پارک پلیس تهران ، اتفاق به یاد ماندنی

به گزارش هولی، بخش بازی بچه ها جدااست. انسان ها در پارک پلیس فکر آن را هم نموده اند.

پارک پلیس تهران ، اتفاق به یاد ماندنی

چه می گردد که پارک پلیس اتفاقی به یاد ماندنی می گردد؟ شاید برای شما هم پیش آمده که به پارکی رفته اید تا به قولی دلتان باز گردد، روحتان جلا یابد یا حداقل تفریح کوچکی نموده باشید. اما وقتی رسیدید یا آنجا خیلی شلوغ بوده یا پر از سروصدای بچه ها و متاسفانه افرادی که پارک را بهترین جا برای سیگار کشیدن دانستند و…

اما در پارک پلیس این خبرها نیست. در شمال شرق تهران باغ اناری بود که خیابانی از وسط آن می گذشت. آن را باغ مجیدآباد هم می نامیدند. یک روز آمدند و دیدند و گفتند خوب است این اطراف مکان تفریحی نیست، و آن باغ را به پارکی محصور در زیبایی تبدیل کردند.

درختان تنها را با کاشت گیاهان دیگر شاد کردند و حوض و آبشار مصنوعی به راه انداختند و جایگاه و سرویس بهداشتی برایش ساختند.

پرندگان بر درختانش آشیانه ساختند و انسان ها برای خود آلاچیق. آن ها دانه یافتند و انسان ها غذا در فود کورت. آن ها زیبایی پارک را دیدند و انسان ها موزه گرافیک.

موزه گرافیک را جایی گذاشتند که بِروی به بخش شمالی پارک پلیس و در عمارتی قاجاری، عمارت ارباب هرمز، آثار پیشگامان گرافیک مدرن تا طراحان معاصر را ببینی. همان جا که پرندگان به بامش نشستند و خستگی گرفتند و دوباره پریدند.

پارک پلیس شد جایی برای جوجه ها تا پرواز کردن بیاموزند و مکانی شد برای بچه ها تا در پارک ترافیک کنارش علائم رانندگی را بشناسند.

انسان ها در فودکورتش خوشمزه گردی کردند که پرطرفدارترین بخش پارک پلیس بود و پرنده ها کنار میز ها نان خشک ها را برای جوجه هایشان بردند و با سروصدایشان برفراز فودکورت پارک پلیس در بخش شمالی پارک پریدند و آوای شکرگذاری برای انسان ها خواندند.

زیبایی ادامه دارد

خلاصه روز به روز پارک زیباتر شد. کاج، سرو تبریزی، اقاقیا و بید مجنون؛ زیتون، توت، پیراکانتا، یاس زرد و میخک هندی؛ ترون، زرشک، شیرخشت، بوداغ و شمشاد را را در آن کاشتند. استخرهای زاویه دار زدند و آب های جاری را به نمایش گذاشتند.

کمی گذشت. پارک شد شهر فرنگ؛ پارک پلیس هزار رنگ. اول مکانی برای تفریح شرقی ها و شمالی های تهران و کمی بعدتر که آوازه اش به کل تهران رسید، شد جایی برای تفریح همه تهرانی هایی که دنبال پارکی دنج برای آرامش می گردند.

سبک منظم دارد. از دید پرنده های در آسمان همه چیز در پارک پلیس، هندسی است. پله های زیبایی که از میانش جوی آبی می گذرد و آب با سروصدایش از شما جلو می زند. محورهای طولی و عرضی عمود برهم و منظم هندسی حوضچه ها و آبراه های زیبا در کنار قطعاتی هندسیِ گیاه کاری شده مناظر چشم نواز این پارک هستند.

بخش بازی بچه ها جدااست. انسان ها در پارک پلیس فکر آن را هم نموده اند. وسایل بازی برای بچه ها تعبیه شده. کف زمین بازی را با فوم های مخصوص پوشانده اند تا در صورتی که بچه ها خیره به پرنده ای دویدند و ناگاه زمین خوردند، زخمی نشوند.

راستش امن هم هست. پارکبان ها مرتب در پارک قدم می زنند و فضایی کاملاً ایمن برای خانواده ها ساخته اند. راستا دوچرخه و پیاده روی هم که شاخصه همه پارک های ایرانی است در جای جای پارک به چشم می خورد.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 16 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: huli.ir شناسه مطلب: 737

به "پارک پلیس تهران ، اتفاق به یاد ماندنی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پارک پلیس تهران ، اتفاق به یاد ماندنی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید