جاه طلبی خانم بازیگر در 74 سالگی، عکس

به گزارش هولی، هلن میرن، ستاره باتجربه هالیوود با بازی در نقش کاترین کبیر نشان داد که در 74 سالگی همچنان جاه طلب و به دنبال تجربیات متفاوت است.

جاه طلبی خانم بازیگر در 74 سالگی، عکس

ایران آرت: سرانجام به این سوال که چه چیز می تواند عالی تر از هلن میرِن در نقش ملکه انگلستان باشد، پاسخ داده شد: هلن میرن در نقش ملکه ای به مراتب دیوانه تر، بدتر و خطرناک تر و در لباس هایی بهتر!

احتمالا ساختن فیلمی از زندگی کاترین کبیر، ملکه روسیه میان سال های 1762 و 1796 سال ها در فکر تهیه کنندگان تلویزیون بوده است و اکنون کانال تلویزیونی اچ بی اوُ با جلال و جبروت فراوان به آن پرداخته است.

او یک موضوع ایده آل (برای فیلم) است: بی رحم، مهربان، هوشمند، آسیب پذیر و آشفته روان که به مدت 30 سال در کنار زندگی خصوصی پر شر و شورش، بر بزرگترین کشور جهان حکمروایی کرد.

بر اساس گزارش ایندیپندنت، ماجراهای بسیاری در این فیلم مطرح می شود. در صحنه نخستین فیلم، کاترین از زندانی شماره یک در سلولش دیدن می کند. زندانی، ایوان چهارم، یکی از چند مدعی تاج و تخت روسیه است که در نتیجه سال ها حبس دیوانه شده است. ادعای او تنها یکی از دردسرهای متعدد کاترین کبیر است.

عثمانی ها برای جنگ آماده می شوند، اما مسائل اصلی در داخل دربار است. یک افسر خوش بنیه جوان به نام گریگوری پُتِمکین (جیسون کلارک) با آینده ای درخشان، چشم ملکه و دوستش کنتس بروس (جینا مک کی) را گرفته است. مردهای مسن تر به ویژه محبوب سابق ملکه اُرلُف (ریچارد راکس بروُ) ظنین هستند. مشاور کاترین، پانین (روری کینیر) هرچند به نظر می رسد صلاح ملکه را می خواهد، اما در واقع معتقد است که پسر کاترین، پُل (جوزف کوئین) باید بر تخت بنشیند. جای شگفتی است که کاترین با درگیری با این همه مسائل، و در حالی که برنامه اصلاحات برای رعیت ها را هم دنبال می کند، فرصتی برای پرداختن به عشق و عشقباری برایش باقی می ماند.

صحنه های فیلم پر جلال و جبروت است. کاخ های متعدد، شب نشینی ها با لباس های فاخر به رنگ های سبز و قرمز و طلایی. چه کسی می دانست در روسیه قرن هجدهم چنین خشکشویی های خوبی وجود دارد؟ در این مقیاس، میرن باید کاراکترش را با اغراقی بیشتر از معمول ارائه کند، اما همچنان با مهارت، جنبه انسانی آن را با آن همه شکوه و ابهت ترکیب می کند.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 20 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: huli.ir شناسه مطلب: 454

به "جاه طلبی خانم بازیگر در 74 سالگی، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جاه طلبی خانم بازیگر در 74 سالگی، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید