پارکر رکورد نزدیک شدن به خورشید را شکست

به گزارش هولی، با گذشت دو سال، کاوشگر خورشیدی پارکر سالم است و همچنان درست عمل می نماید و روز گذشته در نزدیکترین فاصله از سطح خورشید نهاده شد.

پارکر رکورد نزدیک شدن به خورشید را شکست

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

در نزدیکترین فاصله، روز گذشته کاوشگر خورشیدی پارکر در فاصله حدود 8.4 میلیون مایل(13.5 میلیون کیلومتر) از سطح خورشید نهاده شد. پارکر با سرعت 289 هزار و 927 مایل در ساعت(466 هزار و 592 کیلومتر در ساعت) در حال حرکت است.

این اولین بار است که پارکر در فاصله 0.1 واحد نجومی خورشید قرار می گیرد. واحد نجومی(AU) یکی از یکاهای طول است. بیشترین دوری زمین تا خورشید که نزدیک 150٬000٬000 کیلومتر (93٬000٬000 مایل) برابر با یک واحد نجومی در نظر گرفته شده است.

نور رئوفی(Nour Raouafi) دانشمند پروژه کاوشگر خورشیدی پارکر در آزمایشگاه فیزیک کاربردی جانز هاپکینز در مریلند، گفت: پس از آخرین مدار، ما در حال بازگرداندن تمرکز خود به باد خورشیدی نزدیک به خورشید هستیم. ما همواره فکر می کنیم آیا هرچه نزدیک و نزدیکتر می شویم چیز جدیدی خواهیم دید؟

یانپینگ گو(Yanping Guo) یکی از محققان این مطالعه گفت که یاری های گرانشی بزرگترین کاهش سرعت مداری ماموریت را از زمان پرتاب فراهم و سرعت برداری فضاپیما را هشت هزار و 438 مایل در ساعت(13هزار و 579 کیلومتر درساعت) تنظیم می نماید.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 12 آبان 1399 بروزرسانی: 12 آبان 1399 گردآورنده: huli.ir شناسه مطلب: 1245

به "پارکر رکورد نزدیک شدن به خورشید را شکست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پارکر رکورد نزدیک شدن به خورشید را شکست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید