شنا در خزر ممنوع شد

به گزارش هولی، هواشناسی مازندران در 24 ساعت آینده، با شکل گیری جریانات شمالی و عبور از تراز میانی جو، دریای خزر را ناامن خاطرنشان کرد.

شنا در خزر ممنوع شد

به گزارش ایرنا، هواشناسی مازندران اظهار داشت که با شکل گیری جریانات شمالی و عبور از تراز میانی جو، دریای خزر از شامگاه یکشنبه تا عصر روز دوشنبه با وزش باد به نسبت شدید و گاهی شدید مواج و برای فعالیت های دریایی ناامن می گردد.

طبق این پیش بینی، سامانه ناپایدار جوی منطقه ها ساحلی و دور از ساحل را تحت تاثیر قرار می دهد و بیشینه سرعت وزش باد در منطقه ها نزدیک ساحل تا 11 و در منطقه ها دور از ساحل تا 14 متر بر ثانیه پیش بینی شده است که این امر باعث شکل گیری امواج در منطقه ها نزدیک ساحل تا 1.6 و در مماطق دور از ساجل نیز تا 2 متر خواهد شد.

هواشناسی مازندران هشدار داد که این شرایط جوی دریایی علاوه بر احتمال غرق شدن قایق های تفریحی و شناورهای سبک، باعث پاره شدن تورهای صیادی خواهد شد.

هواشناسی در این اخطاریه علاوه بر خودداری از انجام هرگونه فعالیت های بندری، قایقرانی و شنا را نیز در طی این مدت ممنوع اظهار داشت.

مازندران حدود 440 کیلومتر از سواحل جنوبی دریای خزر را در اختیار دارد که بیشترین اندازه در میان سه استان شمالی است.

هواشناسی شرایط جوی امروز مازندران را براساس تجزیه و تحلیل آخرین نقشه های پیـش یابـی هواشناسـی، ابری، در ارتفاعات مه آلود همراه با کاهش دما، بارش پراکنده باران و وزش باد و از شب با کاهش ابر پیش بینی شده است.

شرایط جوی مازندران در روز دوشنبه

صاف تا نیمه ابری همراه با افزایش دما و از روز سه شنبه تا سرانجام هفته را نیز صاف تا نیمه ابری همراه با افزایش نسبی دما و در ساعات بعدازظهر در ارتفاعات غربی و مرکزی با افزایش ابر، رگبار و رعد و برق پراکنده و وزش باد همراه خواهد بود.

داده های دریافتی از ایستگاه های هواشناسی مازندران نشان می دهد که قراخیل قائم شهر با ثبت دمای 31.7 و آلاشت با 17.8 درجه سانتی گراد بالای صفر به ترتیب گرم ترین و خنک ترین منطقه ها مازندران در طی 24 ساعت گذشته بودند.

منبع: فرارو
انتشار: 11 تیر 1402 بروزرسانی: 11 تیر 1402 گردآورنده: huli.ir شناسه مطلب: 2280

به "شنا در خزر ممنوع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شنا در خزر ممنوع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید