آمریکا برای مقابله با موشک های بالستیک، موشک دیجیتال ساخت

به گزارش هولی، اولین موتور موشک کاملاً دیجیتالی آزمایش ها را با موفقیت پشت سر گذاشته است.

آمریکا برای مقابله با موشک های بالستیک، موشک دیجیتال ساخت

نورثروپ گرامن اعلام نمود که اولین موتور موشک کاملاً دیجیتالی خود را با موفقیت آزمایش نموده است. این موتور موشک جامد که Common 50 High-Performance (C50HP) نام دارد، برای استفاده در برنامه رهگیر نسل بعدی ایالات متحده (NGI) در نظر گرفته شده است.

بنابر گزارش های این شرکت، موشک آزمایش آتش ثابت را در مجتمع توسعه مهندسی آرنولد نیروی هوایی ایالات متحده انجام داده است. C50HP به عنوان یک موتور موشکی با کارایی بالا و قابل تطبیق با ماموریت های مختلف ابداع شده است.

ماموریت های این موشک شامل سفر فضایی فراتر از جو زمین و سایر مراحل نهایی رانش خواهد بود. C50HP اولین سیستم موتور موشک جامد بزرگ این شرکت است که به صورت دیجیتالی با استفاده از مهندسی سیستم های مبتنی بر مدل پیشرفته است.

نورثروپ گرامن گزارش می دهد که تست استاتیک موتور همه کاره را برای پرواز واجد شرایط می نماید، مدل سازی دیجیتال و شبیه سازی را تایید می نماید و بلوغ طراحی و عملکرد موتور را نشان می دهد.

تست فشار کامل نیز بر روی موتور این موشک انجام شد و در نتیجه موتور C50HP این تست را با موفقیت به اتمام رساند؛ این تست، مقاومت موتور موشک در برابر بارهای مختلف و محیط های شدید را آنالیز می نماید.

C50HP سیستم های موتور موشکی فعلی و آینده نورثروپ گرامن را بهبود می بخشد. این موتور راه چاره نورثروپ گرامن برای دفاع در برابر تهدیدات موشک های بالستیک بین قاره ای طراحی شده است.

منبع: interestingengineering

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 5 خرداد 1403 بروزرسانی: 5 خرداد 1403 گردآورنده: huli.ir شناسه مطلب: 2323

به "آمریکا برای مقابله با موشک های بالستیک، موشک دیجیتال ساخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا برای مقابله با موشک های بالستیک، موشک دیجیتال ساخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید