگی لباس ها با فرم بدن بسیار در استایل مینیمال اهمیت دارد؛ بنابراین چنانچه اندازه لباس ها کاملا متناسب با بدن شما نبود، می توانید با مراجعه به خیاطی لباس خود را اصلاح کنید.

  • انواع مدل بوت زنانه را چطور بپوشیم؟

آیتم های اساسی و در استایل مینیمال

آیتم هایی همچون تی شرت های سفید، شلوارهای جین تیره، دامن های طوسی و مدادی، بلوزهای دکمه ای، بلیزرها، ژاکت های جین، کت های مشکی، کیف های مشکی و برخی آیتم های مشکی دیگر در استایل مینیمال اهمیت خاصی دارند.

در زمان خرید می توانید با صرف کمی هزینه بیشتر برای اجناس شیک و بادوام، آن دسته از آیتم هایی را خریداری کنید که هیچ گاه در دوره های زمانی مختلف از مد افتاده نمی شوند و همواره قابل ست کردن در استایل مینیمال هستند.

چنانچه استایل مینیمال را انتخاب نموده اید آخرین مد روز برایتان مهم نخواهد بود؛ بلکه لباس هایی را انتخاب می کنید که بادوام و خوش دوخت هستند و در شما حس اعتماد به نفس ایجاد می نمایند. ممکن است در کمد لباس خود از دهه های گذشته آیتم هایی داشته باشید که الان هم به اندازه آن موقع شیک هستند و از آنجایی که در استایل مینیمال کیفیت و دوام لباس ها اهمیت بسیاری دارد، آیتم هایی که در کمدتان دارید همچنان عالی و بی عیب و نقص خواهند بود.

یکی از موارد مهم در استایل مینیمال، راحتی و آسودگی شماست. بنابراین پوشیدن لباس هایی که بیش از حد معمول پوست تان را به معرض نمایش بگذارد و یا جلب توجه کند باعث می گردد کمی احساس معذب بودن بکنید.

فرقی ندارد به رنگ مشکی علاقه دارید یا نه، به هر حال نمی توانید منکر این موضوع باشید که رنگ مشکی همواره در صدر جدول های رنگی مد روز حضور دارد. آیتم هایی با رنگ مشکی در هر کمد لباسی یافت می گردد و اگر هم از هواداران استایل مینیمال باشید، حضور این رنگ در بین لباس ها و اکسسوری های شما بیشتر است.

هنگامی که تصمیم می گیرید آیتم های رنگی بپوشید، بهتر است یکی از آیتم های لباس تان مانند کیف، کفش، رژ لب، ژاکت یا… رنگی و شاخص باشد. مابقی آیتم ها بهتر است به رنگ های خنثی باشند.

شلوار

شلوارهای جین آبی یا دودی و یا شلوار های پارچه ای مشکی که متناسب، راحت و خوش دوخت باشند برای استایل مینیمال بسیار مناسب هستند.

تاپ، تی شرت یا بلوز

بهتر است بلوز یا تاپی را بپوشید که کاملا با اندام تان هماهنگی داشته باشد. بسیار مهم است آنچه که پوشیده اید نه خیلی تنگ و نه خیلی گشاد باشد. در مورد تی شرتها، خیلی مهم است که تی شرت حالت لمه نداشته باشد یا خیلی گشاد نباشد. آنچه که در بالاتنه بر تن دارید بهتر است شق و رق بایستد. مخصوصا یقه لباس هم از اهمیت ویژه ای برخوردار است؛ یقه باید مرتب و منظم باشد. هر گونه شلختگی در استایل مینیمال قابل قبول نیست.

بالاپوش

کت های چرمی کلاسیک، بارانی ها و روپوش هایی با رنگ های خنثی و همچنین ژاکت های جین و بلیزر ها انتخاب های مناسبی برای استایل مینیمال هستند.

طرح لباس ها

عموما پارچه هایی با زمینهی ساده و رنگ های خنثی انتخاب مناسبی برای استایل مینیمال هستند، اما اگر می خواهید از پارچه های طرح دار بهره ببرید، طرح های نواری و یا چهارخانه که در آن ها تنها از دو رنگ استفاده شده برای سبک مینیمال مناسب هستند.

نوع پارچه ها

پارچه های شق و رق و آهار زده ای که از الیاف طبیعی تهیه شده اند بهترین انتخاب ها برای استایل مینیمال هستند. الیاف پنبه ای نه چندان نازک، پارچه های کتان، چیت، ابریشم دوپیونی، جین و چرم انتخاب های دیگری هستند که برای استایل مینیمال بسیار مناسبند.

همچنین در مورد بافتنی ها، پارچه های کش باف ضخیم انتخاب مناسبی برای استایل مینیمال به شمار می آیند.

  • استایل وینتیج چیست و چطور به سبک وینتیج لباس بپوشید

اکسسوری ها

اگر می خواهید در استایل خود از اکسسوری ها بهره ببرید، اکسسوری های ساده بهترین آیتم های انتخابی در استایل مینیمال هستند. برخی از کسانی که از استایل مینیمال استفاده می نمایند ممکن است با استفاده از اکسسوری ها احساس نمایند که ظاهرشان از حالت ساده و دلخواه خارج شده، اما برای آن دسته از افرادی که به استفاده از اکسسوری ها علاقه مند هستند، گوشواره های میخی و گردنبندهای زنجیره ای ظریف توصیه می گردد.

بهتر است از دستبند هایی که دور مچ شما محکم بسته نمی گردد صرف نظر کنید و به جای دستبند از یک ساعت فلزی براق بهره ببرید که دور مچ دست تا ن محکم شده باشد. چنانچه از اکسسوری های سبک و ساده بهره ببرید به راحتی می توانید بخوابید، دوش بگیرید، بدویید و شنا کنید، چرا که بستن و درآوردن این .اکسسوری ها برایتان وقت گیر نخواهد بود. اگر ازدواج نموده اید بهتر است از یک حلقه نازک و ساده بهره ببرید.

زیورآلات

گوشواره های میخی الماس، یک زنجیر طلای سفید با یک آویز کوچک و زیبا، یک حلقه ساده و نازک و یک ساعت، انتخاب هایی عالی برای استایل مینیمال روزمره هستند. در کل بهتر است از فلزات براق بهره ببرید، همچنین عینک های آفتابی در استایل مینیمال بسیار کاربردی هستند و باعث می شوند احساس راحتی کنید.

کیف

کیف های چرم مشکی و براق با کمترین تزئینات، بهترین آیتم های انتخابی برای استایل مینیمال هستند و همواره هم شیک خواهند بود. بهتر است با صرف کمی هزینه بیشتر، یک کیف خوش دوخت و بسیار باکیفیت تهیه کنید تا بتوانید در موقعیت های مختلف همین کیف را همراه خود ببرید و زمانی هم که کیف تان خالی است شکل خود را حفظ کند.

کفش

کفش های تخت ساده، صندل های بندی تخت، کفش های پاشنه دار ساده، کفش های کالج و… بهترین آیتم های انتخابی برای استایل مینیمال هستند. بهتر است کفش هایتان تزیینات کمی داشته باشند، بسیار خوش دوخت و باکیفیت باشند، به رنگ های پایه و یا خنثی باشند، تک رنگ باشند، ظاهری طبیعی داشته باشند و چیزهایی مثل رویه ها یا پاشنه های عجیب و غریب و… در آنها وجود نداشته باشد.

  • 11 توصیه برای اینکه در یک چشم به هم زدن خوش تیپ تر شوید

آرایش صورت و موها در استایل مینیمال

آرایش مینیمال بایستی ساده و ظریف باشد و چهره تان در عین سادگی و طبیعی بودن، زیبا به نظر برسد. برای این که همواره پوستی شاداب داشته باشید از تونرها و سرم های صورت بهره ببرید و کوشش کنید پوست تان به صورت طبیعی جذاب باشد. برای آرایش چشم و گونه ها از رنگ های خنثی بهره ببرید.

برای رژ لب هم می توانید از رنگ های طبیعی یا برق لب بهره ببرید و هم می توانید با استفاده از یک رژلب پر رنگ این بخش از آرایش صورت خود را بولد کنید.

برای موهایتان از آرایش پر زرق و برق و شلوغ پرهیز کنید، موهایتان نباید روی صورت تان بریزد و ژولیده باشد. موها باید همواره مرتب، صاف و براق باشد. به عنوان مثال یک مدل موی دم اسبی مرتب و شکیل انتخاب مناسبی برای استایل مینیمال است.

اهمیت تعادل در استایل مینیمال

می توانید جزییات کوچک و زیبایی را به استایل خود اضافه کنید، این جزییات می تواند یک گوشواره مثلثی کوچک میخی باشد یا یک طرح کمانی روی کفش های تخت تان؛ این همان ترفندیست که استایل شما را از معمولی بودن در می آورد و آن را تبدیل به استایلی شیک و متمایز می نماید. اما در استایل مینیمال تعادل بسیار اهمیت دارد؛ اگر جزییات خیلی زیاد باشد استایل تان پر زرق وبرق به نظر می رسد و دیگر مینیمال نخواهد بود. همانطور که پیش تر شرح دادیم چنانچه می خواهید یک بخش از آیتم های استایل خود را با رنگی بولد انتخاب کنید، باید دقت کنید که بیش از حد جسورانه عمل نکنید تا خودتان احساس راحتی داشته باشید.

تعادل در استایل مینیمال امری بسیار شخصی است. برخی افراد ممکن است کلا با جزییات و رنگ های بولد میانه ای نداشته باشند و برخی ممکن است دوست داشته باشند که در استایل مینیمال خود کمی جسورانه تر عمل نمایند. این تعادل را خودتان باید برای خودتان تعریف کنید.

  • طرز تهیه 10 ماسک صورت آووکادو برای پوست های مختلف

سخن آخر

همواره به خاطر داشته باشید که آراستگی، سادگی و کیفیت، مهمترین المان ها در انتخاب آیتم های مینیمال هستند. برای انتخاب آیتم های مینیمال می توانید فراتر از محدودیت های زمانی و مد روز عمل کنید و این نکته را هم به خاطر بسپارید که در زمان خرید و پرو حتما کارآمدی و دوام آیتم های انتخابی را به خوبی آنالیز کنید.

منابع: stunningstyle, lookiero

منبع: دیجی استایل
انتشار: 17 اسفند 1399 بروزرسانی: 17 اسفند 1399 گردآورنده: huli.ir شناسه مطلب: 1494

به "راهنمای کامل لباس پوشیدن به سبک استایل مینیمال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای کامل لباس پوشیدن به سبک استایل مینیمال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید