38 مدل کناف سقف آشپزخانه نو و مدرن [در سال 1400] در خانه های امروزی

به گزارش هولی، کناف سقف آشپزخانه یکی از ایده های نسبتا تازه در آشپزخانه های ایرانی است که روز به روز به تعداد علاقمندان آن هم افزوده می شود، جالب است که استفاده از این سیستم در آشپزخانه بین ما ایرانی ها بیشتر از سایر منطقه ها جهان است. همانطور که می دانید، آشپزخانه از جمله مکان هایی در خانه است که طراحی داخلی آن بر روی دکوراسیون کل خانه تاثیر شگرفی میگذارد زیرا معمولا در دید همگان واقع شده است و از طرفی تمام اعضای خانواده و حتی مهمانان هم زمان زیادی در آن سپری می کنند.

38 مدل کناف سقف آشپزخانه نو و مدرن [در سال 1400] در خانه های امروزی

یکی از زیباترین و مهم ترین فاکتور های طراحی دکوراسیون داخلی خانه سقف است برای زیبا کردن سقف خانه میتوان از ایده های نو که امروزه بیشتر ایرانی ها از ان استفاده میکنند کناف یا رابیتس است با استفاده از کناف ها میتوانید یک سقف زیبا داشته باشید که هم باعث زیبایی خانه شود و هم مهمان ها را به خود جذب کند اگر میخواهید سقف خانه خود را طراحی کنید سعی کنید با استفاده از کناف ها یک سقف زیبا برای خانه خود درست کنید. در طراحی سقف خانه هم باید به محیط خانه هم توجه کرد تا یک سقف زیبا متناسب با محیط خانه خود درست کنید کناف ها یک ایده تقریبا نو برای ایرانی ها است که باعث افزایش زیبایی دکوراسیون داخلی خانه میشود که امروزه بیشتر کسانی که خانه نو میسازن به فکر کناف برای سقف ان هستند تا یک خانه زیبا و جذب کننده برای خود داشته باشند.

در آشپزخانه های مدرن خیلی کم از کناف در سقف استفاده می شود زیرا با مفهوم طراحی مدرن که بر پایه سادگی و بی آلایشی پایدار شده تناقض دارد اما در آشپزخانه های امروزی که تلفیقی از سبک های مختلف را شامل می شود می توان از چنین تزییناتی در دکوراسیون داخلی استفاده کرد. البته توصیه می شود خیلی از طرحهای شلوغ و برجسته بخصوص در فضاهای کوچک استفاده نکنید چرا که سریعا آشپزخانه شما را گرفته و نامرتب نشان می دهد. سعی کنید طرح های ساده و مدرن را انتخاب کنید که در این مطلب هم قصد دارم به معرفی همین مدل ها بپردازم.

یکی از معدود طرح های سقف کناف که در آشپزخانه ای مدرن بکار گرفته شده است، همانطور که در شکل زیر مشاهده می کنید کابینت های این آشپزخانه سبکی کاملا مدرن دارند و حتی درون قفسه های باز هم از وسایل تزیینی کم و ساده استفاده شده است. اما کناف سقف آشپزخانه که درست بالای میز غذاخوری قرار گرفته شکلی دایروی دارد که نشانه ای از طرح های سنتی است برای هماهنگی بیشتر، لوستر آشپزخانه هم کریستالی و کاملا کلاسیک طراحی شده تا در قسمت سقف شاهد دکوراسیون تمام سنتی باشیم، تلفیق دو سبک مدرن و سنتی در این آشپزخانه به بهترین شکل اجرا شده است.

شکل زیر یک نمونه جالب دیگر از کناف سقف آشپزخانه مدرن را نشان می دهد، همانطور که در بالا گفته شد دکوراسیون مدرن باید ساده و بدور از هر گونه تزیینات و آرایش باشد، اگر در آشپزخانه مدرن بخواهید از تزیینات زیاد استفاده کنید دیگر آن آشپزخانه مدرن بحساب نمی آید بلکه تلفیقی از سبک مدرن و کلاسیک است که به سبک امروزی هم شناخته می شود، اگر تزیینات خیلی زیاد باشد دیگر آشپزخانه هویت خود را از دست داده و طراحی آن احساسی به بیننده القا نمی کند، موردی که آشپزخانه زیر با هوشیاری از آن دوری جسته است.

یک مدل بسیار زیبای دیگر از کناف سقف آشپزخانه مدرن، اما این بار با پیچیدگی به مراتب بیشتر و برجسته تر که همه نگاه ها را سریعا به خود جذب می کند. چیزی که در مورد این آشپزخانه بسیار حائز اهمیت است نحوه استفاده از سقف کناف در یک فضای بشدت کوچک است. آشپزخانه آپارتمان های امروزی تقریبا همین اندازه هستند بنابراین مدل زیر می تواند ایده بسیار خوبی برای اجرا در آشپزخانه های کوچک و مدرن ایرانی باشد. از آنجایی که سبک طراحی مدرن است سقف هم از شکلی گوشه دار با خطوط صاف و مستقیم استفاده کرده تا در هماهنگی کامل با کابینت های مدرن آشپزخانه باشد.

از سبک مدرن خارج شویم و به آشپزخانه ای به سبک امروزی برویم سبکی که تلفیقی از عناصر کلاسیک و مدرن است که البته جنبه کلاسیک آن حضور پر رنگ تری دارد. همانطور که مشاهده می کنید کابینت های آشپزخانه حاشیه دار بوده اما دستگیره آنها کاملا صاف و بلند است که بخوبی سبک امروزی آنها را نشان می دهد. در مقابل کابینت ها، روکابینتی گرانیتی و همچنین کناف سقف آشپزخانه بکار رفته هر کدام به اندازه ای کاملا برابر خودنمایی می کنند به این روش تمام اجزای دکوراسیون بخوبی نقش زیبای خود در آشپزخانه را نشان می دهند.

پنل های تو رفته مشبک برای آشپزخانه های کلاسیک یکی از بهترین استفاده هایی است که می شود از یک سقف کناف آشپزخانه کرد. این سقف های تو رفته تاثیر بسیار زیادی بروی دکوراسیون محیط می گذارد و بنوعی آنرا پیچیده و برجسته نشان می دهد. همچنین این طرح از لامپ های تو رفته در داخل هر کدام از شبکه ها استفاده می کند تا به تمامی فضاهای آشپزخانه نور کافی برسد. البته خود همین سیستم هم زیبایی سقف های تو رفته شبکه ای را چندبرابر می کند. توجه داشته باشید که این دیزاین مناسب آشپزخانه های کلاسیک و سنتی است.

×

خوانندگان این نوشته مطالب زیر را هم خوانده اند:

منبع: اتاق
انتشار: 9 شهریور 1400 بروزرسانی: 9 شهریور 1400 گردآورنده: huli.ir شناسه مطلب: 1793

به "38 مدل کناف سقف آشپزخانه نو و مدرن [در سال 1400] در خانه های امروزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "38 مدل کناف سقف آشپزخانه نو و مدرن [در سال 1400] در خانه های امروزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید