تعاون روستایی خرمای خوزستانی را به صورت حمایتی خریداری می نماید

به گزارش هولی، سید لطیف سیف السادات در مصاحبه با خبرنگاران اظهار کرد: تعاون روستایی خوزستان در راستای حمایت از فراوری ملی محصول خرما و حمایت از نخلداران استان، محصول نخلداران خوزستانی را به صورت تضمینی خریداری می نماید.

تعاون روستایی خرمای خوزستانی را به صورت حمایتی خریداری می نماید

وی با بیان اینکه این اقدام باعث نجات نخلستان ها خواهد شد، اضافه نمود: با خرید تضمینی محصول خرما، بخشی از خسارت های وارده به کشاورزان و معیشت آنان را جبران می گردد.

سیف السادات حمایت تعاون روستایی از نخلداران در شرایط کنونی را قابل تقدیر دانست و با اشاره به خشکسالی سال های اخیر و شوری آب و تأثیر آن بر محصول خرمای خوزستان گفت: در سال های گذشته خسارت زیادی به نخلستان های استان به ویژه نخیلات خرمشهر و آبادان وارد و باعث افت شدید کیفیت و کمیت محصول خرمای استان شد به گونه ای که بخشی از نخلستان ها به دلیل کم آبی و شوری آب از بین رفتند.

سخنگوی شورای هماهنگی تشکل های کشاورزی خوزستان با اشاره به پائین بودن قیمت خرما و لزوم خرید حمایتی این محصول بیان نمود: به منظور حمایت از فراوری محصول خرما و حفظ نخیلات استان خرید حمایتی خرمای استان خوزستان از سوی تعاون روستایی در دستور کار قرار گرفته است که اقدامی ارزشمند و تاریخی به شمار می آید.

وی ادامه داد: در واقع ورود تعاون روستایی به عرصه خرید محصول مهم خرما و کوشش برای بهبود شرایط بازار و ارتقاء معیشت نخلداران می تواند نتایج خوبی برای نخلستان های استان داشته باشد و رضایتمندی فراوریکنندگان و مصرف کنندگان را در پی خواهد داشت.

مدیرکل تعاون روستایی خوزستان نیز در مصاحبه با هولی گفت: سال جاری بر اساس مصوبات در ابتدا قیمت 29 هزار ریال به عنوان قیمت خرید توافقی برای هر کیلو خرمای درجه یک و با احتساب سه هزار ریال هزینه سبد و حمل مشخص شد و پس از آن با تصویب سیاست خرید حمایتی خرما از سوی تعاون روستایی شاهد رونق بازار و افزایش محسوس قیمت در قیمت های پایه خرید خرما از نخلداران بوده ایم.

مهدی صیاحی اضافه نمود: در حال حاضر شبکه تعاون روستایی در شهرستان هایی که دارای محصول خرما هستند آمادگی لازم برای خرید محصول خرمای نخلداران را دارند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 18 دی 1397 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: huli.ir شناسه مطلب: 48

به "تعاون روستایی خرمای خوزستانی را به صورت حمایتی خریداری می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعاون روستایی خرمای خوزستانی را به صورت حمایتی خریداری می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید