20 طرح حوزه فوتونیک و لیزر حمایت شدند

به گزارش هولی، حمایت از طرح های فناورانه یکی از سرفصل های کاری ستاد توسعه فناوری های فوتونیک، لیزر، مواد پیشرفته و ساخت است. در فرجه زمانی دوازده ماهه اخیر از میان طرح های ارسال شده به این ستاد در حوزه فوتونیک و لیزر، بیش از 20 طرح نوآورانه تصویب و مورد حمایت قرار گرفتند.

20 طرح حوزه فوتونیک و لیزر حمایت شدند

به گزارش خبرنگاران، بر اساس فراخوان های اعلام شده از سوی این ستاد، بیش از 50 طرح توسعه فناوری از سوی شرکت های دانش بنیان، فناور و استارتاپ های بر آمده از محیط های دانشگاهی به این مرکز ارسال شد. در نهایت 20 طرح که بیشترین انطباق را با شاخصه ها و استانداردهای اعلامی داشتند، مورد پذیرش قرار گرفتند.

این طرح ها برای رسیدن به مرحله اجرا و فراوری از حمایت این ستاد برخرودار شدند. در این بازه زمانی همچنین 30 طرح توسعه فناوری که در سال قبل تصویب شدند مورد حمایت قرار گرفتند. این حمایت ها به صورت حمایت بلاعوض و تسهیلات صورت پذیرفت.

در حوزه مواد پیشرفته و ساخت نیز، ستاد بیش از 45 درخواست و طرح واصله مرتبط با حوزه مواد و ساخت، را مورد آنالیز قرار داد که پس از ارزیابی های لازم، نتایج آن به متقاضی منعکس شده است. همچنین، داوری و تصویب حدود 20 طرح فناورانه مرتبط با حوزه مواد و ساخت، در این ستاد صورت پذیرفت.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، با توجه به مقیاس نسبتاً عظیم طرح های حوزه مواد و ساخت، مشارکت سرمایه گذار و مصرف کننده نهایی، اهمیت بسیاری در ایجاد اطمینان از به نتیجه رسیدن موضوع دارد. بنابراین این ستاد، رویکرد ایجاد مدل و زیرساخت همکاری با هلدینگ های عظیم سرمایه گذاری را در سال 1398 در نظر گرفته و به همین دلیل تفاهم نامه همکاری با یکی از هلدینگ های عظیم در حوزه مواد فلزی و غیرفلزی منعقد و همکاری های مشترک امیدبخش و تاثیرگذاری اجرا شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: huli.ir شناسه مطلب: 972

به "20 طرح حوزه فوتونیک و لیزر حمایت شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "20 طرح حوزه فوتونیک و لیزر حمایت شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید