چرا مهندسان کانادایی این حلقه را دست می نمایند؟

به گزارش هولی، مهندسان کانادایی در زمان فارغ التحصیلی حلقه ای خاص را به دستشان می اندازند.

چرا مهندسان کانادایی این حلقه را دست می نمایند؟

به گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی خبرنگاران؛ در سال 1907 زمانیکه کارگری در حال پرچ زدن روی بخش جنوبی پل کبک بود متوجه نصف شدن پرچی شد که حدود یک ساعت پیش، آن را نصب نموده بود. چند ثانیه بعد به یکباره پل فولادی بزرگ به داخل رودخانه فرو ریخت. حادثه تلخ زمانی رخ داد که از 86 کارگری که روی این سازه فولادی مشغول به کار بودند تنها 11 نفر جان سالم به در بردند.

پس از آنالیز های اجرا شده تئودور کوپر مهندس عمران آمریکایی، به علت اشتباهات جبران ناپذیر در محاسبات و طراحی پل به عنوان مقصر اصلی این حادثه شناخته شد. اما داستان به همین جا ختم نشد و دهنه میانی این پل بار دیگر سقوط کرد و این بار 13 نفر را به کام مرگ فرستاد.

پس از این اتفاقات ناگوار پل کبک تبدیل به زیارتگاه مهندسان شد تا قدرت تخریبی خطاها و سهل انگاری های انسانی را یادآوری کند.

پرفسور هالتین از روسای پیشین سازمان مهندسی کانادا، ایده مراسم سوگندنامه ای اخلاقی را بیان کرد. اهداف این آیین مانند سوگندنامه بقراط تنظیم شده است:مطلع کردن تازه مهندس از حرفه او و اهمیت اجتماعی آن.

لازم به ذکر است؛ در سرانجام این مراسم به تازه مهندسان انشگتر فولادین اهدا می گردد تا یادآور نقش حرفه ای، اخلاقی و اجتماعی آنها باشد.

این انگشتر چند ضلعی که طرح بسیار ساده ای دارد و کاملا گرد نیست روی انگشت کوچک قرار می گیرد تا هنگام کار روی کاغذ کشیده گردد و یادآور وظایف مهندس باشد. بعلاوه سطح بیرونی این انگشتر کاملا صاف نیست تا مهندس هنگام کار حضور آن را حس کند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 19 بهمن 1400 بروزرسانی: 19 بهمن 1400 گردآورنده: huli.ir شناسه مطلب: 1966

به "چرا مهندسان کانادایی این حلقه را دست می نمایند؟" امتیاز دهید

1 کاربر به "چرا مهندسان کانادایی این حلقه را دست می نمایند؟" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا مهندسان کانادایی این حلقه را دست می نمایند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید