طراحی ویلا در شمال: باغ های زیبای دنیا؛ مقاصدی مناسب برای سفر در زمستان

به گزارش هولی، فرارسیدن زمستان برای دوستداران طبیعت و گل مانند تیغ دولبه است. ولی به هر حال فراری از آن وجود ندارد و روندی طبیعی حکم می نماید که زمستان برسد.

طراحی ویلا در شمال: باغ های زیبای دنیا؛ مقاصدی مناسب برای سفر در زمستان

جهت دریافت خدمات طراحی ویلا در شمال با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

این داستان را از قول متیو ویلسون Matthew Wilson ، نویسنده ای دوستدار رنگ سبز طبیعت می خوانید.

به عنوان یک دوستدار گل و گیاه تا صحبت از فرارسیدن زمستان می گردد، قسمتی از وجود من برای جایگزینی رنگ سبز با رنگ های قهوه ای و خاکستری در زمستان به عزاداری می نشیند.

خوشبختانه برای فرار از افسردگی زمستان، باغ های سرسبزی وجود دارد. در ادامه تعدادی از این باغ ها را معرفی خواهم کرد.

کالیفرنیای جنوبی مقصد محبوب من در اواخر پاییز و اوایل زمستان است. میانگین دما در روز حدود 20 درجه سانتیگراد بوده و منظره ها زیبایی را در این زمان از سال می توان در جنوب استان مشاهده کرد. راستای که در کنار اقیانوس اطلس رانندگی می کنید تا به کالیفرنیای جنوبی برسید را قطعه هرگز فراموش نخواهید کرد. این راستا از شمال سانفرانسیسکو آغاز شده، از منطقه ها ناپا Napa و سونوما Sonoma و راستا سانتا کروز Santa Cruz گذشته تا به ساحل بیگ سور Big Sur می رسد.

شهر سانتا باربارا Santa Barbara منطقه ای است که اگر به باغ ها و درختان علاقه دارید باید حتما از آن تماشا کنید. این محل درختی به نام فیکوس ماکروفیلیا Ficus macrophylla دارد که صاحب رکورد جهانی است و از سال 1970 میلادی در این منطقه پرورش داده شده است.

در ورودی شهر یکی از عجیب ترین باغ ها قرار گرفته است. نام این باغ لوتوسلند Lotusland بوده و به وسیله یکی از خوانندگان اپرای متولد لهستان با نام گانا والسکا Ganna Walska طراحی شده است. او در چهل سالگی خود به سانتا باربارا آمده بود و یک باغ 37 هکتاری خریده و آن را برای ترغیب بازدید کشیشان تبتی از این منطقه و سکونت آنها در این محل طراحی نموده بود.

شاید این کوشش به نتیجه نرسید ولی در عوض این باغ تبدیل به جاذبه گردشگری شد و به همین دلیل گانا نام آن را از سرزمین تبت Tibetland به لوتوسلند تغییر داد. این خواننده باغی با اتاق هایی برای سکونت طراحی کرد. با این فرم از باغ ها در سیسینگورت Sissinghurst و هیدکوت Hidcote آشنا هستید. به هر حال لوتوسلند از باغ های دیگر بسیار فرق دارد. در این باغ اتاق هایی از گل و گیاه های گوناگون را می توانید ببینید.

والسکا در طراحی خود از تعداد مشخصی گل استفاده نموده است ولی قسمتی از باغ نیز وجود دارد که بیش از 170 نوع گل گوناگون دارد. او در سال 1984 میلادی درگذشت ولی باغ او همچنان رو به توسعه است و قسمتی به عنوان باغ کاکتوس نیز جدیدا به آن اضافه شده است.

من در روزی آفتابی در ماه اکتوبر از این محل تماشا کردم. روحیه هنری والسکا از درهای باغ به بیرون فوران نموده بود. درها باز بود و داخل باغ دیده می شد. به راحتی می توانستم او را در حال خوانندگی در باغ تصور کنم.

بر خلاف لوتوسلند که ترکیبی از انواع گونه های گیاهی است، منطقه سانتا باربارا پوشیده از گیاهان محلی است. باغ های گیاه شناسی معدودی وجود دارند که تا این مقدار زیبا باشند. این باغ علاوه بر منظره ها زیبای گیاهان دارای منظره ها کوهستانی و دره نیز هستند.

شاعر علاقمند به طبیعت ادوارد جیمز Edward James همسایه والسکا بوده و سکونت در این محل را به لس آنجلس ترجیح داده است. بعد از این محل او به مکزیک رفت و باغ خود را با نام لاس پوزاس Las Pozas در منطقه ای کوهستانی درست کرد.

او این جنگل را پر از مجسمه های زیبا کرد و در خصوص باغ خود شرح می دهد:

این باغ مانند خانه ای با سقف بینهایت بزرگ است.

تازمانیا Tasmania راهی طولانی است که از کالیفرنیا می گذرد و 22 هکتار از آن با باغ های گیاه شناسی سانتا برابارا مشترک است. صاحب این باغ تصمیم گرفته است که این باغ را با گیاهان بومی استرالیایی دوباره بکارد. سفر به این محل برای تماشا گیاهان استرالیایی را توصیه می کنم. همراه با بازدید از این باغ می توانید به باغ های گیاه شناسی تازمانیا هم که بیشتر شبیه به گلخانه هستند نیز سربزنید.

اگر فرصت کافی برای مسافرت دارید، مراکش نیز گزینه مناسبی خواهد بود. این کشور محل مناسبی برای بیرون کردن سرما از تن انسان است و حتی در ماه دسامبر هم دمای هوا در این محل به 19 درجه سانتیگراد می رسد. معروفترین باغ مراکش جاردین ماجورل Jardin Majorelle نام دارد. این باغ به وسیله ایوز سن لورنت Yves Saint-Laurent و شریک او پیر برگ Pierre Bergé درست شده و باغ امروزی به وسیله جیکوز ماجورل Jacques Majorelle بازسازی شده است. البته این باغ تنها جاذبه گردشگری مراکش نیست.

باغ های عقدال Agdal، باغ های وحشی و سنتی بوده و 800 سال پیش برای خانواده های سلطنتی طراحی شده اند. باغ های خصوصی مانند جینین تامسنا Jnane Tamsna در قسمت قدیمی شهر وجود دارند.

منبع: کجارو / The Daily Telegraph
انتشار: 26 بهمن 1400 بروزرسانی: 26 بهمن 1400 گردآورنده: huli.ir شناسه مطلب: 1973

به "طراحی ویلا در شمال: باغ های زیبای دنیا؛ مقاصدی مناسب برای سفر در زمستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طراحی ویلا در شمال: باغ های زیبای دنیا؛ مقاصدی مناسب برای سفر در زمستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید