باب وودوارد: کتاب من هزار درصد واقعی است

به گزارش هولی، باب وودوارد، روزنامه نگار کهنه کار آمریکایی اعلام نمود، یکی از مقامات کلیدی و ارشد دولت کنونی واشنگتن به طور خصوصی به وی گفته که جزییاتی که در کتاب اش مطرح گردیده هزار درصد درست و واقعی هستند، اما مدتی بعد به صورت علنی وی را بدنام نموده است.

باب وودوارد: کتاب من هزار درصد واقعی است

به گزارش هولی، به نقل از پایگاه خبری هیل، باب وودوارد این اظهارات را در جریان مصاحبه ای با روزنامه نیویورک تایمز مصادف با روزی که کتاب اش تحت عنوان ترس: ترامپ در کاخ سفید منتشر شد، بیان کرد.

وودوارد گفت: پس از آنکه بخش هایی از کتاب من هفته گذشته منتشر شد مقامی که برای دولت ترامپ کار می نماید با من تماس گرفت و دقت و صحت جزییات مطرح گردیده در کتاب مرا تحسین کرد.

وی اضافه نمود: پس از آنکه اطلاعات مطرح گردیده در کتاب جدیدم از هفته گذشته آغاز به انتشار در رسانه های مختلف کرد یکی از مقامات کلیدی و ارشد کاخ سفید با من تماس گرفت و گفت همه می دانند که آنچه تو در این کتاب گفته ای صحت دارد و درست است. جزییات مطرح گردیده در این کتاب 1000 درصد درست است، اما سپس این مقام به صورت علنی مسائلی را بیان کرد که با اظهارات اخیرش کاملا مغایرت داشت.

وودوارد از بیان کردن نام این مقام امتناع کرد و گفت: از اظهاراتی که این فرد به صورت علنی مطرح نموده به هیچ وجه خوشحال نشدم، اما لبخند می زنم چرا که می دانم حقیقت در حال ظهور است. شاهدان و اسناد و مدارک بسیاری در این زمینه وجود دارد.

این در حالی است که ترامپ و مقامات کاخ سفید در روزهای اخیر به شدت این کتاب را محکوم نموده و اعتبار وودوارد را زیرسوال برده اند.

جیمز ماتیس، وزیر دفاع آمریکا، جان کلی، رییس دفتر کاخ سفید، راب پورتر، مسئول کارکنان کاخ سفید و گری کوهن، مشاور اقتصادی ارشد سابق ترامپ از جمله افرادی بودند که بیانیه هایی را در انتقاد از این کتاب منتشر کردند.

کوهن در بیانیه خود گفت: تصویری که از من در کتاب باب وودوارد خلق گردیده نادرست است. این کتاب به طور درست تجربیات مرا در کاخ سفید تعریف ننموده است. من به خدماتم در دولت ترامپ افتخار می کنم و به حمایت از رییس جمهور و برنامه اقتصادی اش ادامه می دهم.

این در حالی است که کوهن اعلام نکرد کدام بخش ها از این کتاب نادرست هستند. در این کتاب نوشته گردیده که کوهن ظاهرا نامه ای را از میز ترامپ برداشته که آمریکا را از یک توافق تجاری با کره جنوبی خارج می کرد. به طور جداگانه وی نامه دیگری را نیز در بهار سال 2017 میلادی از میز ترامپ برداشته که آمریکا را از توافق تجارت آزاد آمریکای شمالی خارج می کرد.

در واکنش به این مساله مایک پنس، معاون رییس جمهور آمریکا گفت: اصلا باور نمی کنم که کوهن چنین کاری نموده باشد.

اما علی رغم واکنش های کاخ سفید وودوارد پای کتاب خود ایستاده و می گوید: جان کلی و ماتیس در انکارهای خود حقیقت را نمی گویند.

در همین حال سارا هوکابه سندرز، سخنگوی کاخ سفید جزییات مطرح گردیده این کتاب را به عنوان کتابی بی ملاحظه محکوم کرد و گفت: اگر من به جای وودوارد بودم ترجیح می دادم گزارشات واقعی را از افرادی که در کاخ سفید کار می نمایند، افرادی که هر روز با رییس جمهور ارتباط دارند، از جمله ژنرال ماتیس، ژنرال کلی و خود من بنویسم نه از کارمندان ناراضی که از بیان کردن نام خود امتناع نموده و تنها برای انتقاد از رییس جمهور مطالب ساختگی را مطرح نموده اند.

اما وودوارد گفت: هنگامی که مسائل مربوط به دولت های روسای جمهور را پوشش می دهیم استفاده از منابع ناشناس اقدامی لازم است.

وی اضافه نمود: واشنگتن پست از استفاده از منابع ناشناس برای گزارشات خود استفاده کرد، چرا که اگر از منابع ناشناس استفاده نکنید نمی توانید به واقعیت و اصل داستان دست یابید. با این حال من با عبارت منابع ناشناس موافق نیستم.

وودوارد اضافه نمود: منابع برای من ناشناس نیستند. من آنها را به دقت می شناسم در نتیجه معتقدم که به جای عبارت منابع ناشناس باید از منابع پشت پرده استفاده گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 دی 1397 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: huli.ir شناسه مطلب: 42

به "باب وودوارد: کتاب من هزار درصد واقعی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باب وودوارد: کتاب من هزار درصد واقعی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید