اشتباه فناوری تشخیص چهره، پلیس آمریکا را به دردسر انداخت

به گزارش هولی، مردی که فقط با استناد به تشخیص فناوری چهره به ارتکاب جرائم مختلف متهم و دستگیر شده بود، اکنون از نیروهای پلیس شکایت نموده است.

اشتباه فناوری تشخیص چهره، پلیس آمریکا را به دردسر انداخت

پلیس ایالت نیوجرسی آمریکا تحت نقدها شدیدی واقع شده است زیرا به اشتباه و براساس تشخیص اشتباه فناوری شناسایی صورت فردی را متهم و دستگیر نموده است. هرچند این فناوری در ایالت مذکور ممنوع شده اما اکنون فرد مذکور در این زمینه شکایتی ثبت نموده است.

در ژانویه 2019 میلادی برای نیجیر پارکز از سوی پلیس شهر وودبریج احضاریه ای فرستاده شده بود که دلیل آن جرائم مختلف از جمله سرقت از فروشگاه بود. پارکز در مصاحبه ای اعلام نمود هیچ گاه به این شهر سفر ننموده اما هنگامیکه به مقر پلیس رفت نیروها به سرعت او را دستگیر کردند. پارکز بعد متوجه شد پلیس با استفاده از فناوری شناسایی چهره ClearView او را شناسایی نموده است.

این درحالی است که نیروی پلیس فقط با استناد به فناوری شناسایی چهره، پارکز را دستگیر و او را در اتاق های بدون دوربین بازپرسی کردند. همچنین این مرد به مدت 10 روز در زندان بود. از سوی دیگر پس انداز وی صرف یک سال خرج دادگاه حقوقی شد تا زمانیکه قاضی به دادستانان اعلام نمود بدون شواهد دقیق و مستند علیه پارکز دوباره به دادگاه برنگردند.

به همین دلیل پارکز از رئیس پلیس، شهردار و دفتر دادستانی وودبریج شکایت نموده است.

از آنجا که چالش های متعددی در مورد صحت و دقت این فناوری وجود دارد و همچنین شیوه دستیابی به تصاویر به کاررفته در آموزش فناوری مذکور از شبکه های اجتماعی، گربرگرووال دادستان کل ایالت نیوجرسی به نیروهای پلیس دستور داد استفاده از این فناوری شناسایی چهره را از 24 ژانویه 2020 متوقف نمایند.

این رویداد نشان دهنده اتکای بیش از حد پلیس به الگوریتم های هوش مصنوعی است که ممکن است افراد بیگناه را بی دلیل متهم نمایند.،مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 15 بهمن 1399 بروزرسانی: 15 بهمن 1399 گردآورنده: huli.ir شناسه مطلب: 1432

به "اشتباه فناوری تشخیص چهره، پلیس آمریکا را به دردسر انداخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اشتباه فناوری تشخیص چهره، پلیس آمریکا را به دردسر انداخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید