سیطره مه بر گردنه های کوهستانی زنجان

به گزارش هولی، خبرنگاران/زنجان مسئول مرکز مدیریت راه های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان، از وجود مه غلیظ در گردنه های کوهستانی استان اطلاع داد.

سیطره مه بر گردنه های کوهستانی زنجان

محمد محمدی در گفت وگو با خبرنگاران، اظهار کرد: شب گذشته (12 آذرماه) شاهد بارش برف پراکنده در تعدادی از محورهای مواصلاتی استان بودیم و در حال حاضر بارندگی خاصی مشاهده نمی گردد و تردد به حال عادی و روان در جریان است.

وی از حاکم شدن مه غلیظ در گردنه های کوهستانی در محورهای زنجان - طارم، زنجان - دندی، زنجان - بیجار، سلطانیه - قیدار و دندی - ماه نشان اطلاع داد و گفت: رانندگان برای تردد از این جهتها از چراغ مه شکن استفاده نمایند.

مسئول مرکز مدیریت راه های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان به استقرار 32 راهدارخانه در محورهای مواصلاتی استان اشاره نمود و اضافه کرد: نیروهای راهداری همزمان با بارش برف نسبت به برف روبی و نمک پاشی برای جلوگیری از لغزندگی راه ها اقدام می نمایند.

وی با اشاره به انسداد بیش از 100 روستا در اثر بارش برف طی هفته گذشته، بیان نمود: همه این راه ها بازگشایی شدند و در حال حاضر جهت مسدود نداریم و البته از مردم تقاضا داریم با توجه به شرایط جوی از سفرهای غیرضروری پرهیز نمایند.

محمدی با اشاره به اعمال محدودیت های تردد از ابتدای آذرماه، مطرح کرد: در روز 11 آذرماه 21 هزار و 245 مورد تردد در ورودی ها و 21 هزار و 227 تردد در خروجی های استان ثبت شده است که در مقایسه با 30 آبان ماه در ورودی ها 38 درصد و در خروجی ها 44 درصد کاهش نشان می دهد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 11 دی 1399 بروزرسانی: 11 دی 1399 گردآورنده: huli.ir شناسه مطلب: 1369

به "سیطره مه بر گردنه های کوهستانی زنجان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیطره مه بر گردنه های کوهستانی زنجان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید