راز جذابیت؛ چگونه دوست داشتنی باشیم؟

به گزارش هولی، راز جذابیت همواره یک علامت سوال عظیم در ذهن بسیاری از ما انسان ها ایجاد می نماید. بدون شک علاوه بر توانایی ذاتی، راز هایی وجود دارند که به اعتماد به نفس، توانایی برقراری ارتباط با دیگران، زبان بدن و... بازمی گردند و همه به یاری آن ها می توانند میزان جذابیت خود را افزایش دهند.

راز جذابیت؛ چگونه دوست داشتنی باشیم؟

خواستنی بودن کار آسانی نیست، اما چه چیزی باعث می گردد آدم های خواستنی از دیگر افراد متفاوت باشند؟ همه ما می دانیم که این افراد در مواردی بسیار خاص هستند، اما بسیاری اوقات نمی دانیم این موارد چه هستند و از کجا می آیند. زیبایی ظاهری همواره جذاب به نظر می آید، اما زیبایی و جذابیت شخصیتی چیزی بسیار متفاوت تر و خاص تر است. راز هایی وجود دارد که به یاری آن ها می توان جذابیت شخصی را پرورش داد.

در این مقاله به 10 راز جذابیت افراد دوست داشتنی اشاره می کنیم.

1. هرکسی می تواند دوست داشتنی باشد

به نظر می رسد افراد دوست داشتنی ویژگی های خاص و ذاتی در فریفتن و اثرگذاری بر روی دیگران دارند، اما در واقع راز هایی وجود دارد که آن ها در طول زندگیشان یاد می گیرند و این راز ها باعث می گردد که بتوانند دیگران را جذب کنند و هرچه می خواهند بدست بیاورند. شاید مهم ترین راز جذابیت همین باشد که همه می توانند آن را بدست بیاورند. جذابیت و گیرایی مهارت هایی هستند که می توانید بدون توجه به این که امروز که هستید و چه ویژگی هایی دارید، به آن دست پیدا کنید. هدف گذاری کنید که بتوانید دوست داشتنی تر شوید و بدانید که به راحتی با ایجاد عادات جدید می توانید به آن برسید.

2. زبان بدن می تواند علاقه شما را نشان دهد

زبان بدن یکی از مهارت هاییست که افراد دوست داشتنی در آن حرفه ای هستند. برعکس بسیاری از ما که به نحوه ارتباطمان با دیگران، مقدار لبخندمان و چگونگی حرکات بدنمان توجه نمی کنیم، افرادجذاب می دانند که استفاده از زبان بدن به صورت صحیح چقدر در ایجاد ارتباط با دیگران از اهمیت بالایی برخوردار است. چیز هایی مانند نگاه کردن به افراد در زمان صحبت، قرار دادن دستانتان در دو طرف بدن به صورت صحیح، نشستن و یا ایستادن به صورت درست و ... نشان دهنده علاقه شما به موضوع مورد بحث است و به دیگران این پیغام را منتقل می نماید که شما علاقه مندید حرف های دیگران را گوش دهید. بعضی از مولفه های اصلی زبان بدن شامل لبخند، ارتباط چشمی و حرکات بدن است. یک لبخند باعث می گردد دیگران احساس احترام و شادی کنند. فقط یک لبخند می تواند جذابیت شخصیتی ما را به سرعت افزایش دهد. ارتباط چشمی در افراد می تواند اعتماد به نفس، اعتماد و احترام را منتقل کند. تنها با ایجاد و حفظ یک ارتباط چشمی صحیح با دیگران است که می توانیم تفکر و نظر دیگران راجب خودمان را بهبود بخشیم.

3. یکی از رازهای جذابیت مهارت های گفتاری است

آیا تا کنون صدایی را شنیده اید که سریعا توجه شما را جلب کند آیا تا کنون به حرف های کسی گوش داده اید که مسخ کلام او شوید؟ افراد دوست داشتنی عموما در استفاده از مهارت های گفتاری از جمله تشدید، زمان بندی و استفاده صحیح از احساسات در صحبت هایشان حرفه ای هستند. منظور از تشدید مهارتی است که در آن شما به نحوی صحبت می کنید که این کلام در ذهن و بدن افراد طنین انداز می گردد. تشدید به وسیله صحیح ایستادن، بازکردن مجاری بینی و کوشش برای ادای هر کلمه از عمق قفسه سینه تان میسر است. به یاری ایجاد صدا به وسیله قفسه سینه می توانیم صدای بسیار گرم تر و قدرتمند تری را ایجاد نماییم. شما می توانید با فراوری صدای ممتد، صدای سینه تان را شناسایی کنید و از آن برای صحبت های بعدی بهره ببرید. ضروری است راهکارهای داشتن صدای جذاب و قوی را فراگیرید.

زمان بندی در صحبت به معنای ایجاد وقفه های صحیح، تکرار کلمات به منظور تأکید و طرح سوال برای افزایش توجهات و تفکر در خصوص موضوع مورد بحث است. زمان بندی باعث می گردد تا شما بتوانید افراد را مجذوب، علاقه مند و حتی سرگرم نگه دارید. به علاوه، بروز احساسات در کلام می تواند شما را به دیگران نزدیک تر کند و ارتباط عمیق تری را در دو طرف ایجاد نماید.

4. درک کردن؛ پلی برای دوست داشتنی بودن

زمانی که شما نشان دهید چقدر برای دیگران اهمیت قائلید، جذابیت شما برای آن ها افزایش می یابد. یکی از بهترین راه ها برای درک تفکرات، احساسات و رفتار دیگران این است که خودتان را جای آن ها بگذارید. با توجه و تفکر درباره دیدگاه های دیگران می توانید یک ارتباط قوی بین خودتان و دیگران ایجاد نمایید. بسیاری از افراد زحمت فکر کردن درباره دیگران را به خودشان راه نمی دهند در حالی که اگر دیگران احساس کنند شما درکشان می کنید، معنی اش این است که در واقع شما در دوست داشتنی بون برای آن افراد پیروز عمل نموده اید.

بیشتر بدانید: مهارت همدلی و همزبانی چیست؟ چگونه همدلی کنیم؟

5. مستمع خوب بودن برای دیگران جذاب است

آیا تا کنون با افرادی برخورد داشته اید که مخاطبین بسیار خوبی هستند؟ زمانی که کسی به دقت به حرف های شما گوش می دهد، شمارا مجذوب خود می نماید. افراد به طور طبیعی دوست دارند با شما حرف بزنند، خاطراتی را برای شما تعریف کنند و با شما درد و دل کنند. به طور کلی اگر افراد ببینند که شما واقعا به حرف هایی که می زنند علاقه مندید، احساساتشان را با شما به اشتراک خواهند گذاشت. برای این که بتوانید این گونه به افراد نزدیک شوید باید به حرف های طرف مقابلتان گوش دهید و نشان دهید به آن ها اهمیت می دهید.

6. راز مهم جذابیت اعتماد به نفس است

افراد مجذوب کسانی می شوند که فارغ از موقعیتشان، عزت نفس و اعتماد به نفس بالایی دارند. در شرایط بد شما مجذوب رهبرانی می شوید که اعتماد به نفس کافی برای پشت سر گذاشتن چالش پیش رو را دارند و در شرایط خوب شما به کسی توجه می کنید که اعتماد به نفس بالای آنان باعث ایجاد رشد و خلاقیت در شما می گردد. اعتماد به نفس شما باعث می گردد تا دیگران احساس امنیت، آرامش و دلگرمی کنند و شمارا تحسین کنند.

بیشتر بدانید: برای افزایش اعتماد به نفس در مقابل دیگران چه کنیم؟

7. برخورد اول مشخص کننده ترین عامل است

برخورد اول مشخص کننده ادامه راستا است. شاید ناعادلانه به نظر برسد، اما عموما برخورد ما در لحظات اول با کسی نشان دهنده برخورد ما با دیگران در دیگر شرایط نیز هست. تغییر ذهنیت ایجاد شده در برخورد اول، می تواند سال ها به طول بیانجامد. در واقع بعد از ایجاد ذهنیت اول هرچه انجام می دهید بر مبنای دید اولیه توسط دیگران قضاوت می گردد. زمانی که به دنبال ایجاد برخورد اولیه با کسی هستید، از مهارت هایی مانند لبخند و ارتباط چشمی بهره ببرید و میزان علاقه تان را نشان دهید. استفاده از این مهارت ها باعث می گردد سطح جذابیت شما افزایش یابد.

8. شما باید توانایی سازگاری با هر شرایطی را داشته باشید

افراد خواستنی اطراف ما به خوبی می دانند که چگونه بدون توجه به زمان و مکانی که در آن حضور دارند، جذاب باشند. انسان دوست داشتنی چه در یک کافی شاپ شلوغ باشد، چه در محل کار باشد، چه در پارک باشد و چه در هرجای دیگر، می داند چگونه به راحتی اعتماد به نفس، گرمی و احساساتش را بروز دهند. بدون شک شما باید رفتار متفاوتی در یک مصاحبه کاری نسبت به زمانی که برای تفریح به ساحل رفته اید از خودتان نشان دهید و این کاریست که افراد جذاب به خوبی به آن آگاهند. قابلیت سازگاری و توانایی شناخت موقعیت های گوناگون باعث می گردد در هر موقعیتی جذاب به نظر برسید.

9. افراد جذاب خودشان هستند و از کسی تقلید نمی کنند

جذابیت حاصل داشتن شخصیتی منحصر به فرد و متفاوت است. افراد معمولا مجذوب کسانی می شوند که ذهن خلاقی دارند و خارج از چهارچوب های معمول فکر می کنند. یگانگی و خلاقیت ستودنی ترین صفات در دنیا است و افراد دوست داشتنی می پذیرند که چه کسی هستند و شخصیت خودشان را درخشان می کنند. هیچ موقع مانند هیچ کس جز خودتان رفتار نکنید چرا که شخصیت شما چیزی است که شما را در ذهن ها پایدار نگه می دارد و شما را متفاوت از دیگران نمایش می دهد.

10. همواره راهی را برای ارتباط با دیگران بیابید

افراد خواستنی می دانند چگونه با دیگران ارتباط برقرار کنند. افرادی که غرور بیش از حد دارند همواره از دیگران فاصله داشته و بی تفاوت به نظر می آیند، اما جذابیت جایی نمود پیدا می نماید که افراد دیگر احساس کنند شما هم مثل آن ها هستید. هرچه دیگران فکر کنند اشتراکات زیادی با شما دارند، بیشتر مجذوب شما می شوند و تنها انسان های جذاب هستند که می توانند بین خودشان و دیگران اشتراکات بسیاری پیدا کنند. اهمیتی ندارد که چقدر انسان ها از هم متفاوتند؛ مهم این است که بتوانید اشتراکات را بین خودتان و دیگران پیدا کنید.

شما راز جذابیت را در چه می دانید؟ دیدگاه های خود را با مخاطبان خبرنگاران در میان بگذارید.

برگرفته از: lifehack

گروه روانشناسی خبرنگاران

منبع: setare.com
انتشار: 17 بهمن 1399 بروزرسانی: 17 بهمن 1399 گردآورنده: huli.ir شناسه مطلب: 1436

به "راز جذابیت؛ چگونه دوست داشتنی باشیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راز جذابیت؛ چگونه دوست داشتنی باشیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید