توصیه افروغ به همسرش

به گزارش هولی، همسر زنده یاد عماد افروغ با اشاره به ساده زیستی ایشان و تأکیدشان بر پرهیز از اسراف از تمامی دوستداران آن مرحوم خواست برای حضور در مراسم مرحوم از هر اقدامی که نشانه تجمل و مایه اسراف باشد پرهیز نمایند.

توصیه افروغ به همسرش

به گزارش ایکنا، درگذشت اندیشمندی عملگرا و متعهد همچون عماد افروغ نه تنها خانواده، نزدیکان، شاگردان و دوستان ایشان را متأثر کرد بلکه خبرنگارانی که افتخار ملاقات، هم صحبتی و مصاحبه با ایشان را داشتند نیز به شدت متأثر شدند.

حُسن خلق عماد افروغ موجب شده هر خبرنگاری که پای سخنان ایشان نشسته خود را شاگرد او بداند. آن هایی که به خانه ایشان رفته اند نیز با زندگی ساده و به دور از تجمل ایشان به خوبی آشنا هستند.

زهرا کاظم پورفرد، همسر مرحوم عماد افروغ با اشاره به ساده زیستی و تأکید ایشان بر پرهیز از اسراف، گفت: همه کسانی که به خانه ما رفت و آمد داشته اند، ساده زیستی ایشان را از نزدیک دیده و احساس نموده اند. ایشان از هرگونه تجملی ابا داشت و حتی به ما تأکید نموده بود که پس از فوت به هیچ وجه مراسم ختمشان در سالن های مجلل و یا مسجدی که بوی تشریفات دهد، برگزار نگردد.

وی ادامه داد: حتی یک بار که به مراسم ختمی در یک مسجد مجلل رفته بودیم، به ما یادآوری کردند که در چنین مکان هایی برای من مراسم برگزار نکنید و از دوستان و آشنایان هم بخواهید برای حضور در مراسمم از هر اقدامی که نشانه تجمل و مایه اسراف باشد، پرهیز نمایند.

کاظم پورفرد از همکاران و دوستان زنده یاد افروغ درخواست کرد به نگاه و خواسته ایشان مبنی برعدم تجمل گرایی در مراسم ختم او احترام بگذارند و اگر کسی از سر لطف و محبت مایل است برای گرامیداشت یاد و خاطره ایشان اقدامی انجام دهد، هزینه آن کار را صرف امور خیر و از هزینه کرد برای گل های طبیعی پرهیز کند تا هم ایشان راضی باشند و هم عملی که موجب رضایت الهی است را انجام دهد.

یادآوری می گردد، مراسم بزرگداشت مرحوم عماد افروغ، فردا دوشنبه 28 فروردین ماه از ساعت 16:30 تا 18 در مسجد امیرالمؤمنین (ع) واقع در خیابان کارگر شمالی، روبروی پمب بنزین برگزار می گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 29 فروردین 1402 بروزرسانی: 29 فروردین 1402 گردآورنده: huli.ir شناسه مطلب: 2248

به "توصیه افروغ به همسرش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توصیه افروغ به همسرش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید