جایزه 20 هزار دلاری گوگل برای کشف شکاف امنیتی

به گزارش هولی به نقل از انگجت، در این اواخر نمونه های متعددی از بدافزارهایی در اپلیکیشن های موجود در پلی استور گوگل کشف شده است. درهمین راستا گوگل از مردم خواسته در تامین امنیت اپلیکیشن ها کمک کنند و گستره برنامه Google Play Security Reward را بیشتر کرده است.

جایزه 20 هزار دلاری گوگل برای کشف شکاف امنیتی

این برنامه قبلا فقط شامل 8 اپلیکیشن برتر پلی استور بود. اما اکنون هر اپلیکیشنی از پلی استور که بیش از 100 میلیون بار روی دستگاه ها نصب شده جزو این برنامه است و توسعه دهندگان نرم افزار با کشف شکافی در یک اپلیکیشن، جایزه ای 20 هزار دلاری دریافت می کنند.

به طور معمول چنین برنامه هایی از سوی شرکت ها برای رصد مسائل موجود در نرم افزارها ارایه می شود. یکی از دلایل عجیب بودن این برنامه آن است که جایزه مذکور برای کشف شکاف های امنیتی در اپلیکیشن های دیگر نیز پرداخته می شود.

سخنگوی گوگل در این باره می گوید: این امر به محققان امنیتی کمک می کند صدها سازمان مختلف شکاف های موجود در اپلیکیشن های شان را ردیابی و اصلاح کنند.

علاوه بر آن گوگل برنامه های جایزه برای حفاظت از اطلاعات توسعه دهندگان را نیز افتتاح کرده تا مسائل سوءاستفاده از اطلاعات در اپلیکیشن های اندروید، پروژه های O Auth و افزونه های کروم را نیز ردیابی کنند.

این به معنای کشف اپلیکیشن هایی است که بدون رضایت کاربران از اطلاعات آنها سوءاستفاده می کنند یا آن را می فروشند. اگر چنین مسئله ای ردیابی شود، اپلیکیشن یا افزونه مذکور از پلی استور یا کروم وب حذف می شود و کاشف این شکاف امنیتی جایزه ای 50 هزار دلاری دریافت می کند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 5 مهر 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: huli.ir شناسه مطلب: 297

به "جایزه 20 هزار دلاری گوگل برای کشف شکاف امنیتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جایزه 20 هزار دلاری گوگل برای کشف شکاف امنیتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید