ناسا پرونده ویژه ای برای بررسی حضور اشیاء ناشناس در آسمان زمین باز کرد

به گزارش هولی، ناسا تحت برنامه ای که آن را پرخطر می داند، پرونده جدیدی را باز کرده است که طی آن تیمی از دانشمندان 9 ماه را صرف ارزیابی پدیده های هوایی ناشناس (UAP) که اغلب به عنوان یوفو مطرح می شوند، خواهند کرد تا این موضوع عجیب را از زاویه علم عمیق تر بررسی کنند.

ناسا پرونده ویژه ای برای بررسی حضور اشیاء ناشناس در آسمان زمین باز کرد

این مطالعه اختصاصی که اوایل پاییز امسال آغاز خواهد شد، به طیف وسیعی از پرسش های مربوط به رؤیت اشیاء ناشناخته ای در آسمان خواهد پرداخت که به عنوان هواپیما یا دیگر رویدادهای طبیعی شناسایی نشده اند و بسکمک آن ها را یوفو (UFO)، بشقاب پرنده و سفینه موجودات فرازمینی عنوان کرده اند.

توماس زوربوچن (Thomas Zurbuchen) معاون اداره مأموریت های علمی آژانس گفت: این سؤالات شامل ارزیابی داده های موجود می شود که جامعه علمی باید آن ها را تجزیه وتحلیل کند و اینکه چگونه می توان از هوش مصنوعی و فناوری یادگیری ماشین برای حل مسئله UAP استفاده کرد.

او این مطلب را 9 ژوئن (19 خرداد) در هیئت مطالعات فضایی مهندسی و پزشکی ناسا بیا کرد. با وجود تلاش برای مطالعه بیشتر، این آژانس اما یک موضوع را به طور صریح مطرح نمود و در بیانیه ای گفت: هیچ مدرکی وجود ندارد که اشیاء پرنده ناشناس منشأ فرازمینی داشته باشند.

در این بررسی ناسا ارزیابی می کند که چه مقدار اطلاعات در مورد این موضوع به صورت عمومی دردسترس است و به چه اطلاعات دیگری برای درک چنین مشاهدات غیرقابل توضیحی، نیاز است. کارشناسان همچنین برای بهترین استفاده از این حجم انبوه داده ها در آینده، تصمیم گیری خواهند کرد.

این پفراینده تازه ناسا، طی بحثی که به گفته آژانس تحقیقات پرخطر و با اثر بالا هستند، پرده برداری شد. به گفته زوربوچن این نوع تحقیق در تضاد با فرایند مرسوم فعلی در علم است، اما می تواند عمیقا طرز تفکر ما را درباره جهان تغییر دهد. ممکن است جامعه علمی سنتی پرداختن به این موضوع بحث برانگیز از طریق ناسا را نوعی خودفروشی و زیر پا گذاشتن اصول ببیند اما من به شدت مخالف چنین نگاهی هستم.

او اضافه نمود: یک دانشجوی تحصیلات تکمیلی را تصور کنید که به داده های خود نگاه می کند و ناگهان متوجه می شود که هر آنچه در آن ها می بیند، با برخی از بنیان های رشته او در تضاد است. حمایت از چنین دانشجویانی برای انتشار داده های آن ها بسیار سخت است، و این چیزی است که ما اکنون می خواهیم اتفاق بیفتد، زیرا چنین کاری برای علم، بهتر از نادیده گرفتن آن است.

این مطالعه در حال حاضر به مدت 9 ماه برنامه ریزی شده است و هزینه آن بیش از 100 هزار دلار نخواهد بود. طبق اعلام ناسا، این پژوهش به طور کامل باز خواهد بود و در آن از داده های نظامی طبقه بندی شده استفاده نخواهد شد.

زوربوچن تأکید کرد: ما از خطراتی که چنین مطالعه ای برای اعتبار ما دارد پرهیز نمی کنیم. باور قوی ما این است که بزرگ ترین چالش این پدیده ها این است که از نظر بررسی داده ها در این حوزه بسیار ضعیف عمل شده است.

او این فعالیت گروهی تازه را روشن و قاطع در تحقیقات پرخطر و پربازخورد (Cleanly and Solidly in High Risk, High Impact Research) نامید. این پنل علمی از طریق دیوید اسپرگل (David Spergel) اخترفیزیکدان دانشگاه پرینستون با همکاری دنیل ایوانز (Daniel Evans) دستیار قائم مقام پژوهشی ناسا، رهبری خواهد شد.

معاون مأموریت های علمی ناسا همچنین گفت: ناسا اعتقاد دارد که ابزارهای کشف علمی قدرتمند هستند و در اینجا هم کاربرد دارند. ما به طیف وسیعی از مشاهدات زمین از فضا دسترسی داریم و این رگ حیات تحقیقات علمی است. ما ابزارها و تیمی را داریم که می توانند به ما در بهبود درک ناشناخته ها کمک کنند. این دقیقا تعریف علم است و کاری است که ما انجام می دهیم.

عکس کار: صحنه ای از ویدیوهای نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا از مشاهده شیء ادعایی به عنوان یوفو؛ این تصاویر پیش از این در دسترس بود اما به طور رسمی از طبقه بندی حساس خارج نشده بود.

Credit: U.S. Navy

منابع: Space, AP News

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 25 تیر 1401 بروزرسانی: 25 تیر 1401 گردآورنده: huli.ir شناسه مطلب: 2108

به "ناسا پرونده ویژه ای برای بررسی حضور اشیاء ناشناس در آسمان زمین باز کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ناسا پرونده ویژه ای برای بررسی حضور اشیاء ناشناس در آسمان زمین باز کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید