اعلام آمادگی ایران برای همکاری در حوزه های اولویت دار گروه دی 8

به گزارش هولی، تهران (پانا) - وزیر امورخارجه تسهیل و افزایش تجارت، گسترش ارتباطات حمل و نقلی، تقویت گردشگری و بهره برداری از ظرفیت های فنآورانه و انسانی بویژه جوانان را ازجمله اولویت های سازمان دی 8 مطرح نمود و از آمادگی کشورمان برای همکاری جدی در این حوزه ها خبر داد.

اعلام آمادگی ایران برای همکاری در حوزه های اولویت دار گروه دی 8

به گزارش روابط عمومی وزارت امور خارجه، محمد جواد ظریف، امروز در نوزدهمین نشست مجازی وزیران امور خارجه سازمان همکاری اقتصادی هشت کشور در حال توسعه موسوم به دی 8 در نورسلطان (آستانه) شرکت و سخنرانی کرد.

وزیر امور خارجه ضمن اشاره به بحران بی سابقه کرونا و آثار مخرب آن بر اقتصاد کشورهای عضو گفت: یکی از درس هایی که باید از این بحران گرفت، این است که چطور یک بحران بهداشتی می تواند به بحران هایی همچون بحران اقتصادی، بحران بشردوستانه، بحران آموزشی و افزایش نابرابری ها در جامعه بین المللی تبدیل گردد و هزینه اصلی آن نیز بر کشورهای در حال توسعه تحمیل گردد.

ظریف با اشاره به تحریم های ظالمانه آمریکا علیه مردم ایران در دوران همه گیری کرونا از رویش حس همبستگی مابین ملت ها و نیز تمایل به همکاری در شرایط بحران به عنوان درس های مثبت دوران کرونا یاد کرد.

وزیر امور خارجه در بخش دیگری از سخنان خود تسهیل و افزایش تجارت، گسترش ارتباطات حمل و نقلی، تقویت گردشگری و بهره برداری از ظرفیت های فنآورانه و انسانی بویژه جوانان را ازجمله اولویت های سازمان دی 8 برای همکاری قلمداد و آمادگی کشورمان برای همکاری جدی در این حوزه ها را گفت.

نشست وزرای خارجه سازمان دی هشت بریاست وزیر امور خارجه بنگلادش و با حضور وزرای امور خارجه مصر، اندونزی، جمهوری اسلامی ایران، مالزی، نیجریه، پاکستان و ترکیه در آستانه دهمین نشست سران این سازمان برگزار شد.

نشست مجازی سران دی هشت فردا با حضور حسن روحانی، رئیس جمهوری اسلامی ایران و به ریاست نخست وزیر بنگلادش برگزار می گردد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 5 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1400 گردآورنده: huli.ir شناسه مطلب: 1592

به "اعلام آمادگی ایران برای همکاری در حوزه های اولویت دار گروه دی 8" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام آمادگی ایران برای همکاری در حوزه های اولویت دار گروه دی 8"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید