سی ان ان از ورود مخفیانه سلاح آمریکایی به یمن اطلاع داد

به گزارش هولی، شبکه تلویزیونی سی ان ان فاش کرد، تجهیزات و سلاح های آمریکایی به صورت مخفیانه توسط یک کشتی سعودی به بندر عدن در جنوب یمن وارد شده است.

سی ان ان از ورود مخفیانه سلاح آمریکایی به یمن اطلاع داد

به گزارش هولی آنلاین به قل از ایرنا، این شبکه آمریکایی گزارش داد، به بخشی از یک فیلم دست یافته که به صورت مخفیانه فیلمبرداری شده و در آن خودروهای سبک زرهی اوشکوش ساخت آمریکا دیده می گردد که در تاریکی وارد اسکله بندر عدن در جنوب غرب یمن می شوند.

این شبکه آمریکایی به نقل از شاهدان عینی اعلام کرد، دولت عبدربه منصورهادی، رئیس جمهور مستعفی و فراری یمن، به هر کسی که مشکوک گردد این فیلم ها را در اختیار رسانه ها قرار داده، بازداشت می نماید.

سی ان ان به نقل از حساب افرادی که این اطلاعات را فاش نموده اند و نیز به نقل از اسناد بندر عدن، کشتی حامل سلاح آمریکا در هفته گذشته را کشتی بحری هفوف سعودی اعلام کرده است.

این شبکه خبری گزارش داد: براساس اطلاعات ردیابی، آخرین مکان ثبت شده این کشتی سعودی در 17 سپتامبر (26شهریور) پیش از آن که بخواهد به سمت بندر بورتسودان (شمال شرق سودان) حرکت کند، بندر جده بود.

براساس گزارش این شبکه آمریکایی، این کشتی، سیستم ردیابی خود را پیش از آن که 29 اکتبر (هفتم آبان) در عدن نمایان گردد، خاموش نموده بود.

با وجود خشم نمایندگان کنگره آمریکا نسبت به نقش دولت سعودی در جنگ خونین در یمن، اینک بندر عدن به محلی برای ورود سلاح های آمریکایی به یمن تبدیل شده است.

  • ائتلاف متجاوزان سعودی مناطق مسکونی الدریهمی را هدف قرار داد

سی ان ان اعلام کرد، تاکنون وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) و مقام های سعودی به این خبر هیچ واکنشی نشان نداده اند.

با روی کارآمدن دولت دونالد ترامپ کوشش قانون گذاران آمریکایی برای توقف حمایت های تسلیحاتی و لجستگی آمریکا از ائتلاف سعودی راه به جایی نبرده است.

به همین دلیل، رئیس جمهور آمریکا 28 فروردین ماه 98 قطعنامه کنگره این کشور را که خواهان قطع حمایت از ائتلاف عربی در جنگ یمن بود، وتو کرد.

این قطعنامه که اسفند 97 در سنای آمریکا تصویب شد، 15 فروردین ماه 98 در مجلس نمایندگان ایالات متحده نیز با اکثریت آرا مورد موافقت نهاده شد، از ترامپ می خواست تا نیروهای نظامی آمریکا در یمن یا آن هایی را که به نوعی در این جنگ اثرگذارند خارج کند.

بر اساس گزارشی که سازمان ملل متحد اواسط ماه ژوئن (اوایل تیرماه 98) منتشر کرد، درگیری های یمن که از فروردین ماه 94 به سرکردگی عربستان و چند کشور عربی و با حمایت لجستیکی آمریکا شروع شده، تاکنون جان 70 هزار نفر را گرفته است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 8 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: huli.ir شناسه مطلب: 564

به "سی ان ان از ورود مخفیانه سلاح آمریکایی به یمن اطلاع داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سی ان ان از ورود مخفیانه سلاح آمریکایی به یمن اطلاع داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید